» »

Doom 3 za Linux

Doom 3 za Linux

Slashdot - Za tistih nekaj "igračkarjev", ki za svoje vsakdanje delo in igranje iger uporabljajo Linux, prihaja vesela novica. Kljub temu, da se Doom 3 še ni dododbra utaboril na policah trgovin, pa se je že pojavil vodič, s pomočjo katerega ga lahko igrate tudi na Linux distribucijah. Za uspešno poganjanje boste potebovali Wine X, avtor je uporabil CVS različico, ter seveda samo igro. Po nekaj malega prenašanja in zaganjanja pravih datotek, bi se vam naj prikazal uvodni zaslon. Velja pa manjše opozorilo: ID Software je že začel s preizkušanjem uradne Linux verzije, zatorej izvajajte ta poseg samo, če resnično ne morete potrpeti meseca ali dveh.

18 komentarjev

MasterMind ::

Bom raje počakal :). (saj tako ali tako moram počakati na nove driverje, ker mi v novem X-u ne delujejo :'()
Gentoo, KDE uporabnik.

Brane2 ::

Enako.

Igram se sicer načeloma ne, pa vendar. Nekatere kultne stvari je verjetno le treba imeti. Če zaradi drugega ne, pa zaradi zbirateljske vrednosti. :D

To bo verjetno moja prva legalno nabavljena igra, ki je nisem dobil poeg grafične kartice ali česa drugega...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Vesoljc ::

praviš, da se bo zapisala kot milestone? 8-)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Bakunin ::

brane2 - same here.....

KoKi ::

ist tukaj. verjetno pa bom najprej demo sprobo pa bom vido kak bo, ker me tak ne mika kaj dosti ...
# hackable

Avalonis ::

Za vse tiste, ki si preveč obetate od te igre tole v opozorilo : Demo bo resnično odličen in grozljiv, vendar so VSE nadaljne stopnje povsem identične in vsi šok momenti postanejo hudo predvidljivi. Na žalost Doom 3 ni igra, kot Doom 1 & 2, ki smo jo preigrali 100x skozi in vam nudi samo tistih nekaj ur užitka, ki jih potrenujete za uspešno končanje enoigralske misije. Multiplayer je pa tudi razočaral. Igra ni slaba - ni pa niti dobra. Škoda.

pivmik ::

Za tistih nekaj "igračkarjev", ki za

to nekateri vzamejo kot žalitev

A Doom3 je igračka? Za male otroke? 'Pro Gamerji' se igračkajo?
LP, Gregor GRE^

NoUse4AName ::

Ja in ti si prava avtoriteta glede tega, ti vse ves. Si popolnoma objektiven in pravicen.
Med tem, ko so prakticno vsi profesionalni opisovalci iger doom3 precej visoko ocenili. Zagotovo oni nimajo pojma.
Na Doom3 multiplayer je presaltalo ogromno top q3a igralcev, nekaj top UT2k4 igralcev, top PK igralcev in nekaj starih quake legend. Zagotovo nimajo pojma o tem kaj delajo.

Gandalfar ::

NoUse4AName: glede na to da je igra mlada bo zanimivo videt koliko jih bo slo nazaj po dveh mesecih ;-)

Bakunin ::

po dveh mesecih naj bi se pojavil tudi (uh-oh) HL2. 0:)

kot linuxasu mi ne preostane drugega da "nabijam" Urban Terror. >:D

NoUse4AName ::

Ne posebej veliko pomojem. Ko bo izdan SDK bo narejen OSP, ki bo zadeve bolj porihtal. Za top igralce bo pa itak CPL poskrbel z ogromnimi cash nagradami na d3 tekmovanjih.

Avalonis ::

NoUse4AName : A ti vse tako osebno vzameš? :\ Napisal sem tisto, kar sem videl iz lastnih izkušenj. Ponavljivost nivojev in slab replay-value, kakor šibek MP so pa omenili tudi tisti opisovalci, ki so dali Doom3 precej veliko končno oceno. Doom 3 sem končal in ga imam sedaj samo še zaradi MP gor. Vendar sem ga igral samo prvi teden dokler se nisem vrnil nazaj na ET. Pač. Stvar okusa.

NoUse4AName ::

Ne ti si govoril kot da je tvoje mnenje edino pravilno. Ce bi se tvoji stavki zaceli kot:
Osebno...
Meni je...
itd.
Potem bi izrazal lastne iskusnje.

MasterMind ::

Pri Doom-u sem nekaj opazil.. Mods? :D (gumb seveda).
Gentoo, KDE uporabnik.

Poldi112 ::

NoUse4AName, a v revijah in testih pisejo v stilu: Meni osebno se zdi, obcutek imam...?
Spil bom verjetno pogledal pri kakem kolegu. Sicer je zdaj zadeva drugacna kot ko sta izsla doom1 in 2, saj sem zdaj starejsi. Ampak vseeno sem dvojko cca 5x obrnil. In po opisih sodec trojka tega ne bi dozivela pri meni.

NoUse4AName ::

Ne ne pisejo, ampak znajo pa svoje trditve temeljito argumentirat (vsaj dobri opisovalci).

MrStein ::

Moje osebni mnenje : d3 sux.

Sicer sem ga dol povlekel, da vidim zakaj gre.
Torej če ga še kdo ni videl , priporočam demo ( nisem ga sam videl, ampak če ima 100% kopijo prve stopnje, je itak vse not ). Naslednje stopnje so le ponavljanje ponovljenih ponavljanj.
Za MP ne vem, ker ne bom sploh poskusil ( ET rulz ;) ).

V glavnem razočaranje. Demo gfx engina, nič drugo. Ne rečem, prvo uro je kul, ampak to je vse.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zvery1 ::

se moje skromno mneneje...
Doom 3 me ni tako presenetil kot sem pricakoval, vendar mi je pa ful usec na kaksen nacin so avtorji naredili HELL plato.Ne morem si pomagat da jo nebi vsaj 1x na teden igral:)
LP
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poplava novih distribucij Linuxa

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
132791 (2791) 64202
»

Kdo ima najhitrejšega?

Oddelek: Novice / Ostale najave
92253 (2253) Izi
»

Ubuntu 4.10 "The Warty Warthog"

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
172986 (2986) PrimozR
»

Nov grafični strežnik za Linux, Mac OS X in prijatelje

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
162539 (2539) MrStein
»

Pregledi lanskega leta I.

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
62471 (2471) Marjan

Več podobnih tem