» »

nov sistem - se splača najnovejše zadeve?

nov sistem - se splača najnovejše zadeve?

«
1
2

ddeben ::

Ze nekaj casa berem kaj ljudem priporocate, in glede na to da nove tehnologije prihajajo kot po tekocem traku, me zanima, a je smotrno sploh kaj kupovati zdajle? Ker ko gledam po cenikih trgovin, me kar glava zaboli.... Se bodo komponente v bliznji prihodnosti kaj pocenile? Zapomnu sm si, da folku priporocate plate s 939 podnozjem - pa me zanima zakaj? A je to trenutno najboljse ali kaj drugega? Ali pridejo tudi še plate z novimi podnozji ven? Za procesorje se vecinoma omenja amd athlon 64 3x00+ mhz - verjetno zaradi tega, da se ujema s plato...?! Za graficne sm pa cist out - Predvsem tale PCI-express= v cem je tu prednost pred agp? Ce je sploh? Vem pa, da uporabnik kot sm jst SLI nacina ne bom nikoli rabil(no...vsaj zdaj ne):)

Pa recimo da imam 200jurjev na voljo - kaj bi se najbolj splacalo kupiti zdajle ( mislim samo na plato, procesor ter graficno)?
  • spremenil: Predator ()

Tilen ::

Glej jaz nebom nic svetoval konkretno, povem ti pa samo da se stvari VEDNO s casom cenijo. Zdaj ce ti recem pocakaj 2 mesca da bos kupil ceneje ti bom cez 2 meseca rekel enako in spet nebos kupil. Ce mislis kupit, kupi.

klik

klok

Ti dve povezavi sem pac mel pri roki. Skratka doloci si ceno-mejo in googlaj. Ko bos imel priblizno sestavljeno sliko prilepi svoja spoznanja sem in ti bo folk pomagal poiskati pravo konfiguracijo. Zakaj S939? Ce si videl, da se ta socket folku svetuje za dolgorocno investicijo potem je se (najbrz) blo povedano kako in zakaj. Glede cakanja sem ti pa povedal. Cakanje se splaca in cakanje se ne splaca. Ce bos se 1x odlocil, da bos pocakal se bos se 2. in 3... Odloci se in kupi.

Lp.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ddeben ::

Mal sm zdle bezno gledu...pa sm prsu do tegale:

AMD ATHLON 64 3200+ BOX (939pin)
A8N-SLI Deluxe oz. eno dobro ki ima agp
Za graficno pa vidm de zlo hvalijo gf 6600gt - ampak ker posodabljam racunalnik recmo na 2 leti...moram tud mislit naprej...Lahko je na agp, tudi na pci-e, fajn pa je da ima vivo.

Lp:)

marnit ::

Glede novojših tehnologiji pa lahko v nedogled čakaš, ker vedno bo prišlo nekaj novega, boljšega.

Priporočam:
Athlon 3000+ (s939)
6600gt od Leadteka
A8N-SLI Deluxe ali še mogoče boljše mogoče Gigabyte K8NF-9 socket 939 Nvidia nForce 4-4X (ki ima isto pci-e, samo ni sli >> jae dobi 7 januarja se mi zdi, cena 28k)

Zdej če kupiš brez sli, je to 15k ceneje, za kar dobiš več rama ali procesor boljši... sploh pa se pomoje s 6600gt ne splača iti v sli, ker dve 6600gt=6800gt(le da se slednja manj greje).

V jae prašej za tale sistem (če ti ga lahko priredijo): JAE Butterlfy Cyclone SLi (216k). Če greš ta isti sistem kupovati v mlacomu stane 230k.

mzidy ::

AMD Athlon 64 3000+ (939) -> 44.000SIT
Gigabyte GA-K8NS-> 22.000SIT
GeForce 6800GT-> 105.000SIT
------------------------------------
Skupaj: ok. 171.000SIT

ddeben ::

A je sploh pametno imeti graficno na PCI-E?? Kaksne so prednosti pred agp? Kokr pa gledam, imajo pa ze skoraj vse plate PCI-E...

boštjan ::

Kokr pa gledam, imajo pa ze skoraj vse plate PCI-E...

glih zarad tega se splača na PCI-ekspre prešaltat,ker AGP se počasi poslavlja,pa nadgrajeval boš lažje ,če boš mel plato s PCI-ekspres vodilom
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

ddeben ::

Zdle sm zasledil teste, da je PCI-E le malenkost boljsi od agp kartic...Do zakljucka sm prsu na nekak tole:

GA-K8NF-9
AMD ATHLON 64 3200+ BOX (939pin) ali pa 3500+ (tukaj nevem v cem je razlika? Kaj tukaj priporocate)
Leadtek 6800gt navaden oz. ultra ali pa 6600gt ?

