» »

nforce 4 chipset brez ventilatorja

nforce 4 chipset brez ventilatorja

marvin42 ::

Včeraj se je nehal vrteti ventilator na chipsetu (plata Asus A8N-E). Računalnik sem izklopil, dobil dol ventilator (1 ura dela - vse je bilo treba razdreti!!) in ga skušal usposobiti. Kmalu sem ugotovil, da je preposto zjeban in bo treba drugega. Itak je bila zadeva ultra bedna - brez hladilnika, samo neko ohišje za ventilator in nič drugega. Zdaj me pa zanimajo dve stvari: kateri ventilator za chipset na nf4 mi priporočata (ventilatorja ne maram več, hočem pasivno hlajenje) in pa če zna biti kaj narobe, če do takrat, ko zadevo zamenjam, kompjuter od časa do časa zalaufam brez (samo toliko da počekiram maile, itd...). Hvala :)
Mostly Harmless

mujo123 ::

jaz mam isto plato in mi je crknu ta vent
zato mam ze ene pol leta samo tisto ohisje, ki je gor za hlajenje brez ventilatorja.
Se mi ne segreje na vec kot 40°C. Dela pa racunalnik BP.

marvin42 ::

Hvala lepa za hiter odgovor, bom torej zadevo do zamenjave kar laufal, ampak seveda previdno.
Mostly Harmless

igor0203 ::

Pametno je imeti dobro prezračeno ohišje, drugače bojo temp NBja kar visoke. Če imaš kaj € viška, lahko kupiš TT Extreme Spirit( KLIK), ki svojo nalogo opravlja odlično ali pa TR HR05 (SLI) KLIK.

edit: Tega TTja sem imel in lahko povem, da je zelo dober ter skoraj neslišen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

marvin42 ::

Kako pa je zadeva zajebana za montažo? Ne bi rad spet razstavil celega kompjuterja :|
Mostly Harmless

igor0203 ::

Pri TTju moraš plato ven dat in kuler prišraufaš, za TR pa ne vem. Ti bo kak lastnik tega TRja povedal.

frudi ::

jaz sem pred časom odklopil ventilator na chipsetu (dfi nf4 ultra-d), pa do zdaj ni bilo opaziti kakih posledic. temperatura je narasla za stopinjo ali dve, kar pa ne vpliva na stabilnost (čeprav imam fsb na 310 in napetost na chipsetu znižano na 1.5V).
v bistvu je chipset na taki lokaciji, da je hladilnik 90% prekrit z grafično kartico in njenim hladilnikom, tako da od ventilatorja na njem ni bilo nikakršne koristi. se je pa začel občasno močno dret, zato sem ga tudi odklopil.
skratka, verjetno bi ti morala plošča normalno delovat naprej tudi brez ventilatorja...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

marvin42 ::

brez ventilatorja ja, ampak ventilator je bilo vse kar je obstajalo na čipu, nobenega hladilnika ni bilo :( Zato rabim zamenjavo, ampak čim cenejšo... Kako bi se tole obneslo: http://www.mojatrgovina.com/product_inf...
Mostly Harmless

Urc ::

Glede na to zgleda da vredu

marvin42 ::

uh, iskanje mi prej ni našlo te teme :(
a kdo slučajno ve, se ta trenutek v BTCju da dobiti kakšen tak hladilnik? vse druge trgovine so mi precej s poti, pa še petek je :|
Mostly Harmless

marvin42 ::

Nabavil sem hladilnik Zalman ZM-NB47J, za 4€ :)
Montaža enostavna, zadeva lepo služi svojemu namenu :)
Mostly Harmless

bluefish ::

ima kdo izkušnje s tem hladilnikom za NB - Thermalright "High Riser" HR-05 SLI? Ali je opazen upad temperature napram originalnemu coolerju na DFI NF4?

edit: ga prodajajo še kje drugje, kot pri cool-pc?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

borisk ::

js mam ta kuler, pa ni velke razlike, mal hladnjeje, nima pa nbenga ventilatorja..
js ti ga priporočam, res pa je da je kr drag..Je pa problem pri DFI NF4 ultra-d če maš na cpu-ju kak velik, hladilnik, se lahk zaletita
js mam na cpu-ju zalmana 9xxx(ta zelen) pa ga moram met mal postrani, ker drugače ne gre..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znižanje obratov na hladilniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
91356 (1143) Tea Time
»

Menjava Chipset Fan (ventilatorja) za Hladilno rebro

Oddelek: Strojna oprema
81165 (1035) himera
»

Prihaja Thermalright HR-03

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
63204 (3013) Primoz78
»

Navijalski Komp

Oddelek: Navijanje
381582 (990) HT33L
»

A bo tole "neslišno"?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181669 (1333) PrimozR

Več podobnih tem