» »

Računalnik z vodnim hlajenjem

Računalnik z vodnim hlajenjem

MeGreat ::

Kupujem nov računalnik, mora imeti vodno hlajenje (tišina je pomembna...), računalnik bo za igre, filme itd.
Zapraviti pa mislim okoli 1000€, kaj bi se trenutno najbolj spllačalo, ali se mogoče splača počakati teden, mesec..
Za vodno hlajenje me zanima, če stvar lahko hladi tudi napajalnik in grafično?

LP

BladE_ ::

Vodno hlajenje te pride nekje 125€-250€ (lahko tut vec)! Glede hlajenja napajalnika je teoreticno mozno je pa tudi izguba denarja, ker obstajajo tihi napajalniki z 120-140mm ventilatorjem! Z hlajenjem graficne kartice in procesorja ni problemov.... dodatno se da hladiti se RAM in pa disk!

LP

Pesimist ::

je pa vodno hlajenje kompletni izgub denarja ker mas neslisne ventialtorje za prakticno vse. Jaz moje boxe sploh ne slisim.

MeGreat ::

Hmm, in kakšne ventilatorje uporabljaš, da je tako tiho?
Drugače pa bi rad tudi dobro hlajen sistem, ker najbrž malo bom navijal..

Pesimist ::

Z ventilatorji in temi big hladilniki bos vseeno desegal bolse hlajenje kot neki chep vodnim. So testirali te nove vente proti vodnim pa je zmago CPU air cooler hand down. Aluminjasto hosije od thermalteka mam pa ta LC 140mm napajalnik ki je izredno tih. Ob strani so pa vecinoma se orginalni ventilatorji od thermalteka pac. Pred tem LCjem napajalnikom sem pa mel neki drugi ko je bil glasni ko turbina ko si igre zagnal.

MeGreat ::

Evo nekaj takega sem sestavil
Biostar TForce 965PT 121€
CORE 2 DUO E6300, 1.866 GHz 2MB, 1066MHz, LGA775 BOX 193,00€
Ram OCZ 1 GB DDR2 ram, 1GB PC2-6400, 800MHz, s hladilnikom, XTC hladilnik 104€
Trdi disk Seagate S-ATAII 320Gb, 7200rpm, 16MB cache 100€
XFX nVidia GeForce 8800GTS 320MB 320€
Napajalnik LC 550W LC6550G, 140mm, Fan, črn Ver 2.0 24pin 40€
Ohišje ... predlogi?
Do sedaj 878€

Ali bi kaj spremenili?

5pellfire ::

Z ventilatorji in temi big hladilniki bos vseeno desegal bolse hlajenje kot neki chep vodnim. So testirali te nove vente proti vodnim pa je zmago CPU air cooler hand down.


A daš kak link do tega testa? ...ker tole mi je zelo sumljivo. Če gledaš na tišino potem z vodnim
ne moreš zgrešit, je pa res da boš moral za dobro vodno hlajenje dal okoli 200-250€. Vodno lahko
komot laufa v undervoltanimi venti, zračno pa bolj bogo ...moraš met potem res orenk big hladilnike
(kar pa prinese druge probleme:\ ).

Za vodno ti jaz svetujem nekaj takega (mam tudi sam):
radiator: Cooltek za 2 120mm venta (če maš plac lahko vzameš tudi za 3 vente...razlika
v ceni je minimalna)
pumpa: odsvetujem ti Hydor pumpe...raje vzami kako pravo pumpo za vodna hlajenja npr. DDC Pro
to imam sam in je dead silent - lahko vzameš tudi DDC Ultra - te pumpe lahko naročiš preko Cool-PC
EK wodni bloki imaš za procesor in npr. fullcover za GTS-a
+cevi + objemke + smrekice + venti...vse skup te pride malo več kot 250€.

