» »

Novell Linux Desktop 9

Novell Linux Desktop 9

Google News - Novell je v oddelkih SuSE in Ximian razvil svojo prvo distribucijo - Novell Linux Desktop 9, ki je naslednji del nadaljevanke o SuSE Linux Desktopu. Gre za strogo komercialen izdelek za podjetja, ki stane 50 USD na uporabnika in ob tem nudi podporo in popravke za enoletno obdobje. Na voljo sta okolji GNOME in KDE, pisarniška zbirka OpenOffice.org, osebni organizator Ximian Evolution 2 in brskalnik Firefox. Več o tem.

38 komentarjev

BendeR ::

Po enem letu pa se lahko v steno zaletim al kako? :\
:=)

mathjazz ::

Če boš dodal še kaj denarja, najbrž ne.
www.getfirefox.com

miguelslo ::

jooo, na K**** mi grete že z temi Linuxi. Dajte več o windowsih pisat, so bolj razširjeni.

pravzaprav naredite kar nov oddelek z novicami posebej za linux-freak-wannabes
_____

dr.J ::

> Dajte več o windowsih pisat, so bolj razširjeni.

Tam zgoraj levo imaš link "Pošlji novico". Pa jo kdaj pošlji namesto da jamraš.

Se pa na Linux fronti več dogaja kot na windows, če seveda izvzamemo odkrtja varnostnih lukenj.

overlord_tm ::

sam pr windowsih pride nova verzija ven vsaka 3 leta >:D

če bi pa o novih virusih pisal bi pa bil slo-tech preveč zasičen pa še placa bi kmal zmankal>:D >:D

miguelslo ::

Niso virusi problem v winsih, problem je k jih ne znate uporabljat.

novi winsi pa ja, izidejo vsaka 3 leta novi, saj se mi pa ja ne da vsak teden novih winsev namšečat, kot pa vaše nove linux verzije vsak dan...

sej, če jih pač hočeš uporabljat, jih uporabljej, sma ni treba zdaj za čisto vsako malenkost novice pisat!!!

freeware sux btw, nekdo mora služit denar, kam bomo šli pa pol delat, če bo vse zastonj.
_____

Poldi112 ::

Meni je novica vsec. Se en protiargument tebi podobnim M$ loverjem, ki govorijo da ni supporta za Linux. Glede tega da ne bos mogel delati je pa lepo razlozeno v eni temi v forumu, tako da malo preberi predno govoris neumnosti.
Sicer pa je najbolj smesna ta, da ti ni treba vsak teden namescati novega os, ce ga noces. Zanimivo maskiranje dreka v torto. Ne bos verjel, ampak tudi mene nihce ne sili v upgrade. Razlika je samo ta da jaz imam izbiro, ti pa ne. In ti isces razlog da opravicis svojo. :)
Pa se glede tega, da so virusi problem uporabnikov. To je tako kot ce bi za svojega ficota trdil, da so varnostni pasovi, airbagi in vzglavniki bedarija. Ce je voznik pameten se pac ne bo sel zaletet. Ce je pa neumen potem si je pa zasluzil.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

pecorin ::

freeware sux btw, nekdo mora služit denar, kam bomo šli pa pol delat, če bo vse zastonj.

:D :D :D :D :D :D

ce bo vse zastonj ti ne bo treba delati :\

miguelslo ::

ok, mam winse že pol leta gor, in najbrž še pol leta ne bo razloga da bi formatiral.
Z varnostjo nimam problemov, ceprav je stvar skos na net prikloplena, ter IRC, MSN, in surfanje, ter kazaa

kot prvo na linuxu ne dela več kot polovica iger, programov še manj. pa da rešiš kakšno težavo morš bit že heker.

kar se tiče, uporabnosti, in količini opravljenega dela, na obeh, winsi prevladajo 100%



če pa je kakšen poseben razlog, da rabiš linux, (prednost je v tem da je zastonj ter ga lahko legalno uporablaš za laufanje strežnikov, javnih kompov, na katerem teče nonstop kaka animacija ali program) potem ga kar uporabljaj, ampak ne govorit, da je boljši od winsev, ker pač ni.


sam kar je preveč je pa preveč, in Linux novic je preveč
_____

moj_nick ::

ampak ne govorit, da je boljši od winsev, ker pač ni.

Uh, uh... čakamo te v spodnji temi ;) Ne ljubi se mi tukaj argumentirat tvojih trditev, ker bo itak vse čez nekaj dni zastarelo.
Kaj je bolše windows ali linux?
110111001001010001010000

Poldi112 ::

>Niso virusi problem v winsih, problem je k jih ne znate uporabljat.