Lp

marnit ::

Ja če maš dnar itaq da 6800gt in 3500+.

ddeben ::

Pa je kaksna bistvena razlika med tema dvema procesorjema? Mislim na performance...

Zheegec ::

AMD ATHLON 64 3200+ BOX (939pin) ali pa 3500+ (tukaj nevem v cem je razlika? Kaj tukaj priporocate)

Oba sta socket939. Če je Athlon64 3500+ Winchester (novo, 90nm jedro), potem je razlika v 200MHz, kar ni ravno veliko, je pa nekaj. Glej pač razliko v $$$.
Če je A64 3500+ še Newcastle jedro (130nm), potem je po hitrosti isto kot že prej (200MHz razlike), samo malo bolj se greje od 90nm 3500+.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ddeben ::

Procesorje gledam na www.jae.si. Nic ne pise... Je pa skorajda 20 jurjev razlike. Bom se mal drugje pogledal...:)

A ve kdo, kje bi se dobil gf 6800gt na pci-e? Mogoce od leadtek-a?:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ddeben ()

ddeben ::

Ve kdo al ne?

ddeben ::

Zdej sm zasledil, da u sloveniji je mozno kupit samo club 3d 6800gt na pci-e. Samo me nekaj moti - zakaj v vseh spletnih trgovinah pise da podpira samo agp 8x, hkrati pa pise na proizvajalcevi strani, da podpira 16x pci-e in hkrati agp 8x? Se link klik!

boštjan ::

ddeben,tvoj link je AGP verzija.če hočeš met PCI-E grafe moraš prvo zgoraj gumbek za PCI-E grafe kliknit,pol pa si v downmeniji izbereš vrsto grafo in boš vido,da 6800GT ni na izbiro
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

ddeben ::

Hmm. pa sm res spregledu. Slucajn ves kdaj pridejo tele leadtek 6800gt u slo?

MadMax ::

glih zarad tega se splača na PCI-ekspre prešaltat,ker AGP se počasi poslavlja,pa nadgrajeval boš lažje ,če boš mel plato s PCI-ekspres vodilom

Me lahko kdo razsvetli in mi pove, kolikokrat dejansko sistem (plata-proc-grafa) nadgrajujete?
S tem ne mislim dodatnega diskovja ali podvajanja RAMa, ampak menjavo grafe in/ali proca.

Kupovati sistem "za naprej" je nesmisel. IMHO.


/edit: sicer pa je v trojčku plata-proc-grafa ponavadi ravno plata najcenejša, ali se motim? 8-)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

ddeben ::

Plata je res najcenejsa komponenta ja. Na tvoj vprasanje je pa odgovor, da ne kupujem glih za naprej ampak nekak nadgrajujem sistem na novejsega.Je a tko nekak na 2 leti.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ddeben ()

Zheegec ::

Point je bil najbrž v tem - če nadgrajuješ na recimo eno leto, potem čez eno leto ne bo več AGP grafičnih.
Če nadgrajuješ na 2 leti - čez 2 leti bo Athlon64 FX-55 itaq počasna zadeva, pa PCIe 32x bo zunaj, pa DDR2 bo treba najbrž nabavit, pa še BTX... torej vse na novo in je itaq vseeno ali imaš AGP ali PCIe DANES.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MadMax ::

Egzekli, na 2 leti se zamenja vse...
Recimo SDRAM je v 2 letih prešel iz PC66 na PC100 in nato še na PC133, DDR pa iz 266 prek 333 na 400.
AGP: 1x, 2x, 4x, 8x.
Procesorji-naj sploh naštevam?

