» »

Nič več "špricanja" v šoli

Nič več "špricanja" v šoli

Slashdot - New York Times je objavil članek, kjer opisuje nov način uporabe RFID-tehnologije. Gre za tehnologijo, ki je bila razvita kot naslednica črtne kode, le da omogoča identifikacijo izdelka iz oddaljenosti nekaj metrov s pomočjo radijskih valov.

Nek šolski okoliš v Teksasu je uvedel RFID za beleženje prihodov in odhodov študentov. Zabeleženi podatki se samodejno posredujejo tako šolski administraciji kot tudi mestni policiji.

Na Slashdotu so mnenja, da za "špricanje" ni več veliko možnosti ... 1984 prihaja.

33 komentarjev

Tilen ::

haha! ;) Meni je smesno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gabl136 ::

8-O 8-O 8-O

sidd ::

hmm, sicer so nam v slo že samo z novim zakonom dokaj onemogočili špricanje:( .... samo tole RFID pa bi se že dalo nekak prelesičit....>:D

CIMEK ::

Se pravi da mora moraš imeti nek oddajnik/sprejemnik in če ti tega nosi sošolec... pač je.iga rečeš da sta cel dan hodila skupaj :D po moje še lažje špricanje če učitelji več ne preglejujejo kdo je koga ni :P

edino če ti ta oddajnik vgradijo v telo, potem znajo biti problemi :D :D :D
Prvih sto let imajo ljudje lahko veliko težav, kasneje pa zagotovo manj.

||_^_|| ::

...kot tudi mestni policiji.

Ni več daleč dan ko bomo nadzorovani kot v kakšnem ZF filmu.

minmax ::

ja in naslednji dan bo prisel jan hlod van dam in nas vse resil!!! valjda. logicno.
in potem si bo k sebi privil kako moniko bertoluci in oddivjal v soncni zahod, in spet prepustil zgodovini svojo pot. in potem cokolada zavije svizca

CaqKa ::

a monika, čokolada in sončni zahod pridejo v kakšnem počitniškem paketu? morebiti lastminute?

minmax ::

caqka: paket Brazil

Sunna ::

in potem se bodo našli spet pametnjakoviči, kateri bodo od tehnološkega napredka pričakovali rešitev vseh problemov. in krog bo sklenjen

Microsoft ::

A studenti v ZDA morjo obvezno pridit na predavanja al kako?! To je,... hm... drugace, kot pri nas.

Sicer pa nasprotujem tej kontroli.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Mr_Globus ::

Eh tudi pri nas niseo lih neobvezna. Ker pol se na izpitu zgodi: "Kolega a ti sploh hodiš na to šolo" in izpita ni sploh

mavec ::

Bohvet kva sevjo use zmislli. Spricanje bo itak se prisotn >:D .

GeneralRatko ::

Čisti fašizem. Manjka samo še napis na šoli 'Arbeit macht frei!':|

sverde21 ::

oddajnik namontiraš na en majhn avtoček na dalinca pa mu programiraš pot pa oni vidjo kakr d si v šol sam problem je če kdo tist avto pohod k more bit majhn d ga ne odkrijejo :D
<?php echo `w`; ?>

overlord_tm ::

ubistvu nardiš en tak mejhn avijonček pa GPS gor pa sprogramiraš nej nad šolo krož:D

gfighter ::

Jah, to bo šlo, sam popzabu si na grdo vreme... Najbolj zanesljivo po mojem bi blo enega mačka najet pa mu na ovratnico ta oddajnik pripet :)) :P :P
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Keyser Soze ::

Še bolj enostavno(?) je pa k vsakemu check piontu (Here we come Iraq) montirat kopijo oddajnika in ga naštimat na določen interval ali na daljinsko vklapljanje.

:D

Drugače pa tista ideja o Arbeit macht frei niti ni tako slaba. Jaz sem čisto za to. PA še taborišča bi morali odpret. Za tiste, ki ne mislijo tako kot narekuje oblast.Za opozicijo. Pa napisat gor "Opustite upanje vi, ki vstopate".
Seveda čipe obvezno vgradit v telo. Tako da odstranitev pomeni smrt. Poleg čipa pa ša eno dozo enega počasi delujočega strupa. Takega da umreš v hudih bolečinah. Seveda se da to sprožit na daljavo. In ko bi rekel, "K hudiču z oblastjo." bi vsemogoča AI sprožila strup in ti bi umrl.

Ja, ja. Mi je zelo všeč to.:) Ma še kdo kakšno idejo. Kako našo prihodnost naredit bolj rožnato?

Tear_DR0P ::

Ja, ja. Mi je zelo všeč to. Ma še kdo kakšno idejo. Kako našo prihodnost naredit bolj rožnato?


Obvezne pinky šolske uniforme? Pa en teden elektrošokov za kazen, v kolikor zapovedi ne spoštuješ???