>kot prvo na linuxu ne dela več kot polovica iger, programov še manj. pa da rešiš kakšno težavo morš bit že heker.


A se ne bi dalo iz tega sklepati tudi, da je problem linux-a to, da ga ne znas uporabljat? Oz. da ga niti ne poznas?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

miguelslo ::

ne, z linuxom sem mel ze problem da sem se povezal z MSN messengerom računom... oz. se nikoli nisem

Slo-tech linux je bil to, aja pri problemu so mi pomagali celo ta glavni pri ST linux projektu, rešitve kljub raznim konzolastičnim ukazom in vsem ni bilo.

pa še zjebali so mi podatke na disku, čeprav je bila verzija gnan s CDja, pravtako sodelovali ST linux programerji, rešitve ni blo... jebiga.. sm še par dni bil na njih, so pa za en K, človek bi mislu, da bo na linuxih celo takoj začel z delom, pa rabiš pol namestit cel kup šity programov, da najdeš kater bi bil prava zamenjava za tiste, ki delujejo samo na MSju.

in pravim vam, samo zato ker na STju deluje hekerska zveza linuxašev, še ne pomeni da bi vsi radi brali novice o Linux freaky-zadevah
_____

Rumko ::

em pol jih pa ne brat? sej jst ko se pojav ms novica je ne grem brat ... ker je brezveze, nehi brat linux novice pa je :) popolnoma nben te ne sil ... al so ti ksnga trojanca nalozis da ti odpre vsako novice z open source temo? :o

Roadkill ::

Naredi stran www.slo-tech-St.Michael.com in si piši novice po lastni želji.
Ne vem kaj folku ni jasno. Web portalov je ogromno, zastonj so, različni so... amapk folk se more prjavit ravno na unega, kateri jim ni všeč.

Men recimo dol visi za 90% linux novic, totalno vseeno mi je za VSE novice o špilih, tudi do raznih političnih tem (razni zakoni povezani z računalništvom ipd) ne gojim pretiranega zanimanja... pa me nič ne moti, če določen folk to zanima.

pošlji novico ffs

miguelslo ::

mah, sej vem...

sam ta teden se je teh linux novic tolk nabralo, da mi je prekipelo

se opravičujem... plis zmanjšajte novice v stilu: izšel je linux redhat 9.34 b, na voljo linux ta pa ta verzija x.xx

upanje umre zadnje? :P
_____

Rumko ::

upanje umre zadnje pravjo optimisti po mojem mnenju >:D

no bol resno, tko kokr je roadkill reku nekatere to zanima (recmo priznam tud mene) in ne vidm nc slabga ... ce ze ne marate ne gledat, ce pa pa glejte, za vsakogar svoje in naj cevlje sodi le kopitar al neki tazga

miguelslo ::

ja ja, sej si car :D
_____

Lamur De Zur ::

St.Michael ce nisi sposoben delat z linuxom in tudi nisi pripravlejn vloziti vsaj nekaj ur privajanja in branja kaksne dokumentacije (o programih, ki jih hoces uporabljat in ne o linuxu nasploh), tvoje jeze ne spuscaj zdaj tu, ker je prevec novic o linuxu. Verjetno se nisi rodil z vsem znanjem (o klikanju)/Windowsih in si se moral o tem nekaj uciti, tako da ce mas kaj za povedat o linuxu, se vsaj malo spusti v zadevo in potem komentiraj.

Ce te pa ze tak jezijo novice, jih ne beri.

miguelslo ::

ti, Lamer, al kaj si že, vem dobro, kakšno je stanje z Linuxom, sam sm reku, da je čudno da je vsaka druga novica za Linux

dej mi mir :O

ps.: sej vem da si lamur :8)
_____

Poldi112 ::

St.Michael, probaj Gentoo. Ko se na to navadis ni vec poti nazaj. Pa se novice o linuxu ti bodo vsec postale :P
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

miguelslo ::

you will never take my soul, the dark side is powerfull, but not that powerfull ;((
_____

Poldi112 ::

A si jo ze prodal hudicu?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

moj_nick ::

St.Michael, čist tko, btw, mogoče niti ni pomembno...

o Linuxu nimaš pojma in ne delaj se, kot da si vso znanost sveta pobral.
110111001001010001010000

borchi ::

eh, St.Michael je očitno stari dobri IceMan. PROJEKCIJA, PROJEKCIJA ....
l'jga

miguelslo ::

ne, nisem Iceman

moj_nick, ne teži, prosim :\
_____

BigWhale ::

Mogoce je od Jimija Brat(ranec) ;>

Poldi112 ::

Mocno dvomim da bi Iceman-u uspela taka transformacija.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mchaber ::

>freeware sux btw, nekdo mora služit denar, kam bomo šli pa pol delat, če bo vse zastonj.