Skratka, po dveh letih moraš, če hočeš nadgradit (pa da se bo kaj poznalo), zamenjat vse.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ddeben ::

A ni u bistvu tk ce gledas, maticna pa procesor pa graficna nov sistem? Disk, ohisje in ostalo saro ze itak mam,...tko da ni problema! :)

ddeben ::

Ok...po trdem premisleku, sm prsu do zakljucka...
Gigabyte GA-K8NF-9
AMD ATHLON 64 3500+ BOX 939


Za graficno bom pa malce se pocakal....ali pa mogoce kaksen gf 6600gt...

Komentarji?:)

cbelica ::

3500+ se mi zdi predrago (skoda$$), se posebej, ce bos navijal. (seveda pa obvezno 90nm)

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

ddeben ::

Navijal trenutno ne bom...rabis potem se kakega zalmana....tko da... Pa je razlika med 3200+ in 3500+ res samo v 200mhz ali je se v cem drugem?

ddeben ::

Je potem vredu, kar sem napisu...?!?
Gigabyte GA-K8NF-9
AMD ATHLON 64 3200+ BOX 939

Ker grem jutri kupit...:\ :)

Aja, zravn si bom se zalmana 7000B kupu za boljse hlajenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ddeben ()

ddeben ::

Anyone & anything?

cassiel ::

Tale plošča še ni nforce4 plošča v pravem pomenu besede, več si preberi tule

---------------
samo napako v linku sem ti popravil - P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

ddeben ::

Ni vlke razlike med pravim nforce 4 razen de ma neki 800mhz... Bom kr to vzel... Pa se javim ko bom sprobal!:)

DominusSLO ::

ddeben
disk, ki po tvojem mnenju spada med "ostalo šaro", ti zna pošteno zagrenit življenje, če je prepočasen. Upam pa da pri tem kar kupuješ ne mečeš tudi ramov v isto kategorijo.

cassiel ::

Ti kar kupi, pa potem napiši kako se kaj obnese. Tudi mene namreč mika da bi jo nabavil pa še nisem zasledil nobenega konkretnega testa. :)

ddeben ::

Dominus...naj te ne skrbi... v tem sistemu bo pocivalo 1gb rama in Seagate 120gb 8mb Sata disk... Sproti bom se dodajal komponente, ampak zdle je to dvoje oz. troje.:)

mzidy ::

Ka zdej si že kupo plato pa procesor???
Kake so izkušnje?

ddeben ::

Ja...zadeva je taka. Zadnjic sm sou kupit to zadevo in kaj sm novga zvedu - da te plate se u sloveniji sploh ni za dobit....Misli ej - zakaj jo majo u trgovinah na ceniku. Naj bi jo dobil konec meseca. Procesor sm uzel 3200+ 939 in pa tagana 420W(neko posebno edicijo). Zdej nevem, a naj cakam do konca meseca na to plato ali naj kupim ktero drugo? Kaj mislite?:)

marnit ::

Isti problem mam jaz (Asus sli tudi ni v slo trenutno, comp pa kupujem že 14 dni;( )Jaz bi kupu eno navadno nforce3 s939. Sam katera je najbolš za navijat v te kategoriji? :\

ddeben ::

Predlogi?:\

marnit ::

Aja, asus sli je sedaj na voljo v jae. Ampak samo deluxe (zaenkrat).

cassiel ::

@ddebev

V Plastronu v Gornji Radgoni bi naj tole gigabytko imeli. Pokliči pa vprašaj! Če si seveda priprevljen priti v radgono ...

marnit ::

Zanimivo... 0:)

Pomoje bi ti tudi po pošti poslal tako da to ni problem...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: boštjan ()

cassiel ::

Si nabavil?

Če si kako se kaj obnese? Če pa nisi zakaj čakaš? Je ni nikjer na zalogi?

ddeben ::

Ja danes sem sel po plato in vgradil zadeve v ohisje.Prej pac nism imel časa. Sm se celo uro matru de sm se kable ipd. uredil. Zdej morm rect de je sistem 10x tisji od mojega prejsnega - imam 2x120mm in en 92mm vent ter cpu vent. Vsi so na low. Ko sm sou u bios po 20min delovanja, skor nism mogu verjet ocem, da je temperatura proca tako nizka - komajda 30 stopinj. Je to mozno?
Drugace nism se opazu nobenih konfliktov med komponentami...:)

Roadkill ::

Pred tremi dnevi sem sestavil mašino:
Gigabyte k8nf-9
AMD winchester 3000
2×512mb Apacer 4000
200gb maxtor sata 7200/8mb
leadtek winfast geforce 6600gt
+ lepega čifteka

In mi ni žal niti tolarja od porabljenih 210k.
Ram se navija odlično (ok, timingi niso lih sanjski), grafična je nevrjetna za to ceno (500/1000mhz) in se poleg tega kar solidno navija, procesor ima na stock nastavitvah (1.8ghz) pri full loadu 35° z običnim "box" hladilnikom.

