» »

Okrušen Duron

Okrušen Duron

Tavher ::

Zanima me ali bi se računalnik zbudil pri malo okrušenem Duronu? Meni se zbudi, pokaže imformacije o grafični nato pa izpiše napako o disketniku in samo še piska.
Bi lahko bil procesor zanič? Vedno je bil malo okrušen na robu, zdaj pa nevem ali se je mogoče še malenkost okrušil in bi lahko bil to razlog za napake.
Če ne to, kaj bi lahko bilo?

Hvala za odgovore

asPeteR ::

Procesor je čist v redu in naj te ne skrbi.

Samo pravilno priklopi flopij pa bo!8-)

Tavher ::

Flopy je priklopljen kot je vedno bil. Poiskusil pa sem tudi z drugim in z drugimi kabli.

Opkow ::

Kero plato imas... oz proizvajalec biosa?
Kako ti piska ... zaporedje in stevilo piskov?

Si probu brez disketnika?

Tavher ::

Plata je MSI K7T Pro2A. Poiskusil sem tudi brez disketnika, a vedno izpiše enako sporočilo. Piska neprenehoma.
Sumim da sem še malo okrušil procesor. Ampak če bi bil procesor vzrok se po moje nebi zbudila sploh.

Binji ::

Ce bi bil proc fuc se ti sploh ne bi zbudil comp. Kaj pa ti napise? Si probal nastavit BIOS kao da ga nimas? Mene je tud ful jebalu pa sm probal vse varjante za prikljuct na kabel in mi je proradilo enkrat.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

JLP ::

Hja ne vem an. Jest sm mev okrušenga TBja pa se je zagnal pa Q3 je normalno delov pa SETI@Home tud normalno delov pa vse. Razn če si kej skos WaveOut poslušov je šmel k hudir (Če si skos DirectSound ni blo nč narobe), pa k si divx gledov je slika bla total zmazana. Pol recimo k si šu na net so ble slikce kr z enmi napakami. In to sam u IE u Mozilli ni blo nč narobe. Po dolgotrajnih poizkusih smo ugotovil, da je blo to zarad okrušenga proca. Tko da je čist možn da je proc kriv. Če neb sam doživu tega sploh neb mogu vrjet da je mogoče to.
Live long and prosper!

Opkow ::

Diagnosticne ledice pa nc ne kazejo?

Tavher ::

Napaka se izpiše tako hitro, da še niti pride ne do tja ko lahko sploh greš v bios.
Ledice pa svetijo tako kot da ni priklopljena tipkovnica, oz. zanič, kar pa ni.

DeLonghi ::

Ta isti izpis men pokaze, ce imam prevec navit procesor ali pa premalo hlajen...in tudi piska svinjsko, tako kot bi mu kdo rezino rezal...
zbrisi mu tisti grafit z mostickov in se enkrat default dvigni system
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Tavher ::

Ne dela sploh.
A kupi kdo Durona?
:)

Wolverine ::

Populi vse kartice, ki jih imas na plati in ce se pol zajebava je ziher kriv proc

p.s. men je tud vcasih zacel kr piskat in je bil zmeraj kriv ram, dal sem ga ven in spet not in voila spet je delalo brez problema
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

Binji ::

Probaj z ramom, karticami, kot so ti rekli, ce ne dela pa ga lahko meni posljes (ma placam sam postnino:D)
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

yjj ::

Piskanje pomeni, zajeban ram, lahko je tudi nov vendar se z chipsetom ne ujame najbolje, v tem primeru ti preostane le pretikanje rama po bankih, morda bo v drugem bolje, lahko pa je da imaš gfafično malce ven iz podnožja, torej pahni jo malce bolj noter

Tavher ::

Sem že rešil problem. Zamenjal sem procesor.

AMD je pač procesor, na katerega daš lahko hladilnik samo enkrat. Seveda če nočeš okrušiti procesorja.

krucymucy ::

AMD je procesor ......
MarcoP - ce si ti nesposoben dat cooler veckrat dol in gor, tko da vse zjebes:D ne mors rect da je to proc, na katerega das cooler samo enkrat!!!!!
Res si nesposoben!!!!

