» »

ISDN Vprašanja - nujno

ISDN Vprašanja - nujno

Matri[X] ::

Neki me zanima:
Doma imam PCM (mislim) telefonsko linijo po kateri dosegam max. hitrost 16800bit/s z USR winmodemom. Ker se mi zdi ta hitrost polžje počasna sem se odločil da bi nadgradil tel. linijo v digitalno - torej ISDN. Ali je to sploh mogoče? Kupil bi paket za 25000sit. Zanima me tud kolk staša naročnina z davkom in če je treba poleg 25000sit plačat še kaj (montaža, kabli, adapterji, NT zadeve...) HVALA. NUJNO!
  • spremenil: Matri[X] ()

dr.J ::

Jaz bi na tvojem mestu sprobal kakšen zunanji (COM port) USR modem, ki preverjeno dela na normalni hitrosti.
Če se priklapljaš na Siol, naj ti že s tem modemom zagotovijo normalno hitrost. Kar malo jih sekiraj.
ISDN cenike pa imaš na telekomovih web straneh. Tisti telefon, ki ti ga uturijo zraven (Ascom Eurit 33), je totalni podn. Menda je tisti s prenosno slušalko dosti boljši - naj povedo uporabniki.

Ribicija ::

Kar se tiče telefona sploh ni tako slab. V bistvu nudi vse kar potrebuje normalen uporabnik. Tako da jaz sem zadovoljen. Kar pa se tiče centrale pa je tako da v osnovi dobis samo nt ki omogoča priključitev dveh ISDN kanalov. Recimo enega za modem drugega za telefon. Če pa hočeš imet priključene še navadne telefone potem pa rabiš še dodatne AB konektorje, ki so nazadnje ko sem gledal stali okrog 20 kSIT. Potem pa imaš še dva porta za navadne telefone.

Matri[X] ::

Ribicija:
A si pol tud kej moral kable menjat?
Kakšno hitrost si imel pa prej (analogno)?

Ribicija ::

Kablov nisem rabil menjat. Razen tistih od nove centrale naprej (moral sem potegnit ISDN kabl do racunalnika).
Ped ISDN prikljuckom pa sem imel hitrost priblizno pol vecjo kot ti.
Telekomovci ti pa naceloma zrihtajo vse sami. Se pravi instalirajo ti tudi modem ce hoces.

||_^_|| ::

men so use oni nrdil

omejc ::

Če instalacija kablovja poteka le v enem prostoru oz. sobi je brezplačni, kar pa je več pa ti bodo telekomovci zaračunali!
:D:D:D

OldSkul ::

Men so vse naredli ne da bi kej sprašval!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Modri ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
12619432 (8875) Nejc Pintar
»

adsl ali kabelski internet

Oddelek: Omrežja in internet
161950 (1741) Gavran
»

ADSL in prazniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
856655 (4059) CaqKa
»

Govorice o ADSL na analognih linijah resnične? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
674476 (3351) swar
»

Help, kwa narest??? linija za*ebava!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131019 (911) element

Več podobnih tem