» »

Predogled Whistlerja

Predogled Whistlerja

Overclockedcafe - Čeprav Microsoft po vsej verjetnosti ne bo ravno navdušen nad tem, so na Overclockedcafeju objavili nekakšen "predogled" MSjevega prihajajočega operacijskega sistema, Whistlerja. Če vas te stvari zanimajo, potem kar pojdite sem. Moram reči, da zadeva res izgleda precej drugače od dosedanjih OSjev, toda upajmo, da ne bo šlo le za Win2k z drugačnim skinom ( saj ne, da bi bilo s slednjim kaj narobe... ).

19 komentarjev

JeDo ::

Kot sem seznanjen stvar bo podpirala kar nekaj novosti, katere mi aktivno pasivni uporabnikii linuxa ?e poznamo od prej, recimo logiranje ve? uporabnikov na ra?unalo hkrati, skini za xwindow system, redirekcija grafi?nega outputa na razli?ne ip naslove in podobno[:]tako da vsi upajmo na najbolje, tale beta pa dela bolj stabilno kot vse bete do sedaj, je pa seveda po?re?na po spominu in dale? od tega da bi bila zaresni OS, v pri?akovanju na nov OS vas pozdravlja JeDoPS: ?e si kdo ?eli svoje kopije naj se mi oglasi na moj e-mail!!!

andrej ::

Ne vem zakaj v novici pise, da avto upa, da to ni w2k s skini. Whistler _je_ naslednjik w2k. In to je dobro...
Glede stvari iz linuxa, lahko bi se reklo, da je podobno, vendar:
- na Professinal je lahko samo eden uporabnik hkrati prijavljen (ali lokalno ali remote)
- stabilnost je zlo dobra
- res da se da lepo skinat, ampak MS je za sedaj reko, da _ne_ bo podpiral skinov od tretjih proizvajalec. Zaenkrat so rekli, da sami ne podo podpirali skine - torej ne bodo dali zraven programa za skine delat. Cisto mozno pa je, da bo kdo drug naredil taksen program, vendar s strani MS ne bo podprt. Za enkrat se ni na voljo potrebnih informacij za delat skine...

undefined ::

JeDo, maš prav, Linux rules! Samo poglej kako ti lepo vse šumnike spremeni v '?'.

undefined ::

yoza, teb pa ura mal prehiteva, se men zdi. :))

Shershen ::

a kaj ko je izid uradne verzije še takoooo daleč :(

aja, a mogoče kdo ve če bo ta stvar uporbaljala skine ? (zdi se mi da sem nekej slišal, a nisem ziher)

darh ::

zadeva ze uporablja skine ( oz neki kar je zlo podobno temu )
zadevo mam instlirano in morm rect da mi je kar usec... ne sicer tolk da bi delou na njem ( mam vzporedno postavlenene se win2k... )

trenutno ma zadeva vgrajena 2 skina... wistlerje je tapru in men deluje kr uredu, tadrug je pa loh tak kt pr win2k !

pa sej ni panike... se kaksno leto pa bo final zunej...

lp,x

Loki ::

Tut upat ne mislim, kuk rama bodo taki skini zahtevali...

edmund ::

Hem, tole bo en velik shit! Shit na kvadrat!
Pri M$ju mi že gredo na živce taki trotel ziher programi in Whistler kar smrdi po tem. Aja, pa lepo prosim - ko stisnem na Start hočem da se momentalno odpre menu, ne pa da se bo 5 sekund odpiral - Tale na slikci pa ne obeta nič dobrega...

darh ::

upam da nisi eden izmed tistih, ki imajo v start menu nametan tamalo miljardo programou in da jim pri 1600x1280 sega od vrha do dol.... tapru si mal poced zadevo pol ti bo pa delal tko kt je treba... sicer pa.. zakaj pa uporablas M$jeve produkte ce tko smrdijo ? a ? aha... tko kt jest si prisilje v to...

neki vam povem usem... takuj k bo photoshop pa dreamwaver deou u linuxu se jest preselm !!

luni ::

andrej verjetno nisi razumel, kaj sem mislil s tisto opazko o skinih v novici... v bistvu jaz sploh nisem niti vedel, da bo spreminajnje skinov dejansko mogoce, zato sem si samo zazelel, da ne bi slo za popolnoma enak OS kot je win2k, ampak samo z drugacnim skinom... kapish?

edmund ::

Hem, ne nisem mislil tega, da mam milijon programov noter... Sem pa mislil na vse EyeCandyje, ki jih ima sam menu...

