» »

Pozabljeno geslo za administratorja v Win 2k

Pozabljeno geslo za administratorja v Win 2k

mfurla8 ::

Jaz sem pozabil administratorsko geslo v win 2k. A obstaja kakšen program, ki bi izpisal to geslo. Kot normalen uporabnik pa se lahko prijavim v windowse. Hvala



----------dodal ali3n----------
Ojla! Spremenil sem ti naslov teme; v bodoče skušaj napisat tak naslov, da bo bolje nakazoval problem; s tem olajšaš brskanje po forumu tistim, ki ti lahko pomagajo in tistim s podobnimi težavami. Vidim da si nekaj nasvetov že dobil... upam da bo šlo. Držim pesti!:D
  • spremenil: ali3n ()

govno ::

poglej mal za Techw0rm zadeve ... majo takšna in drugačna orodja ...

mfurla8 ::

A veš mogoče naslov strani, kjer so ti programi. A obstaja še kaka druga rešitev.

Han ::

Na Forgot the Administrator's Password? so zbrane povezave na orodja, s katerimi lahko popraviš geslo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mfurla8 ::

Ja sam ta stvar je samo za spremenit. A se da tko da samo vidiš kako geslo je.

Han ::

Ne vem, kar nisem tega še nikoli počel.

Sem popravil zgornjo povezavo, kjer so našteti praktično vsi uprabni programi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mfurla8 ::

A ve kdo drugi mogoče kako bi lahko samo pogledal kakšno je administratorsko geslo? Hvala!

ToniT ::

Glej pravemu administratorju pod roke...

mfurla8 ::

Hvala za to informacijo. Mi full pomaga žal.

ali3n ::

mfurla8: povabi ga na pivo; po 6-tem se vsakemu adminu razveže jezik...>:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

mfurla8 ::

Štos je v tem. Se opravičujem k sem malce lagal. Včeri sem kupil prenosnika, na katerem so win 2k in sicer HP omnibook 6100. Administrator je zaklenil windowse z nekim geslom. Če bi hotel to geslo bi moral podpisat neko stvar s katero bi izgubil garancijo.

A je že kdo mel tak problem. A bi veljala še garancija če slučajno formatiram disk in dam win 98 gor?
A lahko sploh oni skrivajo geslo.

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mfurla8 ()

ali3n ::

Opozorilo: marsikateri prodajalec rač. opreme bere Slo-Tech!

Kar se pa garancije tiče - naj ostali povejo mnenje, sam jaz za tak primer prvič slišim; garancija je ponavadi le na hardware, ne na programje (sploh pa NE na Windows..>:D ); ne vem pa, kako je sestavljena "pogodba" - ali le-ta vključuje vzdrževanje sistema itd... kako boš npr. inštaliral popravke? Vključuje garancija tudi reklamiranje vsakega "blue screena" al kako?:\
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

mfurla8 ::

Ma ni blo nobenih pogodb. Jaz sem dobil račun pa dobavnico, pa potrjen garancijski list od HPja. Drugega nič.

boštjan ::

Zamisli si da bi vsakič moral vprašat za dovoljenje ,da greš tankat,čeprav je avto tvoj.Idi nazaj in vprašaj po geslu.

ToniT ::

Če si kupil računalnik, potem ti ne sme nihče zaklepati dostopa do vseh podatkov na njem.
Zahtevaj geslo in ga potem takoj spremeni. Če je to res, je to višek nesramnosti in arogance prodajalca.

mfurla8 ::

Včeraj sem poklical tja in vprašal glede garancije in gesla. Štos je bil v tem ker mi je uni serviser reku, da garancija ne bo več veljala če mi da geslo.
Včeraj sem pa govoril s taglavnim serviserjem in mi je reku, da majo tam garancijo za software in hardware. Sedaj v ponedeljek grem tja in mi bodo dali geslo, s katerim bom izgubil garancijo na software (kao oni ne bodo odgovarjali na sesute windowse, itd.). Garancija na hardware pa ostaja in sicer 3 leta.

Hvala vsem za nasvete!

boštjan ::

Glavno da je na hardwer.

ghibly ::

Meni je uspelo razbit administratorsko geslo na win 2k, samo če si ze rešil na tak način, je tudi O.K., tako da ne bom bluzil postopek.

boštjan ::

Povej da še drugi izvemo

ghibly ::

Prvo morajo biti izpolnjeni nekateri pogoji.
Moraš imeti administratorski dostop do PC (posredni ali neposredni). Ker v zgornjem primeru ni neposrednega dostopa z admin pass. do PC-ja bi osebek mogel priklopiti svoj PC na mrežo, v kateri bi se poleg tega PC, nahajal še 1, ki ima admin pravice in katerega je password znan. Problem je le v tem, da če nimaš dodeljenih pravic, kot power user za spreminjat nastavitve mrežne, ne boš mogel priklopiti pc v mrežo (mogoče bi lahko serviser mu naštimal nastavitve mrežne).

Dalje je vse piece of cake - uporabiš pač programe, ki so na netu.

ghibly ::

Namig: http://www.elcomsoft.com/

potem pa potrebuješ še PWDUMP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ghibly ()

Stripy ::

Gesla so zapisana v SAM datoteki, ki se nahaja na winnt\system32\config direktoriju. Ta datoteka je zaklenjena med delovanjem sistema. Če imate admin pravice, potem lahko gesla dobite s pwdumpom ali čim podobnim. Nato potrebujete kakšnega izmed programov za iskanje gesel, seznam je na Russian password crackers.

Če pa administratorskih pravic nimate, pa še vedno obstaja način. Potrebujejte boot disketo kakega sistema, ki zna brati ntfs. Lahko pa uporabite tudi win95/98 disketo, na kateri je Ntfs reader for DOS. Sistem startate z boot diskete in skopirate SAM datoteko nekam drugam. Potem spet uporabite enega izmed gornjih programov.

dr.J ::

http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd...

za winnt4 dela super

bazira pa na - Linuxu :D !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

Han ::

Heh, garancija na (ne)sesuti softver. To firmo bi pa res rad poznal... :P

mfurla8 ::

Danes sem bil tam in so mi povedali, da je njihova politika taka, da pri programski opremi (recimo win 2000) zaščitijo le to, da ne bi recimo nekateri k nimajo kao pojma od rač. hoteli uveljavljati garancijo če si sesujejo windowse.

Drugače pa mi garancija na hardware velja in ta je 3 leta. Drgač pa zaenkrat je ta prenosnik super stvarca. Pa sedaj mam vse pravice JUPI.:D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Administratorske pravice

Oddelek: Operacijski sistemi
252551 (1535) erkgheoruugh
»

problem z glavnim geslom

Oddelek: Pomoč in nasveti
203164 (2857) StratOS
»

Windows Xp Sp1 poyabljena administratorska koda

Oddelek: Pomoč in nasveti
101255 (1255) imagodei
»

Administratorsko geslo oziroma sprememba nastavitev na službenem računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
132023 (1725) Rotty
»

Težava z administraciskim geslom za windows xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
251777 (1444) barabl

Več podobnih tem