In na svojem PCju imaš nameščene licenčne Windowse? Sem začel dvomiti v to, ko si omenil kazaa. Enostavno se ne morem nehat smejati, nameščen kazaa pa obenem trdi,da da nekdo mora služit denar:D
.

gasperino ::

"Jst bi pa rad, da mi svet predstavlate samo na svetlordeč do modri način. Nehite mi že kazat, da je tud v drugih barvah, ker drugih barv pa ne prenesem. Pa zelena levo, pa zelena desno, pol pa tm pride še črna, pa nekej rumene. Jst bi rdečo, pa modro, pa konc! Zakaj tega ne morete razumet?! Zakaj se ljudje o drugem menijo, kot si jaz želim?..."

ne tega preveč resno vzet...

:P

toplakd ::

Jaz nisem neki ekstra linux fanatik, ampak vseeno 2x na dan TUKAJ prečekiram če je kaj novega

:D :D

PiKi ::

ti, Lamer, al kaj si že, vem dobro, kakšno je stanje z Linuxom, sam sm reku, da je čudno da je vsaka druga novica za Linux


by the way pa usaka 2 novica o črvi in luknjah za tvoj preljubi WINDOWS....

freak

miguelslo ::

linux jih pa nima?? itak da jih ma.

winsi niso slabi zarad par lukenj, BMK, splošno so bolj uporabni. :P
_____

Poldi112 ::

Ce znas samo winse uporabljat potem se strinjam da so dosti bolj uporabni zate.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

fat boy slim ::

Mater ste otročji! Kot bi 'poslušal' otroke v vrtcu, ki se prepirajo o ......

Naslov teme je ''Novell Linux Desktop 9'', če se ne motim in mislim da ni bilo še nobenega komentarja (resnega) na TA naslov. Sem uporabnik Win-sov, vseeno pa rad preberem kaj se dogaja na področju drugih OS-ov (pravijo da čez xx let, vse prav pride). Zato prosim, da se malo zresnite in napišete kakšen konkreten komentar na temo Novell Linux-a. Za debate imate forum!

Hvala za razumevanje!

miguelslo ::

''Novell Linux Desktop 9" je kul


evo, pa je :D
_____

Ghero0 ::

toplakd: ce pa 2krat na dan tja pogledas si pa ze ORNK linux fanatik in si ze kr mal obseden. Pa kaj misls da nove linux distribucije kar serjejo al kaj? :D



edit: aja pa se to sem pozabu oment: tale novellov linux izdelk je najbrz fenomenalen >:D
Banging your head against a wall uses 150 calories an hour.

MrStein ::

St.Michael :
freeware sux btw, nekdo mora služit denar, kam bomo šli pa pol delat, če bo vse zastonj.


"stane 50 USD na uporabnika"

Si slep ali neumen ?

pa da rešiš kakšno težavo morš bit že heker.

Na windows pa se problemi rešuejo kar sami od sebe, a ne ? Seveda jaz o tem ne morem sodit, ker z windows delam le 8 ur na dan plus še kako uro doma tak za hobi.

plis zmanjšajte novice v stilu: izšel je linux redhat 9.34 b, na voljo linux ta pa ta verzija x.xx

Tu pa se moram strinjat, za vsaki enovrstičen patch pa ni treba objavljat novice. Za to je freshmeat.net

borchi :
St.Michael je očitno stari dobri IceMan


N no , žalit Mihaela pa zato ni treba ! :D

linux jih pa nima[črvov]?? itak da jih ma.


Pošlji novico o njih, da bomo imeli kost za glodat ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Ghero0 : "Pa kaj misls da nove linux distribucije kar serjejo al kaj?"

Dejansko ja. Bi vedel , če bi na tisto stran pogledal ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SuSE linux (zmesnjava)

Oddelek: Operacijski sistemi
321770 (1404) 64202
»

Novi SuSE 9.2

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
62585 (2585) MasterMind
»

Ximian Connector za Microsoft Exchange Server pod GPL

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
92271 (2271) roko22
»

Kakšen bo SuSE 9.1?

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
92050 (2050) Ziga Dolhar
»

Novell kupil SuSE

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
82640 (2640) root987

Več podobnih tem