ZDA so zgled svobodne in demokratične države! Tam lahko počnete vse kar vam drugi dovolijo ali zapovejo!
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Rambo ::

To naj bi bila demokracija ;((

Vice ::

To naj bi bila demokracija Ja in to večja kot tukaj
Še zmeram imaš možnost biti idiot, tega ti ne bo nihče prepovedal :D

p.s. Razlika je samo ta, da si sedaj bolj iznajdljiv idiot >:D

madmitch ::

Zakaj me to spominja na stare parole; "Neprijatelj nikada ne spava", "Valjnski i unutrašnji neprijatelji", "Narušavanje integriteta i ustroja..." 133 člen. A se nismo tega rešili?? Hja, kakor pravijo, da morami mi iz "vzhodnega bloka" iti skozi vse faze demokratizacije, vse kaže, morajo nekatere države prehoditi tudi našo že prehojeno pot policijske represije in splošnega zastraševanja "za varnost državljanov in ustavnih pravic" .
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

HairyFotr ::

Rabmo samo še transporter, ki te "beama" v razred če te ni tm, pol bo pa že isto k v enih špilih, k če greš predaleč s poti te vrže nekam nazaj >:D (BTW... taki špili mi grejo na živce)

Keyser Soze ::

Jp, nas šolski sistem je pa res tak, da vkolikor ne hodiš redno k pouku si dobesedno in popolnoma v pravem pomenu idiot(takem kot se je v psihologiji včasih klasificiralo IQ).

Hm, jaz se bolj vprašam o IQju tistega, ki za tem stoji.:\

Jeebs ::

Am... Čakam na tisto varijanto, k sm jo enkrat vidu v neki reviji za domače ljubljenčke.:D Če se žival (pes recimo) približa kontrolni točki dobi elektrošok v vrat.:\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Jeebs ::

P.S.: Am... Ampak bi blo pa dobr to za kakšno res tečno tastaro.>:D Jeebs, sedi cvek! Bzzzz....>:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

sverde21 ::

aha in pol n boš mogu nč prej predn bo zazvonil iz razreda pol jim pa enkrat zašteka pa se vsi zaženejo iz razreda pa začnejo skakat k ribe na suhim k jih vse skup začne štromat >:D >:D

BTW pol b še mogl to prfoksim namontirat (pol si pa mi dalince nabavmo za ovratnce) si predstavlate ka b prfoksa tresl k bi teste nazaj dobival (k bi špon ker dobu) b jezn biu pa sam ck in bzzzzzzzzz :D :D >:D >:D
<?php echo `w`; ?>

minmax ::

jeebs: ah to lahko že z malo blažjim microwave gunom pod mizo narediš.. vedno k kej neumnga naredi ji pač mal slabo rata :)))
and it's doable. sam je lahk tud fatal, če ne paziš

Screamboy ::

hm jebeš to arbeit mach frei
hitler spet med nami
hehe scena tao ka delajo mater či bi meni to je bi se včasi prepiso na drugo šolo

Vice ::

Am... Čakam na tisto varijanto, k sm jo enkrat vidu v neki reviji za domače ljubljenčke.:D Če se žival (pes recimo) približa kontrolni točki dobi elektrošok v vrat.:\

To je stara reč za skrajno varjanto dresiranja psov. Je pa samo navadna ovratnica na daljinca dometa 50-100m z zelo majhnim tokom (brez kontrolne točke :D :D :D ) in si jo lahko kupiš za 25.000 sit (odvisno od dometa) tudi pri nas tako da ti ni treba več čakati.

sverde21 ::

sam problem je tisto ovratnico mu nataknat na vrat (prfoksu mislim) :P

hmm lahk bi mu jo za rojstni dan kupl pa rečeš ena malenkost >:D

aja pol b mogla bit ona sponka taka d se je neb dal ofnat k ko b ga enkrat zaštromal b veretn pogruntu finto:P
<?php echo `w`; ?>

LordWorm ::

Proklet solski sistem:skozlam se nanj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;((
ni podatka

Screamboy ::

hm spokozlčaj prof doj ;)

Gekobla ::

Pejte si pogledat Mančurijskega kandidata. Jest sm si pipc že nabavu, sam še čakam, da začutim, kje mam implant, da si ga ven izrežen pred špeglom in v navzočnosti prikupne agentke sove.
gekobla


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

expertvision rd 4850

Oddelek: Strojna oprema
121384 (1155) rkajtn
»

256 GB na A4 listu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
779969 (6780) ender
»

Napisan prvi RFID virus

Oddelek: Novice / Zasebnost
63171 (2764) MrStein
»

Privacy & Human Rights Report 2004

Oddelek: Novice / Zasebnost
52675 (2675) poweroff
»

RFID za sledenje ljudi

Oddelek: Novice / Zasebnost
84083 (4083) antonija

Več podobnih tem