» »

Računalo brez ventilatorjev

Računalo brez ventilatorjev

Overclockers Australia - Tole je pa ena izmed najbolj impresivnih stvari, kar sem jih do sedaj videl! Tako lepega vodnega hlajenja nisem videl že dolgo. Model, ki je stran pomenljivo poimenoval kar Zero Fan Zone si je sestavil računalo brez ventilatorjev. Tako vodno hladi northbridge, napajalnik, disk, grafično kartico in procesor. Najbolj všeč mi je to, kako je izpeljal vodno hlajenje svojega 550W napajalnika. Glejte in se čudite! Še slika vodno hlajenega diska (za slinjenje):

12 komentarjev

Binji ::

Wow!
Tipo obvlada

nojus ::

Res lepo8-O, še zlasti grafična k ima še rame hlajene poleg proca.

Spet ne bom mogel spat celo noč :(

rc-car ::

Res je carsko narjen. Vse zlosceno do popolnega sijaja!

Edino ni 100% silent, ker kot pravi se malo slisi disk in pa katodno cev njegovga monitorja >:D

tha_man ::

Car! Edino ni mi jasno kako se mu more disk segreti na 45 stopinj? Meni se še nikoli ni segrel na več kot 33, pa mi računalnik laufa po cel dan. Prej sem izmeril z istim programom kot on, pa mi je pokazalo 27 stopinj... Whatever :D

Filo ::

Ja ampak tole je pa res dobr. Model se je res potrudu....da ma cajt...:D:D

tadyŽ ::

brez besed se ostal! 8-OTipo je res car da je kej tacga skup spacov! Vidt je tud da ima žilco za loščenje:D no sej mu ne zamerm more zgledat lepo:D
jest bi tud kej tacga se spravu delat ampak fotr nima tolk cajta;(;(!!!

||_^_|| ::

hudo...človk bi mogu to prodajat

Marjan ::

Uf, tole pa je noro 8-O

Nism še vidu da bi kdo napajalnik vodno hladil!

Jah, če bi tole kdo prodajal, bi ze sam komplet hlajenja stal tok kot kompjuter.

Sam more bit pa noro - neslišen računalnik. Kaj bi meu ej :O

Highlag ::

Zanimiv mi je bil predvsem napajalnik. (Trenutno nahrupnejša komponenta) Sam sem malo skeptičen kolk časa mu bo deloval.[:\]

alien-w ::

Hehe.. fantje bo treba pa se velik zgancov pojest, ce boste hotl kej tazga narest. Jest si grem ene skuhat, da bo cimprej!

alien-w ::

BladeRunner mi je poslal naslednji e-mail, ko je opazil, da smo dali link za njegov page na slo-tech. Sam sem mu prevedel komentarje in on je na nekatere tudi odgovoril:




Highlag: It is still working just fine but I rewired the cable area as it was causing some of the capacitors to get very hot, that was causing larger voltage fluctuations.




rc-car: It has to noted the room is 100% silent no background or outside traffic noise, and the Seagate HDD's make no noise unless you are very very near to them with an open case. The buzz from the Monitor is so slight again it's only heard when leaning forward. It truly is 99.9% silent I don't see how it could be quieter myself.





tha_man: The reason my drives get hot without a waterblock is due to heat soak over time. I have no fans to remove or disturb & mix the air so it stagnates around the hard drives and they get hotter & hotter. The Seagate Fluid Bering drives do get hotter than normal ones also. easy solution is to make a block for them.




Naslednja stvar, ki jo bo naredil pa je: vodno-hlajenje rama v sistemu in izboljšanje hlajenja Radeona.


seawolf ::

Res lipo ni kej rejčt! Samo po mojem mnenju je nrdu enu full veliku napaku! Nambreč to da ni pršu tega mene montirat!:) :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik z vodnim hlajenjem

Oddelek: Kaj kupiti
131824 (1639) MeGreat
»

Vodni blok za HDD (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
655008 (3909) steev
»

Kaksne oblike vodnega obstajajo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91173 (869) WinsuckeR
»

vodno hlajenje by overman

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301373 (1019) Fury
»

Home made cooling

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
162108 (1644) fery

Več podobnih tem