Za zračno boš res dal manj...vseeno računaj več kot 100€ za procesor in grafično ...zraven tega računaj
da bo bolj glasno, redno boš moral vente čistit, poleti bojo temperature veliko višje kot pri vodnem (kar
zopet pomeni da bo bolj glasno če boš hotel bolje hladiti)...če maš pa velike (npr. 500g in več) hladilnike
pa tudi ni fajn če se komp prestavlja (sploh pa ne vozi na kak lan-party ...pomisli kake so ceste:\)

Če te kaj znaima za vodno me lahko komot vprašaš, jaz sem slabo leto nazaj porabil 3 mesece da sem
vse spravil skupaj, tako da ma nekaj izkušenj. Zdaj mi dela že več kot pol leta vodno noter in sem samo
2x mrežico pred radiatorjem posesal ...pa tu pa tam pogledam če je dovolj vode v T-členu ...prej pa sem
2x na mesec po kompu šaril in prah ven sesal;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5pellfire ()

MeGreat ::

Ja, tam okoli 200€ mislim zapraviti za vodno.. Kaj pa kakšen kit komplet, da bi bilo na hitro sestavljeno, se splača kupiti?

nodes ::

neslišnost je res težko doseči, ker potem boš porabil 1000eur samo za to tišino, kot je to storil en naš uporabnik

izberi najtišje vente, ne bodo nič bolj mlatili kot vodno za 200 eur... neslišno ne bo, bo pa znosno (dnevno delo), za razliko od cheap turbin

nodes ::

recimo tale moja kišta nima venta, pa vseen subjektivno precej ropota

Tayphoon ::

Voda je le voda.

Kupiš en blok in posodico z vodo in črpalko. To mislim da dobiš v tem tvojem proračunu. Potem pa daš kakšen radiator od avtomobila bakren po možnosti v ta sistem in mislim da nihče mi nebo dokazal da lahko karšen koli ventilator in hladilnik bolje opravlja svojo nalogo.

Razen če bi seveda hotel kdo dokazatoi prav to in šel v ekstreme z kakimi par kilskimi zračno hrajenimi ventilatorji ki jih jaz nebi spustil blizu svoje matične plošče, saj bi pomoje če ne drugega lahko vsaj ohišje tu pa tam vrgli iz ravnotežja ob kakšnem zagonu ventilatorja :))

Kaj se tiče hlajenja in kaj se tiče glasnosti mislim da če kupiš to kaj sem rekel in se malo znajdeš z kakšnim home made radiatorjem da si zmagal. 8-)

Dober avtomobilski radiator večino časa sploh ne potrebuje ventilatorja če sploh. Odvisno kaj vse hladiš z vodo. Je pa res da če kupiš neko veliko predemenzionirano črpalko da je lahko glasnejša kot kakšni silent ventilatorji.

Ko sem še to počel sem ugotovil da kljub trditvah nekateri po čim večjem pretoku je neka meja kjer se splača imeti majnši pretok in tišjo črpalko in temperatura ni bistveno drugačna.

Imel sem eno potopno črpalko za kavarije in mi je tisti liter vode pretakala z lahkoto okrog in okrog. >:D

Edit: treba pa se je zavedat da neboš s tem dosegel silent račualnika saj boš s tem hladil le CPU. Potem še rabiš pasivni napajalnik za grafično in pa tih ali neslišen napajalnik. Neslišen pa glede na komponente nevem kako se bo obnesel ti ker vseeno mislim da pri navijanju neslišni napajalniki niso najbolj primerni. Dopuščam pa možnost da se motim. Seveda za primerno ceno ne pa kaki neslišni navijalski za 300 evrrov!8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tayphoon ()

MeGreat ::

Ah, navijati ni glavni namen, mogoče bom edino conroe malo navil, grafe ne mislim.
Kaj pa tole https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

5pellfire ::

(P)Reseratorja se ogni, ker tih sicer je so pa zmogljivosti zelo uboge...sploh ker imaš/boš
imel 8800GTS.

Glej jaz ti svetujem da si tule malo prebereš
in se boš lažje odločil katere komponente vzet za vodno. Če pa kaj ne veš pa vprašaj, pa ti
bomo pomagali:D

Lp,
Sašo

MeGreat ::

Kaj pa Matična plošča Asus P5N-E SLI nForce i650 je boljša kot tista biostar?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali zračno hlajenje umira? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
17322265 (9474) Raptor F16
»

vodno hlajena grafika

Oddelek: Strojna oprema
473458 (2896) cebelar123
»

VODNO HLAJENJE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27153718 (36828) Dr_M
»

Črpalka za vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
372667 (1918) mysly
»

Nakup vodnega hlajenja. Pomoč... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
674472 (3817) Vuli

Več podobnih tem