» »

link v animaciji(urgent)

link v animaciji(urgent)

appz ::

problem je sledec in se zelo mudi!!
namrec delam internet stran z swish-em(podobno flashu--samo da je namenjeno predvsem textu)zanima me pa kako narediti da se ti link na katerega kliknes v animiranem textu odpre v zahtevanem frame-u(npr. ce imas stran razdeljeno na top-bottom-left)
in sicer anim.text je v framu "left" rad pa bi da se mi odpre nova stran v "bottom"
vem kako se obicajno nastima...ampak ocitno je pri swf fajlih drugace ..prosim ce slucajno kdo ve....hvala

Lunik ::

Dej malo bolj razlož...
A text bereš s text fajla?
Pol daš samo target="bottom"

appz ::

ne ne ..to je text v animacji(v left frame-u) in ko stisnes na ta text bi se moral odpret v(bottom frame-u oz. v glavnem oknu po domace )..men se pa odpre v istem frame-u(left)oz. v najboljsem slucaju v novem oknu!
tak da bi prosu ce kdo a ne...drugac ze ne vem kak nej povem ...aha nej se omenim da je file swf....

Lunik ::

mkay. kolikor jest zastopim, imaš ti html pejđ s frejmi, v enem pa je swish al karkoli že animacija? Potem pač ugotoviš, kako je ime tistemu frejmu v katerem hočeš odpreti stran /to pogledaš v fp, dreamweaverju, kjerkoli že delaš). Kjer hočeš da je povezava, jo narediš, in daš target "ime frejma" brez narekovajev.
A je to to?

appz ::

ja ja..to je to oz. to naj bi bilo to..sam ne laufa!!!;(kot sem ze reku mi ga vedno sil odpirat v novo okno oz.v tistem framu kjer je postavljena animacija..se kaksna druga ideja?

Lunik ::

V katerem programu delaš to? Flashu? Jaz sem se enkrat fino zafrkaval s tem, ampak nimam fajla tukaj in bi tudi bolj težko prišel do njega. Mislim da je bila rešitev v tem, da sem dal ime frejma pod target tako "_imefrejma" (_main). Poskusi, mogoče bo delalo...

appz ::

ja sem probu tud ze to zadevo in po vsej logiki bi moralo delat-sam jz nisem te srece ..in sem ze obupal nad to zadevo in sem jo izpeljal brez frame-ov! hvala ti za trud!:)

Lunik ::

ni zakaj... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Button naj postane link

Oddelek: Programiranje
61230 (1068) 'FireSTORM'
»

IE odpira strani v novih oknih

Oddelek: Izdelava spletišč
151517 (1484) Zzzzzzz
»

css vs frames

Oddelek: Izdelava spletišč
231766 (1461) b0B3k
»

Izdelava strani brez frame-ov?!

Oddelek: Izdelava spletišč
121156 (936) Ziga Dolhar
»

flash in DW

Oddelek: Izdelava spletišč
141200 (1075) Loki

Več podobnih tem