» »

problem z novim računalnikom

problem z novim računalnikom

tsh2 ::

kupil sem nov računalnik za 73.000 SIT v big bangu.

1. namestim windowsxp prvič, ko dobim računalnik. brez večjih problemov, samo ko za hec probam igrati quake3 mi napiše da so neke težave s strojno opremo, ne morem igrati. to ni važno ker na tem računalniku se ne bo igral quake3. drug dan pridejo na računalnik preko internet explorerja neki spyware ali virusi. ko grem na internet mi po nekaj časa svchost.exe zavzame 100% cpu ko pogledam v task manager, in nek program mi uporablja internet povezavo ko imam jaz vse programe zaprte. svchost.exe ostane na 100% in moram resitirat, drugače računalnik počasi dela.

2. namestim winxp drugič, ker vidim da je spyware/virusi na računalniku in mislim da je to krivo za 100%cpu usage. ne formatiram. spet isto slabo dela.

3. namestim winxp tretjič. zdaj formatiram cel disk. programov ne dam gor skoraj nič, nobenih sumljivih (vsi so že preizkušeni na drugih računalnikih). grem na internet in zdaj spet svchost.exe 100% zavzema. ampak zdaj pa še tole pride: ko probam Task Manager prikazati mi ga prikaže samo za sekundo in potem izgine. Task Manager ne morem pogledati tudi ko resitiram.
nič mi ni jasno.

ali je to lahko strojna težava?
je možno da se je kak virus naselil v bios ali kaj takega. bi se morali pri formatiranju vsi virusi uničiti? Ta moja kopija Xp-ja tudi ne more biti kriva ker dela na 2 računalnikih brez problemov že dolgo.

bili so tudi neki problemi z zvokom in modem, oboje včasih ni delalo, ko sem resitiral je pa spet delalo. najbrž sem narobe namestil gonilnike. opazil sem da uporabljata isti IRQ 18. je to prav?

ima 2 leti garancije, ampak s tako čudnim problemom je bolj težko peljati na servis.

Malner ::

Napiši konfiguracijo!!!

Ali si inštaliral vse gonilnike, še posebej za sistemski nabor?

tsh2 ::

konfiguracija:
MBD ASROCK K7S41GX SIS741GX333 K7 VGA, L, S, U, mATX
CPU AMD Sempron 2400+ BOX Socket A
RAM APACER DDR 168pin/256MB PC2700 16x16
FDD SONY 3.5" 1.44 mb white
HDD Excelstore 80GB 7200
Manhattan HDD Cable, 0.45m, 2xHDD, AT-BUS
CD-RW AOPEN 52/32/52 BULK
OHIŠJE 7659ROGA MIDATX 350W-EQ/CD white
(TIPKOVNICA, MIŠKA)

Inštaliral sem samo za zvok in vga gonilnike. dobil sem še en cd, tam je pa polno stvari nametanih gor, ne vem katero izbrati.
v device manger mi ne kaže nobenih napak, da kaj ne bi bilo nameščeno.

Skodilak ::

Mal si tukej prebwr ti zna pomagati.

svchost in 100% obremenitev cpu


lp

tsh2 ::

saj zdaj zgleda da dela v redu ampak čudno se mi zdi zakaj Task Manager zgine po eni sekundi? diši po virusu ampak to je nemogoče ker sem ravnokar formatiral cel disk in reinstalliral.


sprašujem tole: ali je možno ko formatiraš cel disk z winxp instalacijo in daš winxp gor da ti stari virus/spayware ostane nekako?

mojsterleo ::

Ko reinštaliraš winse, si takoj naštimaj firewall, potem z microsoftove strani poberi vse varnostne popravke. Nato inštaliraj antivirus (priporočam avast, ker je free). Sploh pa: NE uporabljaj Internet Explorerja, ker boš virus ali spyware fasal ama takoj ko boš začel "resneje" brskati. Uporabljaj Mozillo Firefox ali kaj podobnega.

D3m ::

Mislm kako lahko kups racunalnik v BIG BANG-u!!!!!!!!!!!!!!! PA KAJ SI TI NOR!!!!!
|HP EliteBook|R5 6650U|

tsh2 ::

kaj pa je narobe z big bangom?

