» »

Težava z administraciskim geslom za windows xp

Težava z administraciskim geslom za windows xp

barabl ::

:O najprej lep pozdrav vsem, imam eno težavo in ta je sicer, da mi je šef zaklenil službeni računalnik, noče pa mi povedat administraciskega gesla, tako da ne morem nalagati nobenih programov. Geslo lahko povozim z znanimi programi, vendar ga ne smem, ker bi bil to diciplinski prekršek. Zanima me, ali lahko kako ustvarim novo administracisko uporabniško ime in geslo, ter s tem ne uničim šefovega, sedaj namreč posedujem samo uporabniško geslo, tako da ne morem nič naložit na kiblo. Če me kdo reši te nadloge in bom lahko na kibli naložil program za odkrivanje gesla, častim pir. Hvala že za naprej. :d
  • polepsal: Predator ()

Ziga Dolhar ::

Lej ... administratorskih pravic nimaš z razlogom.

Če jih nujno potrebuješ, ti bo že šef pognal potrebne namestitvene programe, ne?
https://dolhar.si/

Predator ::

karkoli bos naredil, bo vse disciplinski prekrsek;
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

barabl ::

:O :O Ta odgovor pa zgleda glih tako,kod če bi mi crknil računalnik in bi zaprosil za nasvet in bi mi svetovali naj grem na servis.Če nimate pojma,raje ne odgovarjajte.:D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barabl ()

Sergio ::

Delamo v tvoje dobro.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

barabl ::

Fora je v tem,da mi ne nadgrajujejo Ad-Adware programov,sam pa jih tudi ne morem,ker imam omejen dostop,ko pa jim zadevo omenim pa nihče nima časa.Vohunski programi mi večkrat zelo upočasnijo delovanje računalnika,s tem pa tudi otežijo moje delo.

Ziga Dolhar ::

Hmmm,

kako sploh lahko stakneš vohunsko programje, ko pa nimaš administratorskih pravic?

To zelo resno sprašujem.
https://dolhar.si/

Gandalfar ::

in ce si ga staknil kot navaden user, a ga ne bi ad-ware kot navadn user odstranil?

barabl ::

Internet mam tudi doma,v upoštev pa pridejo boot cd-ji ali diskete.

Gandalfar ::

kaj ima to veze s tvojim sluzbenim racunalnikom?

Zgodovina sprememb…

link_up ::

jah pusti ta tvoj adware in spyware gor...kaksn keylogger ;)
In and Out

barabl ::

Očitno ga Ad-Adware na službenem računalniku ne prepozna,ker ima definicijo od Avgusta,po tem pa ga nihče ni hotel več nadgraditi,sicer pa ne vem,zakaj filozofiramo okoli tega,zanima me ali je mogoče povoziti Administratorsko geslo,drez da ga spremeniš,kar pomeni,če se bo kasneje šef prijavil kod Administrator,mora njegovo geslo normalno delovati.

barabl ::

Nekje sem slišal za Cia Commander,vendar ne vem,če dela na Boot CD,ker ga na računalnik zaradi omejenega dostopa ne morem naložit.

Gandalfar ::

sej si napisal da imas tudi doma internet?

barabl ::

:P :P Folk najdu sem rešitev in jo stestiral,najprej s pomočjo programa shraniš staro admin.geslo na prazno disketo,jo spremeniš,se prijaviš z novim,ko pa vse končaš,lepo naložiš staro geslo nazaj in stvar je spet v prvotnem stanju,mi pa veseli.:D :D

link_up ::

ja in resitev je???
In and Out

poweroff ::

barabl - kateri program si uporabil? Lahko tudi na ZS.

BTW: to je žal še vedno disciplinski prestopek...
sudo poweroff

Self-Defence ::

A je to tut disciplinski, ker pri nas pa šef ne ven nobenga admin/root passworda, jaz pa jih. :D Pa zakoga je to disciplinski zame ali za šefa? >:D
OK šalo na stran, me pa resnično zanima kateri program si uporabil za to, zgol iz radovednosti in zato da se pri nas to ne bo zgodilo :D

LP

barabl ::

:P :P Folk se opravičujem za zamudo,težavo sem rešil z CIA Commanderjem,kateri ti omogoča,da staro geslo shraniš na prazno disketo,spremeniš geslo,ko pa naložiš kar želiš,ponovno iz diskete namestiš staro geslo in če se ljudje zaradi gužve ne zanimajo za delo,si ne pridejo gor.>:D >:D

barabl ::

:\ :\ Še bolj pa me zanima program,katerega bi zagnal kod sistemsko disketo in bi ti gesla samo prebral,folk,a kdo pozna zadevo?:D :D

Vice ::

Ne vem zakaj sem vedno bolj v dvomih da se gre samo za tvoj računalnik.
Več kot očitno pa je da si se za svoje delo malo premalo zanimal, vsaj po ukrepih šefa.

barabl ::

>:D >:D Folk,za vse,ki ste pozabili ali bi radi vedeli Administracisko geslo,vas obveščam,da preizkušam novo verzijo,ki ti geslo prebere in ne spreminja,če bo zadeva uspela,vam jo posredujem jutri.:P :P

ferjan ::

barabl: mislim, da ti ne bo uspelu...vsaj ne hitro. Windowsi namreč gesla enkriptirajo in shranijo v SAM datoteko. Enkripcija je načeloma enosmerna, kar pomeni da se da gesla ugotoviti le z brute-force primerjalno analizo.

jest uporabljam l0phtcrack, ki je v bistvu brute-force cracker. S tem programom se da v nekaj urah razbrati enostavna gesla iz SAM datoteke. ...za zahtevna gesla (veliko znakov, čudni znaki) pa je lahko potreben tudi teden dni ali več.

barabl ::

>:D >:D Folk,zadeva je urejena,v kolikor koga zanima kje najti čudežno zadevico,katera ti v štirih urah pove geslo mi pišite zasebno sporočilo,ker te strani na forumu verjetno ne bodo hoteli objaviti.Naj vam povem,da sem dobil Administracisko geslo za eno veliko slovensko firmo,katera ima nekaj sto računalnikov na to geslo...............:D :D :D

barabl ::

>:D >:D >:D No,a je že kdo sprobal zadevico?>:D >:D >:D

barabl ::

>:D >:D >:D No folk spet sem sprobal novo stvarco,tokrat sem združil systemsko disketo od windows 98,NTFSDOS,ter program od @stake LC5 in v štirih urah brez internetne pomoči dobil Administracisko geslo.Sistemsko od 98 in NTFSDOS sem uporabil,da sem na disketo lahko skopiral datoteko SAM,katera se nahaja v System32/Config,nato pa sem to datoteko SAM vnesel v program LC5,kateri mi je zadevo dobre štiri ure premleval,nato pa mi je napisal eno Administracisko,ter dva uporabniška gesla,pa naj še kdo reče,da so Windows XP dobro zaščiteni,ne vem če ne bom naložil Linuxov,upam da je pri njih kaj bolje.>:D >:D >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win XP Administrator password

Oddelek: Operacijski sistemi
163262 (2035) jan01
»

Poyabil geslo od administratorja..

Oddelek: Pomoč in nasveti
424267 (3479) hyper x
»

Pozabljeno geslo za administratorja v Win 2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
242345 (1984) mfurla8
»

Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
251215 (888) Mercier
»

help win xp administrator je zaščiten z geslo

Oddelek: Operacijski sistemi
161934 (1729) CaqKa

Več podobnih tem