» »

Opera 8 Beta je tu

Opera 8 Beta je tu

Slashdot - DesktopLinux.com poroča, da je prva beta nove Opere 8 na voljo za brezplačni dolpoteg.

Z novo različico se je Opera naučila naglas brati vsebino strani, prav tako pa zna poslušati vaše ukaze preko mikrofona in reagirati v skladu z njimi. Med dodelave spada še izboljšana podpora za RSS in vrstica za hiter dostop do vseh najbolj uporabljanih funkcij.

Beta različica je zaenkrat na voljo še samo za operacijski sistem Windows, končna različica za vse sisteme pa bi naj izšla v začetku leta 2005.

16 komentarjev

lorenz ::

Me pa res zanima kao to dela ker bi blo kar uporabno ce bo delalo. Ceprav ponavadi programi text to speech na pc zvenijo kot roboti izpred 20 let (C64 in spectrum) in tudi IBM via voice ni prav uporaben.
Ze testiram.

mchaber ::

Definitivno bom probal, ko izide osmica:)
.

Phil ::

prav tako pa zna poslušati vaše ukaze preko mikrofona in reagirati v skladu z njimi

Tole se sliši zanimivo. Je že kdo preizkusil?
LP

Matri[X] ::

Opero si lahko glasovno upravljal že v 7.60. Zadeva deluje, samo moraš _dost_ vadit da ti rata :\

Lee_Nover ::

7.6 ni blo final pa bi kr na 8 sli .. efekt novga leta
mi je lazji kliknt kt povedat .. drgac pa kdaj pa kdaj uporabljam za branje kakih clankov medtem, ko delam kej druzga

Marjan ::

Ah tisti Voice je malenkost, glede na to kaj vse Opera nudi.

Jst ::

Microsoft Sam. hehehe.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

darkolord ::

Pa še koš za popupe je tudi...

Tic ::

Skratka povozi FF :)))
persona civitas ;>

MrStein ::

Res, so sintetizatorji govora kaj boljši, kot pred 20 leti ?

Je kje kaki demo progam ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lorenz ::

Opera dela ko sus , kot vedno , samo prepoznavanje govor in branje na glas pa je neuporabno oz. na ravni iz pred 20 let.


Pozna kdo kaki dober Text to speech (Ali ima izkusnje z TTS od AT&T )

B-D_ ::

Izkušnje s text recognition?

Let me put it this way: Si že kdaj probal povprečni uporabnici (beri: popolnemu debilu) razložiti preko telefona kako naj klikne par gumbov in natipka nekaj besedila? Tako nekako izgleda zadeva tudi v tem primeru... če si fizično ob takem človeku logično, da čez 5 min popizdiš, primeš miško in opraviš zadeve (v katere poizkušaš že 5 min prepričat uporabnico) sam v 15 sekundah.

Gandalfar ::

B-D_: dolgorocno se ti splaca razlozit in pustit uporabniku, da sam odkrije zakaj je tako

NoOrdinary ::

probal, ctrl+wheel mi je zakon, 15 minut igranja, uninstall hehe. Ma tak filing mam da je v znakcu od firefoxa več oblikovalskega truda ko v celi operi, po funckijonalnosti al pa hitrosti je pa isto sranje, še štorasta se mi zdi kje prov za brezveze
brez ideje sem za podpis

tpah ::

Preprosto najboljša internet izkušnja :)

Tic ::

NoOrdinary: Aja, ...

Opera Skins

EDIT: Sploh mi je usec sistem organiziranja Bookmarksov, ko odpreš po 10 strani na enkrat... ne vem, a ma to ff?
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opera 9.5 prihaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
518649 (6045) mchaber
»

Poganjanje Oken in okenskih programov na OS X

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
53033 (2838) jlpktnst
»

Windows Vista beta 2 in Office 2007 beta 2

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
285317 (3452) franci
»

Microsoft novice

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
193391 (2767) BigWhale
»

Zmagoslavje AMD64 bo moralo še počakati

Oddelek: Novice / Procesorji
332974 (2974) Mr.B

Več podobnih tem