» »

Poyabil geslo od administratorja..

Poyabil geslo od administratorja..

d4r3 ::

Pred dobrim mesecom sem si nanovo instaliral pc.. dolocil gesla uporabnike.. ampak administraorskega gesla se ne spomnim ali pa sem si ga narobe yapisal ker nikakor ne prime.. A ima kdo kaksen programcek da prevoyim geslo.. ker imam pomembne stvari v moji documenti..

Lp Dare

gzibret ::

Če imaš v geslu slučajno kakšen z ali y, probaj uporabiti ono drugo.

Npr. geslo zdravo -> ydravo
ali pa geslo yota -> zota

Na programček, ki povozi geslo, pa kar pozabi. Ni tako enostavno. Drugače pa odšraufaj disk, ga daj v drug računalnik in si skopiraj fajle dol. Moje dokumente najdeš v:

c:\document and settings\d4r3\my documents

če nisi kaj spreminjal glede tega.
Vse je za neki dobr!

poweroff ::

Programček, ki povozi geslo je CIA commander. Včasih je to lepo delalo. Je pa res, da je MS z novimi sevice packi zadeve spreminjal in morda to ne bo delovalo več. Poiskusi.

(Link poišči sam, CIA commander je sicer orodje, ki ga je mogoče zlorabiti tudi v nelegalne namene).
sudo poweroff

bad2Dbone ::

EDR commander ;)
carpe diem ;)

bad2Dbone ::

ERD Commander - Winternals Software
se opravičujem za napako - tipkarski škrat....
carpe diem ;)

enough98 ::

Za kater OS sploh sprasujes?
V Win XP, vem, da ce imas kaksnega userja z admin rights, lahko z njim spremenis admin pass.

SodVina ::

Ce bi zagnal kaksen live-linux, ti bi tudi verjetno pustil brati po disku.

d4r3 ::

Ja Win XP Imam in imam problem da sam administatoru sem pustil admin pravice.. Lp

yerow ::

zaka je to dobr de pstiš sam adminu pravice admina...sej drgač sploh nevem če je možn

hunter01 ::

Je programcek k ga lepo instaliras pa ti prikaze vsa gesla od vseh accountov :D :D

Ime programcka je pwsex (proactive windows security explorer)

Ce ga kdo ne najde na netu (trial dela 30 dni) naj me kontaktira na ZS.

PS: ce krsim pravila prosim zbrisite ime programcka ali pa cel post.

LP Jerry

d4r3 ::

yerov to je dobr yato ker ce ti brskajo po netu osebe ki nevejo kaj zaganjajo mi ne yasmetijo tako pcja

d4r3 ::

Hunter01 kaj brey admin dostopa se ta program tudi da nalozit?

hunter01 ::

Hm... se nisem probal... beri ZS

jype ::

Ocitno windows uporabniki ne poznajo toliko svojega sistema, da bi kolegu v stiski pomagali.

Resitev problema pozabljenega administratorskega (ali kakega drugega) gesla na Windows se imenuje Linux.

http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd...

Zapeces iso na cd, zbootas, znullas geslo in gres v Windows ter se prijavis. Pozor: ce to storis na masini, prijavljeni v domeno, povozis tudi domain trust keye, kar pomeni, da ce se bos hotel se kdaj prijavit v domeno ali odjavit iz nje, bos moral masino na novo instalirat.

matjash ::

Kot je žle blo povedano je ERD Commander najlažji način oziroma njegova funkcija Locksmith. Preverjeno.

Samo mene tudi zanima kako je s tem "pwsex" trial verzijo a dela tud brez admin pravic, saj iščem en program za prika gesel, ker jih erd commander "samo" resetira.

LP
... bolje pozno kot nikoli.

hunter01 ::

Vglavnem program PWSEX dela tudi tako da ga samo prekopirate od nekod kjer je bil instaliran in pogledate vsa gesla na racunalniku. >:D >:D

Goodspeed ::

yerov to je dobr yato ker ce ti brskajo po netu osebe ki nevejo kaj zaganjajo mi ne yasmetijo tako pcja

d4r3 mislim da te malo z f****.

poweroff ::

Kot je povedal jype je najboljša rešitev Linux. CIA Commander sicer bazira na Linuxu, ostale rešitve pa verjetno tudi.

Kato zadeva deluje? Imas bootable linux CD, ki ti mounta c: disk in v datoteki kjer so spravljeni hashi od passwordov hash zamenja.

Pasworda se ne da ugotoviti, pač pa samo spremeniti (ker so zapisani hashi, kaj je hash pa verjetno veste - enosmerna funkcija!).