Plata ni odlična, in jo bom vrjetno precej hmalu zamenjal, ko pridejo v SLO DFI plate ipd.
Recimo ena pomankljivost plate, za katero nisem nikjer slišal, dokler plate nisem dejansko imel doma. NE deluje PS2 port za tipkovnico. Vsaj ne ves čas.
Zadeva je več kot groteskna, in ni hoax. Tudi prvedva bios patcha nista popravila tega buga, zato vsam priporočam, da si prihranite živce in nabavite usb tipkovnico ali ps2->usb konverter.

Mi je pa danes povsem iz dolgčasa ta napaka izginila. 8-O

Glede dikov in hitrosti. Če bi imel denar bi nabavil raptorja 74gb 10k rpm z asistem in 2×200gb raid 0.
Heck, če bi imel res denar bi dal dva raptorja v raid 0, pa 3 200gb sate v raid 5... :)

ddeben ::

Naj dodam, da je ta temperatura z box coolerjem.
Mogoce plata res ni za tiste ki navijajo...no ne bom nic rekel!:P

ddeben ::

Sam en vprasanje mam...Tale plata K8NF-9 ma samo 2 prikljucka za ventilatorje. Enga za cpu vent, enga pa za sistem vent. Me pa zanima, ce lahko uporabim zardelilec, tako da bom lahko imel prikljucena 2 venta na enem prikljucku na plati? Ali je lahko kaj narobe?:) :\

Edit: Se en vprasanje - a bi tale plata naj imela slucajno kak vent na North bridge ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ddeben ()

Roadkill ::

Hehe... iste stvari sem se jaz spraševal, ko sem sestavljal.
Rev ima samo dva priključka za vente in od tega je en prav nerodno postavljen.
Za ostale vente pomojem najboljš da navadiš zadevo, ki ti en molex razdeli na štiri priključke za vente (na cool-pc poglej).
In NB je pasivno hlajen. Itak ko daš grafično na plato, nad NBjem ni niti milimetra prostora za vent. :)

ziga car ::

Mene pa zanima ker procesor je bolši PENTIUM 4 3,000 GHz 1MB 800MHz SOCKET 478 BOX ali ist samo da je LGA775 BOX. Cena je ista toda me zanima vaše mnenje.
Žiga

cassiel ::

hmmm, bolj ko berem, bolj se mi zdi da se splača dat 10k več in kupiti tole:
MB SOC 939 MS K8N NEO4 Platinum

Kaj mislite?

ddeben ::

Roadkill: Za tale NB cooler me nekaj bega, kajti na vseh straneh ki sm jih gledal (tudi na uradni) , ima ta plata vent na NB-ju. Zato se cudim, da ga moja nima...

A potem ni problem ce uporabim tole in pac povezen nanj 2 venta ter prikljucim na plato?

DominusSLO ::

Jst se počutim boljše, če vente ne vežem na plato. Ne znam pa ti povedat, za koliko vatov so namenjeni konektorčki na platah.Če daš 2 majhna venta na enega, sigurno ni problema...

ddeben ::

Venta sta 120mm in ce sta na plato prikljucena, sta avtomatsko regulirana...Nimam pa dnarja oz sploh nocem imeti vec kaksnega regulatorja za vente.

ddeben ::

Za dokaz da bi naj imela k8nf9 vent na Nb. Klik! Aja, spodnjo sliko poglejte na linku.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup novega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
676391 (5313) mtosev
»

Mnenje o računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
705657 (4633) Kato
»

250.000,00

Oddelek: Kaj kupiti
173035 (2512) zdrifko
»

Katero graficno kartico uporabljate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18711217 (7753) mtosev
»

kupujem računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
171378 (1162) para-site

Več podobnih tem