Tavher ::

Ha, ha.
To ta zadnje sem nalašč napisal, ker sem točno vedel da se bo nekdo zbunil.
Uh kako sem imel prav. Ampak samo en odgovor? Hm.

Samo eno zaščitno plast bi pa res lahko naredili pa reči kar hočeš.

DeLonghi ::

krucymucy: ne bi rekel, da so ljudje nesposobni devat vent gor!
Naj ti povem, da sem pri nastavljanju vulcanota II na malce dragega athlona pot potil, in poskusal cim bolj nezno in pod pravim kotom nataknat to bestijo. In kaj se mi je zgodilo? pri ponovnem nanosu paste na rezino opazim da nekaj ne stima. Pogledam in na 1.2 tb fali CEL kot v debelini 2 milimetrov! nisem strucko, sam naj se gre AMD solit s svojo krhkostjo
das 40 ksit, naslednji trenutek pa zlom!
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

OldSkul ::

Misli ko sem jaz gledal serviserja ko mi je menjal procesor takisto AMD ,mi je dal Volcano II tako hiter gor da se jaz kar čudim s kakšnimi napori vi to delate.
Je pa res daš dost dinara pol gre pa vse v kurac,zarad AMD-jove malomarnosti!

morphling1 ::

Jaz pa vas ne razumem, kako da ne morete dati se 10$ za distancnik za procesor , in si potem brez vseh skrbi da ga polomis , ali pa ga sami naredite ce niste dovolj spretni vam ga pa lahko jaz naredim za 1500sit .
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

chucki ::

Kva je z vami! če crkne disketnik!pač crkne! Če mu ne dela disketnik......pomeni da je crknil! kupi novega! ne pa en bios pa kr neki!da je treba nastavit neki v biosu! kr neki

chucki ::

kr neki! kva nakladate da je treba bios nastavit! Če je crknil disketnik! 8-O Kr neki! kupi novega! Folk preveč nakladate!

Binji ::

MarcoP: vseeno me zanima ce bi mi poslal okrusenega:D
Postnino bi seveda jaz placal.
Zakaj pa nimas mejla pod profilom?

BTW jst sm Volcanota ze 4x gor pa dol dal pa mi dela.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Windi ::

če bi vam povedal, da sem že tri durone skuril na tak način, mi ne boste verjeli. Sedaj ko imam vulcanota, ga lahko stokrat vzamem dol, kot pa prej ko sem imel super orba

DeLonghi ::

AMD v glabnem kar se tice rezin in krusljivosti SUX big time!
in to prodaja procesorje brez opozoril in navodil, kako se izognat poskodbam...tega se zavedajo tudi firme in recimo na te proce vsaj pri Mlacomu ne dobite garancijo...garancije le, ce oni gor vent nataknejo...kakor ga dol das, je fertig
potem pa kup za 50 jurjev vreden athlon ce si upas
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Tavher ::

Chucki: Kdo je sploh omenjal da disketnik kot sam ne dela. Vzrokov da se rač ne zažene je vedno lahko več, kot pa tisti ki dejansko javi napako.

Procesorja pa žal ne podarim ker so mi ga, moram reči na precejšnje začudenje, zamenjali, čeprav se je kar lepo videlo kako je okrušen. Kupil pa sem ga v Celovcu v Actronu. Malo sem le doplačal za 750.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zagon računalnika - je že kak majster videl tak problem?

Oddelek: Strojna oprema
192222 (1564) Riff
»

Okrusen AMD

Oddelek: Pomoč in nasveti
191266 (940) _juMek
»

Ali se da celerona 667 MHz na 1GHz?

Oddelek: Navijanje
221379 (1057) TribesMan
»

Koliko in kako vam je kaj uspelo naviti kak proc na ECS K7S5A ?

Oddelek: Navijanje
231222 (846) Jux
»

A je procesor za u smeti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
371405 (1009) Evil|One

Več podobnih tem