» »

Študent je car

Študent je car

Microsoft - Kot so objavili na Microsoft Slovenija, Microsoft prireja srečanja. Eno od teh srečanj je že bilo in sicer v Mariboru, 28. oktobra.

Drugo srečanje pa bo 9. novembra v Ljubljani pod sloganom Študent je car.

Samo srečanje se bo začelo predvidoma od 16:30 v predavalnici P1 na Fakulteti za računalništvo in informatiko, trajalo pa bo do 21:00 ure. Na srečanju bo program potekal nekako takole: Uvod, Microsoft .NET Framework 2.0: Novost v sintaksi C#, Gradnja varnih, naslovno-agnostičnih spletnih strani, Odmor, Pregled kriptografskih mehanizmov znotraj ogrodja .NET, Microsoft Office OneNote in TabletPC, Imagine Cup 2005 (College Coding Cup). Ob 20:00 uri se bodo predavanja zaključila. Sledilo bo druženje ob pici in pijači.

Če se boste udeležili, potem morate udeležbo obvezno potrditi. Obljubljajo pa tudi, da bodo med navzočimi razdelili praktične nagrade.

41 komentarjev

Microsoft ::

OK, ker kurzivni tekst ni vkljucen v novico, bom pa kle vprasal.

Namrec, meni se zdi program nekako nezanimiv za studenta. Predvsem mi ni jasno, zakaj ni nic na temo WinXP SP2, kaj splosnega o Ofiice 2003,, mogoce se malo vec o kaksnih programskih orodjih, kot je Visual Studio, ali pa kaj o Windows Server 2003. Zakaj taksnih tem ni?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Poldi112 ::

Moje laicno mnenje (nisem ms) je, da oni pac iscejo programerje, ne pa uporabnikov.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mchaber ::

Bravo Jimi:)
.

Thomas ::

Jah, pejte ane! Bote kero rekli o Linuxu, virusih, trojancih ... glupem M$ju ...

Ma o temah, ki jih je tukaj vse polno. >:D

Jux ::

ker je to namenjeno programerjem in ne home userjem.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jaka83 ::

Jst bi samo pico pa pir! M$-ja ne rabim.

Poldi112 ::

Prijavi se. Enkrat sem sel na neko tako predavanje, pa je bilo totalno prevec za moj nivo. Neki net objekti,... Ampak kuli ki sem ga dobil se vedno dela. Ni lep (gor pise ms:), dela pa.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Microsoft ::

Verjetno bom sel. Tudi casovno se mi lepo izzide, saj se mi predavanja zakljucijo pol ure pred pricetkom in to v isti predavalnici.

Bom pa se mogoce prej poklical ali pa emajlal, da vidim, ce sem 'dobrodosel', glede na to, da sem dalec od tega, da bi bil nek programer...

Jakoslav, pol prid pa ob 20:00 na vecerjo. :D

Poldi112, kako more kaj to zgledat, ko si nekje v Linuxu, pol si delas pa zapiske z tistim kulijem?:P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Sergio ::

Ja nic, Jimi, se vidimo, ane. :))
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

CaqKa ::

pač pingive riše...

Poldi112 ::

Doma delam bolj malo zapiskov, zato je kuli se kar ziv.
Bolj ti bo interesantno vedeti da uporabljam MS natural keyboard.
lol caqka
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

m.i.h.a. ::

Vsi nekaj Microsoft kurcate, kdaj vam pa je že katera distribucija Linuxa kaj dala, pa čeprav se ga na faxu veliko uporablja, poleg tega MS zalaga fax in tudi vas s programsko opremo, katero si lahko kot študent FRI-ja z neta staknete MSjeve programe vključno z XP,2003,...kateri niso poceni.
Sicer se tudi meni ne dopade vsesplošno afnanje microsofta, ampak dvomim, da bi se tukaj kdo branil službe tam razen, če ima boljšo ponudbo.

Senzacionale ::

sej je blo cool v MB, sam nagrad je blo pa premal:D

pa na dolocene trenutke dolgovezno
http://www.dostavahrane.si

minmax ::

hik, eni si s 'poceni' MS programi za FRIjevce nimamo bas ništa za pomagat, čeprav smo frijevci :)

no anyway.. 9. november... ugibam da bodo tudi freesoftwarasi delili praktične nagrade, Firefox namreč izide isti dan.

CaqKa ::

jaz bi imel eno ff kulico in eno ravnilce...






.. da bom lahko okna risal po svojem (na)mizju

DjTonic ::

Meni je malo žel, da se nisem mogel udeležiti Študent je Car, ki je bil v Mariboru v Četrtek. Prijavil sem se, vendar ni šlo potem skozi :|

mathjazz ::

[joke, ker študenti mamo itak *vse* Microsoftovo zastonj]
Pridite pogledat našo kulsko programsko opremo, ki si je ne morete privoščiti >:D
[/joke]
www.getfirefox.com

mathjazz ::

> Vsi nekaj Microsoft kurcate, kdaj vam pa je že katera distribucija Linuxa kaj dala

Očitno ne razumeš da nam oni dajo zastonj softver.
www.getfirefox.com

Jackass ::

Men se zdi pa to prov zanimiv. Sicer pa ne vem zakaj ste nekteri tolk proti MS-u. Men bi bil tut point, če bi bil tak gigant izrint konkurenco iz trga.

p.s.: Poldi, v tvojem podpisu: nočem podpisa. hočem avatarja! --> Hočem Avatar! (pojasnilo: avatar, avatarja, avatarju, avatar, pri avatarju, z avatarjem) --> Hočem "Koga ali kaj" - Avatar!
jAcKaSS

BluPhenix ::

Hmm, tisto je predavalnica P1 na faklulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko, kjer fakulteta za računalništvo in informatiko do nadaljnega le gostuje.

