» »

Težave z internetno povezavo

Težave z internetno povezavo

SLOMaska ::

Imam vsaj zame eno zelo veliko težavo. In resnično upam, da se da to kako rešiti !

Sem namreč naročnik Siol Adsl , in imam dinamični IP. Vsakodnevno, ko se IP spremeni se posledično s tem tudi prekine internetna povezava. Zaradi česar imam tudi nastavljeno samodejno vzpostavljanje povezave. In tukaj nastopijo potem težave. Kolikor meni kaže je povezava po prekinitvi vzpostavljena, čeprav dejansko ni, saj ni mogoče delati z internetom. Problem sem do sedaj lahko edino rešil tako, da sem ponovno zagnal računalnik in potem vse dela brez težav. Prav tako bi omenil še to, da sem pred tem imel tudi enake težave, vendar sem takrat zraven ponovnega zagona računalnika moral resetirati še modem (izključiti iz elektrike) in potem je delovalo. Potem pa so mi modem zamenjali in ga sedaj ni več potrebno resetirat.

Upam, da zna kdo tukaj rešiti moje težave !

L.p. !

Slowenc ::

Rešitev: statični IP
Skiny gate.

SLOMaska ::

Ja res to bi bila tudi rešitev, sam ne verjamem, da je potem za vse z dinamičnm IP edina rešitev, oziroma, da imajo vsi ostali tud te težave !

plavko61 ::

Rešitev: Prehod na kabel :D

Nisi nič opisal kateri windows uporabljaš in katero povezavo, nasplošno ti bi priporočal da uporabljaš RASPPPoE za povezovanje.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

SLOMaska ::

Se opravičujem, uporabljam pa win XP pro s service packom 2, o ostalem pa nimam pojma, vse je privzeto (PPPoe)!

Mavrik ::

To je kar pogost problem, samo pa nisem nikjer ravno videl resitve za njega. Poskusi uporabiti RASPPPoE za povezovanje in ce ti se zmeraj tako prekinja bos pac na zalost moral iti na staticni IP.
The truth is rarely pure and never simple.

e-marko ::

Sam imam enak problem. :(
Vse je delalo ok, dokler nisem pred kakšnima dvema mesecema formatiral in vse naložil na novo. Win XP pro, sp2, Avast! antivirus, Sygate Personal Firewall... Naložene imam tudi vse kritične popravke za winse.
Nikjer ne najdem rešitve za ta problem. Eni pravijo, da je to Sygate firewall (včasih-zelo redko lahko ponovno vpostavim delujočo povezavo, če ga začasno izklopim) drugi, da naj bi bil kriv en popravek za winse. Tole zadnje se tudi meni zdi bolj verjetno, saj se je problem pojavil kar naenkrat kmalu po update. Je pa tudi res, da sem pred formatom uporabljal ZoneAlarm...:\
Za ostalo zalego skrbita SpySweeper in Ad-Aware...

Lahko eden napiše nekaj o tem RASPPPoE? Kakšna je sploh razlika od povezave, ki jo ustvarijo winsi sami?:8)

Zanimivo je tudi, da Security Center v winsih ne prepozna Avasta in Sygate firewall-a. Vem, da jih je en čas normalno prepoznalo, potem pa kar naenkrat samo opozorila, da nimam antivirusnega progija in firewall-a... Sem izklopil opozorila.:P
Mogoče pozna kdo rešitev za ta zadnji problem, če že za prvega ne?:)
Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

SLOMaska ::

Namestil sem RASPPPoE, oziroma vsaj mislim da sem, ker sploh ne vem kje lahko to preverim ! No v glavnem bom počakal en dan in bom potem videl al zdaj deluje ali ne. Drugače pa uporabljam tudi sam Sygate firewall !

Zaenkrat HVALA za pomoč !

e-marko ::

Držim pesti! Bom jaz torej počakal do jutri. Se mi povezava prekine dopoldan in zdaj ravno lepo dela. :D

LP
...somebody, somewhere...

e-marko ::

Sedaj pa je že 24 ur...:D Ali je pomagalo?

LP
...somebody, somewhere...

SLOMaska ::

JP. meni sicer sploh ni jasno zakaj ampak zadeva zaenkrat deluje . Sem še vedno povezan s svetom !

Hvala za pomoč !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

raspppoe in samo vzoztavitev zveze

Oddelek: Pomoč in nasveti
7877 (791) Tr0n
»

SIOL ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
222403 (1762) sash
»

Adsl vprašanja

Oddelek: Omrežja in internet
332268 (1712) Vrvy
»

ADSL na enem računalniku ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
281676 (1369) ali3n
»

Hude težave pri ADSL-u in FTPjih

Oddelek: Omrežja in internet
321381 (998) koyotee

Več podobnih tem