Če je pa password uporabljen za kakšno enkripcijo podatkov, pa podatki po tem postopku seveda niso več dostopni. Samo kot rečeno teh novejših windows sistemov ne poznam toliko, da bi vedel ali zadeva še deluje ali ne. Sem pa na tak način uspel pred časom obnoviti precej izgubljenih passwordov.

BTW: CIA commander ima tudi eno zelo zlobno lastnost... hash je sposoben zapisati nazaj >:D >:D >:D
sudo poweroff

d4r3 ::

Goodspeed Prav imaš.. včeraj me je res vse f*****

No sedaj pa se že lahko zahvalim vsem za trud.. da ste mi pomagali.. Uspelo mi je spremenit geslo in sicer najlaze .. erd comander

Lp pa hvala za pomoč še enkrat

Dare

hunter01 ::

BTW naj se enkrat ponovim: PWSEX ti pokaže vsa gesla na računalniku, s tem da ga lahko instaliras kje drugje in ga samo prekopiras na disk ter pozenes. Kaj je tukaj teskega???
Zakaj iti v linux pa to delat ce lahko samo prekopiras in zalaufas?
Včasih nekaterih ne morem razumet s tem forsiranjem linuxa, ko se pa da kar nekaj stvari opravit v samih Windowsih, samo znat je treba.

poweroff ::

hunter: PWSEX ti pokaže vsa gesla na računalniku, s tem da ga lahko instaliras kje drugje in ga samo prekopiras na disk ter pozenes. Kaj je tukaj teskega???

Mene zanima kako lahko pokaže VSA gesla, še posebej od OS-a, če pa ta gesla sploh niso shranjena na računalniku. Shranjeni so samo hashi.

Zanima me tudi kako iz hasha nazaj izračuna geslo... to je vprašanje vsaj za Nobelovo nagrado... >:D
sudo poweroff

Daedalus ::

Ja linux varianta deluje tudi, če nimaš dostopa do inštalacije winsov - ne poznaš nobenega uporabniškega gesla>:D Ker sploh ni treba winsow zaganjat.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

hunter01 ::

Nisem siguren sam se mi zdi da prescenira memory in ne hard drive. Tu mas Link pa preveri ce mi ne verjames.
Program je bil instaliran na mojem compu in potem zipan. Če ti bo jasno bolj kot meni pa razlozi kako dobi gesla.

poweroff ::

Iz hashev jih gotov ne more dobiti. To je dejstvo.

LAhko pa jih prestreže - potem je pa to keyboard interceptor (spyware). Ampak ta ti ne koristi, če gesla NE VEŠ.
sudo poweroff

matjash ::

Dejansko ti pokaže gesla in maš več načinov, išče iz registra, rama, in nekih fajlov. In pa celo neko bruteforce varjanto ima nisem še testiral.

Sam ga preskusil včeraj samo zdej ga moram probat dat še na disketo če vidim če be delal brez inštalacije.
... bolje pozno kot nikoli.

sinko999 ::

Program izračuna HASH in ga potem primerja. Glede hitrosti 2Mio gesel/s ma PWSEX ; L0phtCrack pa ima 4,5 Miogesel/s. Tak da če imaš dober slovar besed z npr 200,00 ti bo zelo hitro našel geslo. Ima pa še to možnost da mu lahko daš izračunati HASH-e in jih potem on samo bere pa primerja to je pa še hitrejše samo le.ta izdelava je zamudna.
V vsakem primeru pa se skopira SAM fajl v katerem so shranjena gesla.

LP
Ni? ni ve?no !

poweroff ::

Aha, to je dictionary attack potem. Kaj pa če uporabnik ne uporablja gesla iz "slovarja" (in je geslo malce daljše)?
V tem primeru to odpade.
sudo poweroff

sinko999 ::

Jah potem pa ti ostane brute force napad.
Za amd barton FSB=200; 2200 MHz ti za crke a-z, porabi 2 uri da pride skozi
za čisto vse znake in pa črke pa 19,5 dni.;
in mu je vseeno če je LM ali pa NTLM hash

LP
Ni? ni ve?no !

poweroff ::

Kaj pa dolžina gesla, kako pa ta vpliva na brute force? :D
sudo poweroff

Daedalus ::

Pozabi na brute force... Malo daljše geslo, pa poklekne supeperračunalnik (rabi par tisoč let, da ga razvozla), bartonček pa itak nima za burek.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

hunter01 ::

Kot prvo se mi zdi da imajo windowsi omejeno stevilo znakov za geslo. Kot drugo sem sprobal dati za geslo eno dolzino tipkovnice (zaporedoma od a do l + nekaj cifer) in mi je takoj prikazalo moje "skrito" geslo. Tak da je moj bartoncek 2600 cist dosti.

