» »

Longhorn na "policah"

Longhorn na "policah"

Cachenetworks.com -

Microsoftov opevan operacijski sistem, naslednik Windows XP, ki se zaenkrat še kodno imenuje Longhorn, je ponovno postal "širše dostopen". Dasiravno je celotna zadeva še vedno v alpha stadiju in jo do vsaj pogojno uporabne bete loči še kar nekaj časa, so naši bistroumni hekerji uspeli dobiti build 4008. Build, v Microsoftu poimenovan tudi Longhorn M4 Build, je seveda še daleč od končne različice, saj vanj ni implementiranih še kar nekaj stvari, npr. nov WinFS datotečni sistem, tako da je namenjen zgolj ogledu, kot resni uporabi. Nekaj posnetkov si lahko ogledate na BetaNews, medtem ko je izvirna novica na voljo na tem naslovu.

13 komentarjev

Nemelk ::

so pa hitri tile majstri! slava jim!
sam me res zanima kaj si lahko pomagaš s tole verzijo? to mi ne bo nkol jasno. verjetno sam tekmujejo z drugmi pirati kdo bo prej kej sunu mikrosoftu:D
Nemelk ™

Matri[X] ::

Zadeva kroži po netu že par dni. Downloada vam ne priporočam saj delujejo prav počasi. WinFS je vključen že od M3 (prejšnih različic nisem imel) vendar trenutno še emulira SQL based file system, tako da celoten sistem deluje nesramno počasi. Treba bo počakat na Beta 1.

Tody ::

ok sam tko za firbec past zakaj za vraga bi instalirali aplha operacijske sisteme ? Ok če si alpha tester pa pol pizdiš na napakami razumem sam drugač pe res ne.

andrej ::

vecinoma gre za bragging... jaz sem pa tole instaliral, ali pa jaz sem pa M3 uporabljal, itd, itd.:D

vecinoma je tak, da tisti, ki res o tej zadevi kaj vec vedo ne morejo povedat, tisti, ki pa tak nic pametnega ne vedo pa trobijo naokrog;)

aja, glede na to kar sem vido v Redmondu pri ekipah, ki delajo Longhorn bo zadeva jako ql. Zacelo se bo ze pri instalaciji;) kaj vec pa kdaj drugic...

Switch ::

Kdaj pa bomo lahko Longhorn zagledali na policah prodajaln (recite mi, da vsaj ob koncu leta)?

d0rK ::

Šele nekje leta 2004 do leta 2005. :)

zamzamcola ::

Eno je že jasno. Ta stvar ne bo nikoli videla diska moje mašine.

Smorny ::

Definirajte: "so naši bistroumni hekerji ". lepo prosim.[:\]
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Clemento ::

Me niso prepricali....to so le windowsi XP se
bolj nasmekani pa se pocasnejsi....ni vredno
odleda bolje .net server 2003!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

andrej ::

Switch: po trenutnih napovedih kot je Tha_Man povedal

Clemento: nisi se videl vsega, zato se malo pocakaj. Windows server 2003 pa so cisto druga zverina in niso namenjeni desktop racunalom. ce smo ze podobnosti, so windows server 2003 bolj podobni XP-jem kot pa Longhorn...

Malo se pocakajte, ker trenutni buildi, ki so v divjini sploh se ne vsebujejo najboljsih novosti ;) In te bodo jako zanimive, samo malo se potrpite:D

Ziga Dolhar ::

andrej, tvoji posti vsebujejo indice :brag brag:, :warez: in :spoiler:.

Prosim da prenehaš, sicer bo padel naziv 0:). Hec :-) Ampak res nas malce preveč nestrpne delaš, yey :).
https://dolhar.si/

Clemento ::

Instalacija je taka da das instalirat pa je cez pol ure masina postavljena nobenih vprasanj torej...to je kul, das instalirat pa gres pit naprej;) . Drgac pa se Longhorni lovdajo kot WinXP
(isti screen) edino kar sem na novo opazil je
popolnoma neuporaben Longhorn Dashboard...
Pa tud drgac se predstavijo Windows Longhorn XP..Sem jih dal na en P2 400 pa sem jih zrihtu da delajo za tako svoh masino zelo hitro(izklopil nepotrebne stvari)... Winse .net server 2003 bom mel tud v ta namen (celeron 300 z 512mb ram) za sever pa z mrezno povezan z mojim pa fotrovim kompjutrom ce kdaj do nas speljejo ADSL;(
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

andrej ::

Zigga: [SPOILER INSIDE!]Longhorn bo resnicno vseboval zelo lepe lastnosti. Zelo zanimiv bo feature pod kodnim imenom "Castle", ki bo priso jako prav ;)
Kot sem reko, trenutni buildi ne vsebujejo jakih novosti, zato se splaca se malo pocakat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Longhorn Beta 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
658668 (6150) andrej
»

Za dolgočasen petkov večer: Windows Longhorn Build 4051

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
222077 (2077) andrej
»

Windows longhorn

Oddelek: Operacijski sistemi
202076 (1664) andrej
»

Windows Blackcomb

Oddelek: Operacijski sistemi
181132 (841) Witboy
»

Windows Blackbomb

Oddelek: Programska oprema
111241 (1092) lukaf101

Več podobnih tem