» »

Kiberpipina zgodba: Moloz

Kiberpipina zgodba: Moloz

Slo-Tech - Na severnem polu, bolj natančno v ledenih vodah severnega pola, pod ledenimi kristalno belimi ploščami, na dnu, pod sivimi kamni, ki v temi izgledajo nevidno črni, v družbi slepih rib in ekstatičnih meduz je prebival Moloz. Srkal je električne valove, ki so jih oddajale meduze in ribe, napajal se je z muljem in sanjal o kristalni belini ledenih plošč nad njim.

Njegov čas ni bil čas od tega sveta, bil je drug svet, svet podrejen tišini inTišina je vladala času. Tišina je bila voda, Voda, ki se je pretekala skoz njega, oblivala njegovo dušo - Voda, ki je žarela z močjo ognja. Moloz je hlepel po kristalnih ploščah nad njim, koprneča je bila njegova želja, tlela je kot žerjavica in ga v času, ki ni od tega sveta, navdajala z močjo, Močjo, ki jo ne živalsko, ne človeško srce ne pozna.

Beri dalje...

34 komentarjev

TylerDurden ::

hi hi funny ending
Let\'s make some soap ...

BigBoss ::

Hm. A to je novica ?

urosh ::

Tudi meni nekak ni najbolj jasno, kaj bi naj to bilo... :\

SodVina ::

To je novica, da je izsla nova verzija prostega programja za windows, ali ne?

BSD-jas ::

Za tiste, ki vam ni jasno, izdali so nov CD s prostim/odprtokodnim programjem za Windows. Zdaj pa navalite....
Vprašanje Radiu Erevan: Ali lahko ženska tudi po treh zakonih ostane devica?
Radio Erevan: Načelno da. Če je bil prvi mož iz Černobila, drugi operni
pevec in tretji zaposlen pri Microsoftu.

Thomas ::

Pingvini na Severnem polu?

poweroff ::

To je literatura, Thomas. Ni matematika. :D
sudo poweroff

Thomas ::

Izkoristimo to priliko, da se naučimo, da na visokem severu ni pingvinov, na globokem jugu pa ne polarnih medvedov!

hruske ::

To na Neptunu?
Rad imam tole državico. <3

BigWhale ::

Pa tudi obratno ne... ;)

Tam okoli povratnikov se miga kaj... "Visje"/"Nizje" pa bolj malo ;)

Thomas ::

Ja, tole je v bistvu dvakrat presenetljivo. Kako različni sta živalstvi polarnega severa in juga. Pa tudi, kako se ljudje tega ne zavedajo.

Sicer pa čakam, da en "humorist" pripelje pingvine na Aljasko ali celo bele medvede na Antarktiko. Ker en tak je že to naredil z bengalskimi tigri. Že živijo v (Južni) Afriki, na prostem. A ste vedeli to?

Keyser Soze ::

Jaz sem pa mislil, da imajo pingvine samo v živalskem vrtu.:(

AJA, AJA,... Zadnjič mi je mami pokazala roza kravico. Je rekla, da takšne rastejo na Koroškem. :)) P je obljubila, da bomo zapregli kozlička in se odpeljali pogledat kravico. Ker pri nas imamo samo take rjave pa umazane. Pa ni nič čokolade gor.:O

zigi ::

Pa tu ste vsi cisto brez umetniske duse

CCfly ::

Keyser je prišel blizu samo rimati bi se moralo.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Road Runner ::


Tam okoli povratnikov se miga kaj... "Visje"/"Nizje" pa bolj malo ;)


jaz migam nad severnim povratnikom ;)

BigWhale ::

Samo ti nisi medved, mar ne? ;)

poweroff ::

Eni niso medvedi, drugi pa SO kiti. :D
sudo poweroff

Gigabit ::

Men se pa zdi, da je pri besedi Moloz prišlo do tiskarskega škrata in je blo v resnici mišljeno Mozol(j), kot ikona vsakega prostoprogramskega junaka.

Marjan ::

Hehe, minmax, ta crap naj bi bila novica?!

In potem ti meni pridigaš naj ne uporabljam splošno uporabljanih tujk v novici?