Sicer pa bomo šli kaj pogledat ne.

m.i.h.a. ::

mathjazz: Hja to meni nič ne pove, ker imam MSjev softwer tudi tako "poceni" kot Linuxov, pa s tem ne mislim warez.

Sem pa točno vedel, da se boste začeli vsi spotikat ob tisti moj prvi stavek, zato sem ga tudi napisal.

Aja, sam misem zamudil še nobenega predavanja odkar ga na faxu organizirajo, pa to še ne pomeni, da sem MSjev fan. Pač uporabljam ga ker me je jeba z driverji za linux minila, itak me pa Ms nič ne plača, da mu delam reklamo, zato bom tiho.
Razen, če se stanje spremeni.:D

Microsoft ::

Men pa pri prijavi napise oz. me vrze na eno stran, da je dogodek ze zakljucen. Pa sm enih parkrat pogledal, da sm prav oznacil kraj.
A drugi se lahko prijavite?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

DOST MAM...

... teh AntiMS novic! Daj jimi, zdaj si se ti zacel... ugh...

PS: Naj gre nekdo z majico Exchange Microsoft tja..

Microsoft ::

BigWhale, pejt nazaj v peskovnik, pa se z Jakobom skupej igrajta.:P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

m.i.h.a. ::

NE, meni tudi ne dela.
Nazadnje bo isto kot lani, ko se je pripeljal še bus totih štajercev in seveda so bili samo oni prijavljeni in so tako nagrade dobili samo oni, nam "ljubljančanom" pa ni nihče nič povedal.

mathjazz ::

BluPhenix:

Faklulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko v Ljubljani ne obstaja, tako da ne vem o čem govoriš ...
www.getfirefox.com

Poldi112 ::

Jackass, sem ze pozabil da imam podpis, ker imam izklopljene. Ampak hocem avatar se mi pa cudno slisi, tako da bo ostalo kakor je (razen ce me kak slavist argumentirano ne preprica v tvoj prav).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mathjazz ::

Saj te je že on prepričal. Ima prav in tudi ti bi lahko vedel to :)
www.getfirefox.com

upirna ::

poldi je sigurno Prekmurc:D
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

Mavrik ::

upirna: Ne, potem bi bilo 'Neščen podpisa, ščen avatara.' :P
The truth is rarely pure and never simple.

Poldi112 ::

Evo, upam da boste zadovoljni. Vseeno se mi zdi cudno, ampak to je itak namenjeno drugim in ker ne vidim me ne moti.
Ceprav sem imel precej dobro mnenje o svoji slovenscini...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Microsoft ::

m.i.h.a., kaj lani so lahko tudi neprijavljeni sli noter?



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BlazB ::

Lani si samo prisel in pri mozoljasti hostesi izpolnil neko zadevo in sel notr.

BigWhale ::

MS je imel mozoljaste hostese?? To mi je pa cudno... vcasih so imeli precej urejene punce, ki so imele briefing vsak dan pred zacetkom prireditve... ;>

Poldi112 ::

Definitivno niso bile mozoljaste.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

m.i.h.a. ::

Za udeležitev ni nujna prijava, ampak če hočete še dodatno možnost za nagrado vam priporočam, da se prijavite, ker so nagrade kar lepe. Poleg tega se pa nagrade podeljujeo še ob koncu vsake predstavitve, ko predavatelj predstavitve povpraša folk po stvareh o katerih je predaval, zato se že zaradi tega splača poslušat.
Nekako se mi zdi Zupančič iz Kompas-Xnet še največja faca.

Hostese so bile pa do sedaj dokaj všečne.

Zzzzzzz ::

meni pa pri prijavi napiše tole, čeprow zberem tistga v LJ (9.11.2004):
Dogodek, na katerega, ste se prijavili, je že zaključen.

a še komu tako?

m.i.h.a. ::

He, he.

Sem jim poslal mail, da jim prijava ne deluje, pa sem nazaj dobil tole:
Recipient: v-zlatkop@microsoft.com
Reason: 5.1.1 User unknown

skratka server zavrne mail, ker ne najde tega uporabnika. Svašta.

njok ::

Meni tudi javi, da je dogodek ze zakljucen.


Lani je blo zanimivo, predhodna prijava pa ni bila potrebna.

pajac ::

1. ....pa se kr ne dela??:'( :D
HA!..Tega pa nima še nihče!! ;p

darkolord ::

Bo treba kar poklicat unga modela :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BarCamp in podobno v slo?

Oddelek: Loža
101796 (1513) dba
»

Preizkusite Visto v brskalniku

Oddelek: Novice / Brskalniki
434462 (2749) MrStein
»

WIndows v slo jeziku

Oddelek: Operacijski sistemi
91784 (1588) AndrejS
»

Dogodek Študent je Car - v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
638560 (7663) Fury
»

Študent je car

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
202315 (2315) moj_nick

Več podobnih tem