Azrael ::

Ponovi vajo...

Formatiraj in na novo naloži Xpje, SP2 in ostalo, samo s to razliko, dokler FW ni vklopljen in konfiguriran ne priklopi mrežnega kabla - ko nameščas sistem ne rabiš povezave na net (med nameščanjem so Windowsi še najbolj ranjivi), vse kar rabiš je na CDjih. Ko so Windowsi enkat že sesuti, jim FF nič ne pomaga, sicer pa IE skupaj z SP2 je čisto OK brskalnik, lahko pa si namestiš še Maxthon in boš imel tabe kot v FF in obdržal funkcionalnost IE.

BTW. Za odstranjevanje spyware imaš Spybot (free), AdAware SE personal(free) in pro (za plačat), pa tudi MS nekaj dela (glej novice) in formatiranje ni na mestu.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

tsh2 ::

tole bom naredil:

-firewall Kerio
-antivirus avas
-spyware: ad-ware, spybot and spyware blaster
-firefox instead of internet explorer
-thunderbird instead of outlook (http://www.mozilla.org/products/thunder...

bi moralo zadostovati?


windows update ne bom delal ker sem na dial-up in tisti update so preveliki (50MB?), pa še veliko dela je.

Azrael ::

Malo off topic vprašanje: Ali je računalnik Comtronov in je v redu sestavljen (čelna plošča ne diha)?

Sicer pa imaš za iskanje virusov tudi online virus scanerje:
Trendmicro
Pandasoftware
Avast ( za posamične sumljive datoteke)

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

tsh2 ::

pcplus računalnik je. zgleda v redu sestavljen. tega ne razumem kaj misliš: "čelna plošča ne diha".

ps. kako je če naročiš sp2 CD od microsofta? je kaj za plačat? (http://www.microsoft.com/windowsxp/down...
updates/sp2/cdorder/en_us/default.mspx)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

Tilen ::

Ne, meni so jih poslali 2x 15 komadov, ko sem po "pomoti" klikal refresh na narocila. :)

Inštaliral sem samo za zvok in vga gonilnike. dobil sem še en cd, tam je pa polno stvari nametanih gor, ne vem katero izbrati.


Zdi se mi, da si pozabil instalirat chipset driverje :)))
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

tsh2 ::

je to varno naročat tudi če imaš piratske xp? koliko časa je trajalo da si dobil?

če imaš sp2 lahko brezskrbno uporabljaš internet explorer ali moraš še zmerom firefox? je windows firewall dober ali moram kerio firewall uporabljati?

alesrosina ::

Najbolj pomembno je, da namestis SP2 se preden priklopis racunalnik na internet. Na MS strani lahko narocis SP2 na cdju, ali pa poklices na MS Slovenija, kjer ti bodo sigurno pomagali.

Azrael ::

@tsh2

Ne nič ni narobe, samo zanimalo me je kako je sestavljen, imel sem priliko videti računalnik, praktično identične konfiguracije, kot tvoj (samo procesor je bil Sempron 2800+), kupljen v Mercatorju (v akciji) za 70k SIT. Bil je zelo malomarno sestavljen (prednja plošča se je premikala za 5mm, CD-RW je bil montiran preveč ven), garancijska nalepka je že nova izgledala, kot da je nekdo kišto že odpiral, vsaj tako pomečkana je bila. Mlinček je bil sestavljen v Comtronu. Delal pa je drugače čisto OK, SP2 mu ni delal težav, samo bil je (pre)hrupen, pač BOX AMD hladilnik in najcenejši napajalnik.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

svchost.exe

Oddelek: Programska oprema
164220 (4039) ABX
»

Pocasen internet - vzrok svchost.exe??

Oddelek: Omrežja in internet
294312 (3343) residual
»

svchost.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
253439 (2463) Mr.B
»

Težave Firefox-om

Oddelek: Pomoč in nasveti
72049 (1922) mikes
»

lsass.exe in panda platinum internet security 2005 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61664 (1598) OtonVM

Več podobnih tem