» »

temperatura diska in ohišja

temperatura diska in ohišja

mlakar ::

Mene pa zanima, če lahko pri disku IBM 80 7200 Venncuver pogledaš temperaturo (ali podpira S.M.A.R.T). Kaj pa temperaturo v ohišju, imam GIGABIITE 8IEX P4 DDR 133 USB! Poskusil sm že z Speedfan vendar mi ta program ne zazna diska in matične (je ni na seznamu kjer izbereš plato). MBM mi pa začne piskati, tko da nobrn neve kaj je narobe, izklopil sm že vse alarme, priklopil vse ventilatorje, nakoncu sem hga pa še nesel na servis in mi neznajo pomagat>:D ? Kaj bi bilo lahko še narobe?

Hvala za odgovore!
LP

kuglvinkl ::

Katero verzijo MBMja uporabljaš? Zloži si zadnjo 5.3.0.0., potem pa General/Basic obljukaj Scan for IDE Hardrives..., pa povej.
Your focus determines your reallity

mlakar ::

kuglvinkl - naložil sm novo verzijo 5.3.0.0. jo zaženem, takoj začne piskat! Pol tist odklukam k si reku, znova zaženm in spet!!! Po še nastavim senzorje (ITE8712F---kišta ITE8712F 1, procesor ITE8712F 3 diode). Temperatura procesorja je prava (sm preveril v drugih programih), temperatura v kišti pa je skos 25 stopinj! Tko da nevem, jst bi pa to res rt uštimu k mi že počas živcev zmankuje.
HVALA
LP

kuglvinkl ::

Ok, naj pove tisti, ki ima Vancovra, če lahko bere temp..
Your focus determines your reallity

Dusan_HD ::

HI.
Stvar pri meni je taka. spodnji program mi kaze temperaturo IBM diska. Imam pa serijo AVVN07-0, 40GB 7200 obratov. To je "vankuver", a ne ? :))
Temperatura pa se mi giblje od 38-42 stopinj. Je to preveč ? To je ko mam cel dan pc prižgan, v ozadju kazaa, drugače pa word,ie,tv-tuner.
Če pa dam kopirat 10gb z particije na particijo, pa se mi segreje do 48-50 stopinj.
Mene najbolj ZANIMA, a je mojemu disku prevroče????

hardware sensor monitor

raY_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dusan_HD ()

mlakar ::

Ja sj to z diskom sm že razčistu, disk lahko bere temperaturo in zadevca deluje!
A se v Speedfanu je pod uno jezičkom CLOCK treba naštimat plato pa clock pa tm sploh ni gigabytove plate? A je sploh treba to nastavt?
Lp

mlakar ::

raY_ men v programču kaže temp. diska 31 stopin pr obremenitvi, sam jst mam pred diskom en ventilator, tko da zadevo mal hladi! A maš ti kakšn ventilator na disku? To je pomoje kr mal velika temperatura za disk, saj pomoje! kaj pa pomen PCU1 -25 stopinj?
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlakar ()

Dusan_HD ::

Jaz sicer nimam venta na disku, sem pa razmišljal že. Imam enega 6cm, tu mi pride v poštev. Samo enkrat v naslednjem mesecu se bom komaj zraven spravil.
Kako velik vent pa imas ti zmontiran? Pa kje ? Spodaj, spredaj ?
Kaj pa poveni PCU1? Mislis CPU1 ? Mislim da je to temp v ohišju, vsaj v mojem primeru je bilo. potem pa sem samo opis spremenil na "chasis", pa je :)

raY_

mlakar ::

jst mam pred dikom (spredaj, spodaj) 80mm zalmana, tko da temptatura disku kr precej pade, kljub temu da sm mu za polovico zmanjšal obrate!
Pr men je problem, ker se mi temperature Mainboard in CPU1 ne spreminjata, skos sta prva 26, druga 25 stopinj!!!
Kaj naj narednim, da mi bo kazalo pravilno temperaturo?
HVALA


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mene zanima kaj pomeni power/aux temperatura

Oddelek: Pomoč in nasveti
51558 (1245) huek111
»

Rač. med igranjem igre ugasne!

Oddelek: Pomoč in nasveti
281761 (1277) teddy81
»

everest

Oddelek: Pomoč in nasveti
81153 (864) m.i.h.a.
»

ASUS A8N-sli NB temp?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7925 (767) hamax
»

Vaše temperature AMD 64bit procesorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282519 (1720) M.B.

Več podobnih tem