» »

USB port

USB port

Wendol ::

Kupil sem nov računalnik. Problem je, da imam težavo z USBjem pri tem novem računalniku. Vsako USB napravo, ki jo priključim (USB key, JoyStick...) računalnik ne prepozna in jo definira kot unknown device. Še večji problem pa je, da te naprave potem ne delujejo več tudi na drugih računalnikih. Vse te USB naprave so prej, na drugih računalnikih, delovale OK.

Novi računalnik mi deluje kot USB killer:(
Naj mi kdo pomaga, prosim.

Tnx

Meamoto ::

Če si kupil novega, ti resno priporočam da ga enostavno odklopiš in odneseš tja, kjer si ga kupil.

Caligula ::

Mater, mam trenutno za premostitev notr novo plato Asus K8N-E in mi je tud zacela zavracat vse USB naprave. Ces, da USB naprava ne dela.

A se komu kej sanja, ce je mogoce kaka nastavitev v biosu al pa kej?

Pa se zvok in video mi ful pocas delata. V vseh programih. Winamp, video playerji,...

Meamoto ::

Če imaš default nastavitve v BIOS-u, ti bi moralo na K8N-E vse delati normalno.

sine@ ::

Ko so u mojmu dijaškem domu dobil nove računalnike se je na 3 pojavil ist problem kot pr teb-glih tko je skuril vse USB naprave.
Pol so pa poklical podjetje kjer so ta računala naročl iN takoimenovani serviserji so pogruntal,da so na žalost narobe prklopl USB-je na matično.
Tko da je lohka pr teb ist problem,dokler pa maš računalnik se v garanciji ga pa odnes na servis kakor ti je že Meamoto svetvov.
Pa provi zahtevat povračilo škode,ker ti je tok USB naprav skuril!!!

lp:D

Wendol ::

Sem ravnokar govoril z enim, ki mi je rekel, da je po vsej verjetnosti defetna osnovna plošča, ki daje na USB več kot 5V napetosti in s tem kuri vse kar se priklopi!!!!

Uff mater, še dober da nisem priklopu novega digitalnega fotoaparata!!!!!!

Meamoto ::

Možnost da bi bil kriv priklop ni ravno velika, ker so vsaj 4 USB-ji (sklepam) že vgrajeni na plošči.

Najbrž je res defektna plošča.

Caligula ::

Jz sm se zdej spomnil, da sem podoben problem ze mel enkrat pri 8rda+ ko je nek majhen metalni delcek povzrocal kratek stik in res sem nasel en vijak za plato. Odstranil in zdaj dela vse OK.

Zvok, USB,. pa se navijat se jo da.

Samo itak cakam na DFIja.

:D
Drugace pa ni napacna plata tole.
Je pa 2800+ ful hladen ze z default coolerjem pa zmanjsanimi obrati na 60%.

Tole bo se zabavno.
Komaj cakam na DFIja.

G-man ::

Jaz imam podoben problem. Abit NF7-S. Kar naenkrat si je kompjuter nekaj zmislil in nehal delat...

slawc ::

Kuk je to več kot 5V? Naprave, ki so priklopljnene na USB port so ponavadi 3,3V ali manj in imajo regulatorcek. Ce pa ze je 5V pa zdrzijo tudi kaj vec kot to.
LP, Slawc

Wendol ::

Evo....jest sedaj imam računalnik že dva dni na servisu, kjer preizkušajo razne stvari in finte, vendar jim računalnik dela OK. Priklapljajo in izkljajo razne USB naprave, vse dela brez težav. Jest sem prinesel še vse priključke, ki jih drugače doma uporabljam (miška, tipkovnica, slušalke-da naredimo enako kombinacijo priklopov).

Človek NE MORE VERJET!!!!
Meni je doma skurilo dve naprave (javlja-No recognize device):
- JoyStick (zelo visok cenovni razred)
- KeyDisc
........na servisu sedaj pa vse dela OK!!!???????
Res ne vem več, kaj naj naredim???
Ima kdo kakšno idejo, mogoče brezžična miška kej moti, ali mogoče 64B osn. plate še niso zaneslive, je možnost v "slabi" elektriki...
Vem, da mi grejo že banalne stvari po glavi, vendar res ne vem več, kaj bi bilo narobe z mojim računalnikom!!!!

Problem pa je tudi v tem, da, če na servisu ne vidijo oz. locirajo napake, pol mi tud nimajo kaj popravljat-zamenjat ;)




Moj sisitem:
- Procesor AMD64 ATHLON 754 1MB predpomnilnik
- Osnovna plošča MSI K8N NEO PLATINUM (za ATHLON64)
- Grafična kartica WinFast GeForce6600 GT 128MB AGP
- RAM GEIL 2x512 DDR 200
- Trdi disk SEAGATE 120GB z 8 MB cache
- Napajalnik 420W
- Uporabljam Genius brezžično miško.

zzzuuu ::

Zanima me samo če so pred tabo to vse potestirali, namreč če so oni zaj***, ker so napačno kable priklopli in jih brez tvoje vednosti preklopli v pravo pozicijo "vzadaj za prodajalnim pultom" in ti zdej vse dela, greš lahko domov in razmišlajš o nakupu skurjenih zadev (so te okoli prenesli!!!)
When is the last time you did something for the first time.

zzzuuu ::

Pozdravljeni,

nisem še utegnil poiskusit, me pa zanima če je kdo imel podobno izkušnjo, namreč imam novo matično (za AMD 64-bit) in sem si inštaliral stare WIN XP, ki še nimajo Service Pack 1 (SP1) in ga tudi nisem inštaliral, ampak sem kar direkt SP2 dal gor in mi USB ne dela. Iz CD, ki sem ga dobil zraven matične sem vse inštaliral (driverji za USB2.0).

Zanima me če je v SP2 tudi SP1, ali je potrebno po vrsti vse naložit WIN->SP1->SP2? Oziroma v katerem grmu tiči zajec;)?

A je mogoče tudi tukaj razlog, saj ko jaz vtaknem sploh ne odreagira!
When is the last time you did something for the first time.

misso ::

verjetno se je pri prenašenju računalnika kej premaknilo :8) . sej take probleme mamo vsi ko noče doma delat nič ko pa na servis prinesemo pa dela vse

Wendol ::

Sem ravno od serviserjev prišel.
Kot kaže ni nič "skurjeno", zgleda pa, da je zapis v epromu USB naprave izbrisan ali nekaj podobnega. Zdej me zanima, zaradi česa se to lahko zgodi in kok ga ponovno zapišeš?

mrbungle ::

Ko sem menjal palto, sem ponesreči na matični napačno priklopil kable za usb na sprednjem delu ohišja. Probal sem z miško, pa je crknila, nato pa sem priklopil še gamepad, pa je začelo smrdeti iz njega. Še enkrat sem pogledal priklop kablov, pa sem videl, da sem od 8 priključkov dva zamenjal in je bilo skoraj neopazno. Potem sem premenjal, pa je bilo ok. No, od miške sem se poslovil, za gamepad pa sem uveljavljal garancijo in dobil novega...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

usb device not recognized

Oddelek: Strojna oprema
143036 (1506) RutS
»

zunanji disk se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
152136 (1850) Pyr0Beast
»

Fire-wire vs. USB?!?

Oddelek: Strojna oprema
293709 (3546) Vikking
»

USB ključ skuri matično???

Oddelek: Strojna oprema
192462 (1914) Dead_Eye
»

Problem: USB kljuc mi resetira PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
131531 (1298) rozica

Več podobnih tem