» »

Nedelovanje compa zaradi temperature

Nedelovanje compa zaradi temperature

Hardstyle ::

Pozdravljeni!

Snoči mi je računalnik začel zmrzovati, nisem počel nič kaj extremnega za sistem le surfanje in pa msn. Zmrzovanju niti nisem posvetil take pozornosti saj se tu pa tam tud oknam zmeša. Potem pa se mi je kar naeenkrat sam od sebe ugasnil. Ni panike in ga pustim do jutra. Vklopim se zalaufa in ko bi se moral prikazati ekran za Windows XP (ko ono modro leti) pa je samo črni ekran procesor pa nekaj melje saj utripa lučka in to se je vleklo eno uro! Na disku nimam kaj pomembnih podatkov in sem se odločil za format, resetiram, bootam hočem formatirat in se mi comp ugasne. Zaženem ga lahko le tako, da izklopim/vklopim napajanje! Grem v bios in sledim temperaturam in mi temperatura skoči iz 46°C na 63°C v treh minutah! Računalnik sem s sušilnikom za lase prepihal ampak ni nič pomagalo temperature so še zmeraj visoke! na procesor sem direktno pihal mrzel zrak (sušilnik za lase) in je temperatura bila nekje 48°C in ko sem vstavil windows cd in spet hotel it formatirat se je vse skupaj ugasnilo!

PSU deluje brez problema saj sem v trgovino skočil po novega in se mi je dogajalo isto.
Za disk pa še ne vem saj nimam možnosti priklopit v drug računalnik!

Čez poletje se mi računalnik niti 1x ni pregrel zato ne vem zakaj bi se mi zdaj ko je v sobi dosti hladnejši zrak!

Sistem:
Asus A7s8x-mx
AMD sempron 2400+ (nič navit!)
512MB DDR PC3200
R9200
Seagate Barracuda 200GB 7200RPM SATA

teeehaaaceee ::

Odpri kisto ocisti prah z ventilatorjev in hladilnikov ter napajalnika (najboljse da spihas vse skup z kompresorjem ce mas) pa bi moglo it. Rac ma mejo na doloceni temperaturi da ti ne skuri procesorja zato se ugasne ker je vse zasopano pa ne more vec vredu hladit.
We live in a moment, a moment in time...

Hardstyle ::

To sem naredil takoj ko sem videl koliko je temperatura pa ni nič pomagalo!

teeehaaaceee ::

Susilnik za lase nima kaj extra "powera" za izpihovanje. mozno je tod da se ti pregreva se kaj 2ga, najboljse da odstranis hladilnik z procesoraja ga raztavis in na roko ocistis lepo, samo pazi spodnji del ki je premazaj z pasto da ga ne bos umazal ali zbrisal tista pasta je za vecjo prevodnost toplote in brez nje se ti bo proc definitivno bolj grel. kot 2go poglej voltaze v biosu al pa se boljse resetiraj ga na default pa delas od tam dalje pol, kot 3je ocisti se ventilator in hladilnik na graficni kartici. Mozno bi tudi bilo da hladilnik ne nalega vredu na procesor ali kaj podobnega... v vsakem primeru ga bi blo pametno odstranit on na novo namestit pa fajn bi tud blo ce mas pasto da staro ocistis in naneses novo (pa s tem ne mislim zobne paste) :)
We live in a moment, a moment in time...

teeehaaaceee ::

aja pa poglej se ce so vse pci in agp kartice vtakjene v vodila tako kot morjo bit pa preveri tudi rame
We live in a moment, a moment in time...

Buldožer ::

Da ne bom ravno nove teme odpiral:

Do katere temperature se lahko segreje NB(ASUS plata, Nforce4), da je še 'zdravo' zanj? Ali je meja šele malo pred resetiranjem? Nimam izkušenj.:'(
Več glav več ve. No, ni nujno!

Rocher ::

Pravijo na Nforce 4 še normalno deluje na 50-60 C kaj več pa je že malo problematično.

lp
It's not just modding. It's a lifestyle.

Buldožer ::

Ok hvala. Trenutno na tam okoli 35°C, tako da ni panike, če kej navijam.
Več glav več ve. No, ni nujno!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa po novem nanosu paste

Oddelek: Pomoč in nasveti
352909 (1934) MrStein
»

Telefon padel v svečo

Oddelek: Mobilne tehnologije
192871 (1870) Assass1n
»

Temperatura procesorja med 55 in 68 stop. C

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
462745 (1910) IvoJan
»

Jemanje hladilnika dol...

Oddelek: Strojna oprema
6783 (708) Pyr0Beast
»

Problem zaradi pregrevanje Bartona 2600+ !

Oddelek: Navijanje
11983 (724) boštjan

Več podobnih tem