» »

flash in DW

flash in DW

tec ::

V nekem programu bi naredil gumbe oz. meni v flashu. Potem pa bi rad ta meni vstavil v npr. levi frame, v desnem pa bi se odpirale strani izbrane iz tega flash menija. Je to mozno narediti v dreamweaverju ?
Hvala

darh ::

Ja, to je možno naredit v DW.
Excuses are useless! Results are priceless!

tec ::

Odlicno, hvala za informacijo. Sedaj me pa samo se zanima kako je to izvedljivo.

DavidJ ::

v flashu exportas v .swf obliko (file -> export - ce se ne motim)

v DW pa imas en knof, ki je na hitro podoben kolutu, na katerem je navit film.. ce bos sel cez bo pisalo insert flash ali nekaj v tem stilu.. in vstavis..
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

rc-car ::

hehe >:D

Ja najprej narediš dva frejma in jih poimenuješ. Potem pa v target od linka vpišeš ime desnega frejma.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

tec ::

Ok, to razumem, kako se exporta in kako se uporablja frame. Ampak, jest imam meni v swf formatu, ko ga vstavim v levi frame, se pokaze ikona od flasha, velikosti menija. Kako naj mu sedaj povem, da je v tem meniju vec linkov, ki zelim, da se odpirajo v desnem frejmu? Nekaj podobnega kot je hotspot za slike, ce me razumete.

rc-car ::

Ce te prav razumem, moras linke nardit ze v flashu..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

tec ::

No ja..tukaj nastane problem. Ta meni ni narejen z Flashom ampak z nekim drugim orodjem. Lahko mu vstavim target _self,_parent,_blank in _top vendar, ce izberem kateregakoli mi potem v DWju odpira vse linke v levem oknu oz. mi odpre novo okno. Jest pa zelim to odpreti v desnem frejmu.
Kaj pa, ce naredim vsak gumb posebej in jih vstavim, lahko potem vsakemu posebaj dolocim link in v katerem oknu naj se odpira ??

rc-car ::

Lahko mu vstavim target _self,_parent,_blank in _top vendar, ce izberem kateregakoli mi potem v DWju odpira vse linke v levem oknu oz. mi odpre novo okno.

Kaj namesto _self, _parent, _blank in _top ne moreš vpisati svoje vrednosti? Tu noter bi moral vstaviti v katerem frejmu se odpre link...

Kaj pa, ce naredim vsak gumb posebej in jih vstavim, lahko potem vsakemu posebaj dolocim link in v katerem oknu naj se odpira ??

Če boš označil celo animacijo kot link, in da animacija ne bo imela v sebi nič za pritiskat, potem lahko.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

cahahopie ::

Najbolji način če želiš imeti barvoviti menu ali kaj tazga je uporaba CSS.
Ker je še najbolj podprt.
Za Flash rabiš plug-in. Prav tako rabiš met za Java Script. Za CSS pa rabš sam mal novejši browser (ponavadi se vse giblje od verzije 4.0 naprej).

rc-car ::

čaja: za JavaScript ne rabiš čist nobenga plug-ina.. Plug-in rabiš edino za Javo..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

tec ::

No, z tem flashem nisem prisel nikamor, zato sem naredil kar z java scriptom. Hvala za idejo

markz ::

cahahopie, css je slabse podprt v starejsih verzijah kot javascript in flash je danes tako razsirjen, da bi lahko rekli da je standard...

cahahopie ::

markz: He... standard? Je pa mau bolj podprt CSS kot pa Flash. To pa je vsekakor res.
rc-car: Hmm... sm vedu, da tam neki ne štima. (še nikjer nisem zasledil: "Download JavaScript plug-in to wiev this ..."):D

Loki ::

cahahopie ne nakladaj.
za flash rabis samo in le majhen plugin in ti bodo VSI filmcki delali brez tezav, nezdruzljivosti med razlicnimi browserji ipd. medtem ko CSS tudi pod razno ni popolnoma podprt v vseh browserjih (da dela povsod enako - poglejmo samo Netscape 4.x).

sicer je pa java tudi ze standard, pa vseeno rabis plugin;
javascript lahko se zmerom disablas, kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macromedia flash 8

Oddelek: Izdelava spletišč
142283 (1970) Tody
»

Izdelava strani!

Oddelek: Izdelava spletišč
121525 (1321) sverde21
»

dreamweaver, flash in framesets

Oddelek: Izdelava spletišč
6866 (841) tec
»

css vs frames

Oddelek: Izdelava spletišč
231763 (1458) b0B3k
»

Dreamweaver+flash

Oddelek: Izdelava spletišč
81120 (1042) Edelweiss

Več podobnih tem