hunter01 ::

Ma dajte si ga zlowdat k sm dal link pa sprobajte na svojem compu pa pol govorite ce je vas bartoncek zmozen ali ni. :|

hunter01 ::

Ok sem malo stestiral tudi sam.... pa sem ugotovu da ce mu malo geslo zakompliciras, pol nima pojma, in bi res rabu kar nekaj 100 let da ugotovi.
sam geslo je bilo: dmo02Pyq9sd3app20Soba27leVoLezisce! >:D >:D Ni mel pojma sem dal na force... pa sm obupal pri iskanju gesla z sedmimi znaki... moje jih je imelo pa 34. >:D >:D

Je pa res da ce napisem neke besede k nekaj pomenijo v ang.. ga takoj dobi. tak da za povprecnega uporabnika "shekat" bi bil dovolj za kaj malo več pa ne.

poweroff ::

To je dictionary attack. Zdaj veš zakaj mora biti geslo komplicirano in ne iz slovarja.
sudo poweroff

hunter01 ::

Zdej si bom zapomnu. 0:) 0:) Cepraf nimam nobenega gesla za acounte.

sinko999 ::

Potem pa se najdejo tudi takšne strani. http://rainbowtables.shmoo.com/
Ta največji paket ima 10G in je v .tar obliki

LP
Ni? ni ve?no !

meatwaad ::

Sinko999, thanks za link! Sedaj snemam dol najvecjo datoteko, lm_alpha-numeric-symbol14.tar, okoli 10G. Lahko presnamem na DVDje ce kdo rabi. Lahko dam dol tudi ostale 2 ampak vecja datototeka naj bi jih pokrivala, right?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: meatwaad ()

zvitorepec ::

Jype je dal preverjeno uporaben link.
Tocno to sem naredil kaksne 3 tedne nazaj na rac. od moje sestre (win 2000). Sploh pa je stvar majhna (gre na eno disketo) in hitra. Za vse skupaj - s pripravo diskete vred - sem porabil manj kot 5 minut.
HOWGH!

meatwaad ::

Odvisno od kompleksnosti gesla, najhitrejsa varianta je reset, ce ni zascitenih datotek in direktorijev.

Ah ja, imam vse Rainbow Tables! :D Datoteke lm_alpha.tar, lm_alpha-numeric.tar in lm_alpha-numeric-symbol14.tar ... vse skupi vzame ~13GB. Edino se tiste z vsemi ASCII znaki niso se dali gor.

hyper x ::

prej se je neki govorlu o programu PWSEX, k je baje zelu dobr. sam sm ga probu pa mi je skori use najdu, asm sm biu administrator.
Problem je zdej pr mojem frendu k je pozabu geslu za administratorja pa mu napiše u tem programu d ga nemore zagnat k ni administrator...
kaj narest zdej...
hyper x is back

meatwaad ::

Tole je nekaj resitev: http://www.petri.co.il/forgot_administrator_password.htm

Poglej se na Google. Drugace pa je tako... Nekako moras zagnati sistem v Safe mode ali v (Live) Linux, na primer Knoppix ali pa s kaksno boot disketo in skopirati C:\WINDOWS\system32\config\SAM in potem to datoteko uporabis za iskanje sifre na drugem PCju s programi kot so Cain&Abel ali pa s pomocjo rainbow tables in ophcrack in podobnimi programi. Saj na Google dobis res veliko teh zadev. Ce te sifra ne zanima pa lahko povozis SAM datoteko in je zadeva resena. Ali pa zamenjas sifro.

hunter01 ::

Hyper X: kaj ne more zagnati programa ali ga ne more instalirati?

hyper x ::

sej ta program se sploh ne inštalira. Sam zažene se ga. Ja ko ga hočem zagnat na računalniku ki nism administrator, mi pride v program sam pol noče iskat gesel, k piše d morš bit admin...
hyper x is back


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z glavnim geslom

Oddelek: Pomoč in nasveti
203177 (2870) StratOS
»

Ponoči so mi vdrli v PC-je.

Oddelek: Pomoč in nasveti
202407 (1338) AngelOfDeath
»

Win XP Uporabniško geslo - problem

Oddelek: Operacijski sistemi
202235 (1976) jahtba
»

kako odstraniti ali odkleniti administratorjevo geslo?? ---pomoč!!!---

Oddelek: Operacijski sistemi
208103 (7614) gapi000
»

Težava z administraciskim geslom za windows xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
251778 (1445) barabl

Več podobnih tem