» »

HARDWERSKA NAPAKA ??

HARDWERSKA NAPAKA ??

Dusan_HD ::

Lep pozdrav! svetujte mi prosim !
Zgodba je pa taka:
- win98se so mi ze parkrat steknili tako, da se je zgoraj na tricetrt ekrana pokazala zelena crta
- vceraj so mi naenkrat winsi zaceli javlati "error has occured...." v vseh moznih dllih in exejih; cez cas se v safe mode nisem mogel v winse.
- potem mi scandisk javi da se na C: ne ujemata FAT tabeli ,... nakar pomislim da je sel nov disk (ibm ICL40gb, star 2 tedna) k rakom zvizgat)
- grem formatirat (najprej z PQmagic - a mi tudi ta steka in to v DOSU), nazadnje sformatiram particijo c: z starim formatom
- pozenem setup za instalacijo winsov ... STEKA!!!! setup pregleda diske, ok -Y potem gre en drsni trak, sicer ne vem kaj vec pise, in mi zmrzne tam eno 4x. probam z winMe - isto.
- po se par rebootih mi instalacija winsov zmrzne ze ko mi javi da bo rutinsko pregledala diske (čist prva stvar ki te vprasa)
- dam 40gb disk ven, probam na starega 3.2gb, tudi ne gre, dam se tega ven in izpod posteleje prinesem 1,7gb, sformatiram - tudi na tega ne gre.
KAJ JE KRIVO???? po moje RAMI, kaj pa vi menite ?
sicer sem pred tem instaliral Music maker5, Dance E-jay in cosmopolitan virtual hair makeover ali nekaj podobnega --- vendar prepisana knjiznica take skode spet ne naredi! ali pa? :?

raY_

ChiefThunder ::

možno da je res ram kriv, probi z drugim.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Elton ::

Zelo, zelo podobno se dogaja tudi meni. Windowsi mi takoj javijo napako "Error Occurred ..." Potem sem probal s ponovno instalacijo Win ME. V prvo se mi je setup pognal, vendar ni funkcionirala miška. V tretjem ali četrtem poskusu instalacije, mi je računalnik zamrznil. Meni pa SCANDISK ni javil nobene napake, in mislim da enakok kot pri tebi ni z diskom nič narobe.
Pomislil sem da je mogoče lahko kakšen virus, vendar iz komandne vrstice ne znam (ne morem) pognati anti-virusnega programa.

vortex ::

Ja meni se je podobno dogajal ko sem mel noter tri razlicne rame. PC66, 100, 133. Potem sem 66 vrgel ven in je vse delal ...

Senitel ::

Hm... Kaj pa pregrevanje??

Dusan_HD ::

pregrevanje:
ohišje: 32 °C
cpu: 42 °C

se mi zdi da je tako (zdaj nisem doma)

raY_

bili_39 ::

Si pomislil na virus?

Senitel ::

Hmm... OK...
A imaš mogoče mašino navito (zunanja ura moroče 83MHz)? Men so se podobne stvari takrat dogajale (kar neki errorji v file-ih, boot particija izginla,..).

Dusan_HD ::

- mašina ni OC, torej ta krivec odpade
- rami tudi niso, ker sem vceraj prinesel testne od druge firme in z njimi tudi ni sistem deloval dobro
- mi je pa vseeno uspelo na cuden nacin instalirat win98se, ceprav z errorji in sedaj laufajo. flashal bom bios na neko normalno verzijo (zdaj imam OC b16 -msi) pa bom videl
zdaj je najverjetnejsi krivec plata ... :(

c-ya
raY_

Tomaz ::

Probaj si pri sosedu izposodit njegovo graficno kartico. Na novo istaliraj Winse in ce bo vse vredu je graficna.

Tom

matevzm ::

Moj prvi sum bi bil spomin. Disk tudi ni. Ostane se procesor ali plosca. Za vsak primer poberi ven kartice pred instalacijo, ce je kaksna kartica totalno znorela. Glede na opis )slabsanje sutuacije) bi rekel, da nekaj umira. |O

Dusan_HD ::

je graficna zmozna take finte delat ??? cist na zacetku instalacije blokirat, etc .... ???
sicer sem jaz parkrat pri prizganem pcju prikljabljal cabelsko anteno .. pa je napetost bila (imam ati all in wonder z tunerjem onboard). sem mogoce graficni kaj "štroumal" :) ???

raY_

Baja ::

Jaz sem tud mel takšne težave. Ti priporočam, da pobereš z mašine vse kartice, ki niso nujno potrebne za delovanje sistema in potem inštaliraš Winse. Pol pa eno po eno kartico not. Meni je uspelo.

Dusan_HD ::

to s karticami sem ze naredil vceraj, notri imam trenutno samo grafično, pa to bom še danes zamenjal
pol pa bios flesham

raY_

Dusan_HD ::

evo mene opet :)
sistem dela ... :) zaenkrat
en divx film sem se vceraj pogledal .. nic narobe , tal modem nazaj noter in surfal ...

NAJ MI NEKTO POVE KAJ JE TO ZA ENE MODNE MUHE BILO !??!?!?!?!??

ok :) cao
raY_


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

temperatura diska in ohišja

Oddelek: Programska oprema
81190 (1113) mlakar
»

Disk v XPjih venomer nekaj piše ! WTF?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101023 (778) DMouse
»

Najbolša miš

Oddelek: Kaj kupiti
251769 (1319) Evil
»

Kako pogosto se vam sesujejo Win XP

Oddelek: Programska oprema
271219 (879) matter
»

HDD: 40GB,7200obratov: KATEREGA:IBM,MAXTOR

Oddelek: Kaj kupiti
131100 (926) AntiC

Več podobnih tem