» »

Disk v XPjih venomer nekaj piše ! WTF?

Disk v XPjih venomer nekaj piše ! WTF?

Dusan_HD ::

Problem je sledeci: v zagnanih XPjih disk nonstop nekaj pise, cetudi ne delam nic in background procesov kakih ekstra ni.
Tak na oko in uho: na vsake 1,5 sec disk nekaj napiše ali bere, če bi na pamet rekel, bi rekel da venomer napise isto kolicino, full malo (ca 50-150k).
V dosu ni problema in tudi v 98se tega ni delal.
KAJ JE TOREJ KRIVO??

Disk je IBM IC 40gb, 256mb rama, duron 700.

Any IDEA ?

raY_

MilkyWay ::

Mogoče system restore "dela svoje".:D

Paramedic ::

Takole predlagam (kot profi za xp-je :D): Pejt v Task Managerja, daj na Processes, View->Select Columns->obkljukaj I/O Write Bytes (lahko tudi Read). Tam pol glej kje se števil veča - tisti proces piše na disk.
End transmission.

andrej ::

milkyway: SR tega ne dela cel cas. Naredi 1x na 24 ur in to je to. Drugace pa je Paramedicov predlog oglicen. ce pa se zadeva ustavi pri "system" procesu pa se malo zakomplicira;)

pezo ::

:D izklopi messengerja !!!

Dusan_HD ::

TNX PARAMEDIC ! Speljal si me na pravo pot, sicer še ne vidim konca poti, a vseeno. :)
Na stvari je tako:
Write/Read mi dela proces imenovan LSASS.EXE, PID 548. A veš kaj bi bila funkcija tega procesa/fajla ?
Sicer sem v googlu nekaj iskal, a si nisem prišel na jasno. Našel sem eno zanimivo stran XP service configurations, a trenutno nimam več cajta za poglobitev.

raY_

Paramedic ::

Ja, RAY, po tem članku se ravnaj. Js sm naredu skor vse tko kot je tam v stolpcu Safe, pa mi res boljš dela (ene 15MB rama sm tut pršparu :D). Lsass ti piše, da ga je povsem varno disablat. Js mam disablano, probi še ti.
Res pa, da men ni nč pisu po disku...
End transmission.

andrej ::

sam lsass ne mores cisto disablat, ker to ni en servis, ampak znotraj njega laufa vec servisov, med njimi tudi SAM, ki hrani uporabnike in gesla na vseh racunalih.

Tr0n ::

Meni se pa eden izmed SVCHOST.EXE procesov veca in veca, se sploh ne ustavi. Hmm hmm.

andrej ::

tasklist /svc da vidis, kateri servisi tecejo znotraj tega...

DMouse ::

Filemon might help. Ti lepo pokaže kateri proces piše po katerih datotekah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29339727 (14709) brainiac20
»

"lsass.exe - System Error" napaka že spravlja v obup

Oddelek: Operacijski sistemi
181764 (1471) Paramedic
»

Procesi v winXP

Oddelek: Operacijski sistemi
5793 (679) Dusan_HD
»

HARDWERSKA NAPAKA ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
14977 (778) Dusan_HD
»

HDD: 40GB,7200obratov: KATEREGA:IBM,MAXTOR

Oddelek: Kaj kupiti
131037 (863) AntiC

Več podobnih tem