ST novice grejo nekam v maloro se meni zdi...

:P

Spc ::

??!

8-O

poweroff ::

Marjan, koliko novic si pa ti že napisal?

Statistika pravi da 4, minmax pa 219.

To sicer ne pomeni, da nisi upravičen podajati kritike, pove pa, da imaš še precej zaloge, da nivo novic izboljšaš. 8-)

Resno, tista novica zadnjični bila slaba, napiši še kaj.
sudo poweroff

Marjan ::

Heh, ST vodstvo (lahko bi tudi nicke našteval, ampak ne bom) je zadnje čase nezrelo za resno sodelovanje, tako da... maybe some day...?

Kako kritiko na novice bom pa še vseeno napisal, morda jih pa le bo pamet srečala ;)

PS: Redke _tech_ novice na ST so edino kar ST še pokonci drži (poleg foruma), v novicah iz stroke jih Slo-comp lovi ali celo prešiša, ostale so pa zajebancija.

wechta ::

UUaaa, ful dobra zgodba, velik boljši uvod kot naprimer: izdali smo nov CD, bla bla bla...
keep on going Daša 0:)
W.

CaqKa ::

ne.. niti s trohico se nebo omenlo o čem sploh govori novice.
[ vstavi poljubno kletvico in jo nameni piscu novice ]

iNN ::

hudo, mal razbija enolicnost :)
==

minmax ::

marjan.. hmm slocomp je prav tako objavil kibepipino zgodbo.. če pa pogledaš zadnjih nekaj novic boš pa videl da so precej podobne slotechovim... morda edino nekaj več opere po tvoji zaslugi :))

drugače pa kot sem tudi na slocomp zapisal. v tem tech svetu je ena taka diverzija prav prijetna sprememba. saj ne da bi to počeli vsak dan, ampak na par mesecev pa ne škodi :)

Marjan ::

minmax, jest nimam nič s Slo-compom in nič z Opero (sem v prijetnejših vodah zadnje čase :)

Pač, če že toliko časa spremljaš eno spletno stran, kot jaz ST, potem se dobro vidijo vzponi in padci in razne anomalije, ki jih jaz potem rad izpostavim in ob katerih se nekaterim naježi koža... hehe 8-)

[MYTiX] ::

Zanimivo, da sam tudi opažam, da se novice na STju spreminjajo in da je tiste klasične ST novice izpred leta ali več, prevzel slo-comp. Pri STju gredo bolj (vsaj tko se mi zdi) v hi-tech in open source.
podpis

Boeing ::

Dodatek k [MYTiX]-ovemu komentarju: predvsem pa se je v marsičem začelo pretiravat.

Navdušenje nekaterih posameznikov tu je pohvale vredno, ampak zadnje čase hudo morijo... s tem ne mislim na minmaxa, njegove novice so "dozorele", pač pa na nekatere mlajše in predvsem manj izkušene osebke.

J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

BigWhale ::

Ja... Prevec je MS novic... Se vidi... ;>

Jux ::

@brane.

tr00, take novice so men kul - vsake toliko časa paše ena mal drugačna novička.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

hruske ::

Še posebej če je za dobre namene in domače izdelave.
Rad imam tole državico. <3

Marjan ::

Ah, če bi videli /vedeli za/ politiko na ST, bi se strinjali, da je (milo rečeno) čudna.

Ampak tud te verjetno ne bom več kritiziral, ker kjub vsemu so notri še kaki (redki) good guys!

BigWhale ::

Morda je cudna zate in se za koga... Za nekatere ni...

Zame? Je cudna, samo na drugacen nacin kot je cudna tebi :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvo polletje najtoplejše v zgodovini meritev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5516814 (14020) pegasus
»

Razkamenjevanje vode!?

Oddelek: Loža
4510958 (9127) Pyr0Beast
»

Magnetni monopoli so realnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7210984 (7271) Thomas
»

Bush, ogrevanje ozračja

Oddelek: Problemi človeštva
222908 (2374) alexb
»

Kiberpipina zgodba: Moloz

Oddelek: Novice / Kiberpipa
342531 (2531) BigWhale

Več podobnih tem