» »

ASP.NET; problem pri prenasanju podatkov med web stranmi

ASP.NET; problem pri prenasanju podatkov med web stranmi

Microsoft ::

Nardil sem si eno stran, kjer najprej zahtevas stran A. V Web.confih je nastavljeno tako, da te vrze na stran B. Tam potem vpises ime in geslo. Ce sta pravilna, te vrze nazaj na prvo zahtevano stran, torej A.

Tu pa je tezava. Rad bi naredil, da ko prides nazaj na stran A, da ti izpise recimo tvoje ime. Ti podatki so shranjeni v sql. Ugotovit, kdo se je logiral, se da s pomocjo podatka iz strani B.
Torej je potrebno prenest en podatek (recimo uporabnisko ime) iz strani B na stran A.

Ce si na strani B vpisal pravo ime in geslo, se izvede:
FormsAuthentication.RedirectFromLoginPage(userName,true);

S tem se ustvari tudi cookie, tako da te potem ne mece nazaj na stran B.

Podatke iz strani B sem poskusal prenesti na stran A takole:
Server.Transfer("WebForm1.aspx?un=" + userName);

To sem napisal nad zgornjim ukazom, ki naredi redirekt. Vendar, takoj ko dodam tale ukaz, mi ne naredi vec cookie. (Podatek, ki ga poskusam prenest, se uspesno prenese in prikaze na strani A)

Kako torej prenest nek podatek iz strani B na stran A, brez da bi to onemogocilo 'izdelavo' cookie?

Upam, da sm dost jasen. Drgace vam bom pa dal link, da boste preizkusl. :)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

demoness ::

Session["username"] oziroma Session["karkoliže"]?
Na strani A ga pa samo ven prebereš.
Glede cookiejev ne vem, če jih onemogoči. Ne vidim nobenega razloga, da bi jih, ampak probaj.
Aja, pa using System.Web.SessionState; moraš dat na začetek - to je, če uporabljaš C#. Domnevam, da je v VBju podobno.
Don't you want to die, walk beside me evermore,
Don't you feel alive, like you never felt before...?

Microsoft ::

Ja kul, no. Stvar je dost enostavna. Mal sm precekiru, pa sm najdu to, kar sm iskal.

Zdej mam sicer tako, da ne naredi cookie, samo podatki pa se prenesejo. Ampak, kam se shrani tisti session? V RAM od serverja al kam?

Pa zanima me, kako delate to, da ce recimo kdo zapre brskalnik, da to internetna stran prepozna? Ker lahko pride do kakih errorjev, ko pol spet hoces iti na stran, pa je neki stvari ze shranjenih v temp fajlu...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[JS] Event, ko se stran naloži po "back" gumbu?

Oddelek: Programiranje
292298 (1566) Spura
»

zasebno brskanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
101501 (1276) Thuban
»

Preprečevanje kraje vsebin

Oddelek: Izdelava spletišč
131209 (731) čuhalev
»

C# težava

Oddelek: Programiranje
233480 (2326) mladec
»

Pripravite vašo spletno stran na nov zakon o piškotkih (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Izdelava spletišč
744205655 (157221) Tydek

Več podobnih tem