Upam, da se bo dalo vse čimbolj hardcore naredit... Pa ne linuxovo, ampak Win2k like - ker 2k sekajo... Upam, da bo tudi Whistler...

Senitel ::

Še mal pa bo kompleten GUI od windowsov teku preko Direct3D...:D

andrej ::

edmund: Whistler zagotovo ne bo shit. Ce nebos hoto met tasknega menija, kot je na slika se vedno lahko uporabis standarsni meni. Na zacetku sem jaz tudi imel tezave, vendar sem ugotovil, da je novi meni dosti boljsi od starega, kar se funkcionalnosti tice...

luni: ne vem ce popolnoma kapiram. whistler je naslednjik w2k. prej se je w2k imenoval Windows NT 5.0 in se sedaj ce uporabljas dolocene APi klice ti to vrne. Whistler je Windows NT 5.1. Gre za w2k + skini + se nekaj lepih featurjev.

Senitel: nisem cisto ziher, ampak mislim, da novi GUI uporablja novi GDI+. Mogo bi se preverit.

Vsekakor pa je jasno, da bo whistler rulal, se bolj kot w2k. Do koncne verzije se je sicer zelo dalec, ampak whistler bo zelo zelo cool...

JeDo ::

Ej sem pisal to na win95 mašini tko da "?" ki so problem NSja in ne Linuxa, sicer pa v Linuxu uporabljam US keyboard !! fuck šumnike (zaenkrat)lpJeDo

andrej ::

pa ne uporabljaj sumnikov.:D

luni ::

andrej ce bo Whistler samo win2k+skini+nekaj funkcij zakaj bi potem bil tako mgasticno kul?

andrej ::

zato ker je stabilen, in ker so novi featurji cool.:D

andrej ::

za pokusino:
- enostaven Personal Firewall
- Remote Desktop -> v bistvu Terminal Server lite ce kdo to pozna.
- podpora za pisanje na CD-R/RW kar iz programov
- skini
- ClearType vgrajen
- Device driver rollback - instaliras nov driver pa ugotovis, da ti zrusi sistem. Potem enostavno odpres okno kliknes gub in whistler instalira nazaj prejsnji driver, ki je delal
- fax sharanje
- migration wizard - recimo v NT 4/win9x/w2k shranis vse sistemske nastavitve v file, potem pa ta file apliciras v whistjerju
- FAT 32 na DVD-RAM ploscah
- UDF 2.01
- side-by-side components -> nic vec DLL hella, ker lahko vsaka aplikacija shrani dll-e v svoj direktorij. Hkrati je lahko v pomnilniku vec istih dll-ov, samo razlicnih verzij. Recimo lahko mas v pomnilniku hkrati cmdlg.dll verzijo 1.0 in 2.0, potem pa lahko ena aplikacija uporablja verzijo 1.0, druga pa 2.0
- pa se cel kup ostalih manjsih novosti in novosti predvsem na strezniski strani... v glavnem zlo cool

andrej ::

sem pozabo povedat, da je dokument z novostmi in kratkimi opisi dolg vec kot 130 strani, tak da je novosti kar nekaj :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon pošilja Alexo od doma

Oddelek: Novice / Ostale najave
157486 (5719) vostok_1
»

All Star spremenil format!

Oddelek: Šport
142519 (1808) Gregor5816
»

Wifi omrezje

Oddelek: Omrežja in internet
474897 (4171) kunigunda
»

Starcraft 2 brez LAN večigralstva

Oddelek: Novice / Igre
194235 (3115) ahac

Več podobnih tem