» »

Windows Blackbomb

Windows Blackbomb

lukaf101 ::

Evo, za vse ljubitelje windowsow, en kul filmček o OS-u, ki bo prišel vn leta 2002.
Ker vemo že skoraj vse o XP-jih, je to zelo dober filmček o novem OS-u. Stvar bo zgledala spet povsem drugače kot XP.


lukaf101 ::

Pozabu sm link, pa winsi se imenujejo blackcomb.


Link

|ViPeR| ::

8-O8-O Forget WinXP, I want windows blackcomb.:D

lp
Time is the best teacher; Unfortunately it kills all its students.

lordgreg ::

lahko pa filmček potegnete tudi iz slovenskega serverja: dotproject.org

|ViPeR| ::

Ampak tale Blackcomb je še daleč, prej bo še Longhorn, kao neki med WinXP pa Blackcomb.

lp
Time is the best teacher; Unfortunately it kills all its students.

andrej ::

kak sovrazim ko forum steka. Ravno napisem odgovor in pol ne gre...

1. glede imena si ze popravo.
2. Viper je prav povedal. Prej bo Longhorn, pa se ta po vsej verjetnosti nebo v 2002.
3. Blackcomb-a se pricakuje komaj okoli 2004,2005.
4. zaenkrat Blackcomb ne obstaja niti na papirju - specifikacije niso cele napisane, tak da je skoraj vse kar se pise o njem samo ugibanje.
Drugace pa bo zanimivo videt, ampak potem ko bo enkrat ven priso, potem bomo mi razmisljali ze o naslednji generaciji:D

lordgreg ::

od večih oseb sem dobil potrdilo, da obstaja Windows Longhorn Build 505, andrej ali kdorkoli drug, mi lahko to potrdiš?

hvala

andrej ::

kar se tice tega posnetka. To je ripan posnetek z originalne MS prezentacije -> "analysts meeting" par tednov nazaj. Zal je osebek zripal samo del posnetka in ga ni pustil v celoti. Je pac mogo dat not info o sebi :) Nekaj sem slisal, da bi naj bil celi video na voljo tudi na MS situ, ampak to se preverjam...

lordGreg: O tem buildu nisem seznanjen, vendar MS ze nekaj casa dela na naslednjiku Windows XP. Zdaj so ravno v fazi specifikacij. Definitivno pa zadeva se ni v Beta fazi. Se zdalec. Gre samo za interni MS build...

lordgreg ::

nam lahko poveš kaj več o naslednjikih? me izredno zanimajo izgled in specifikacije.. bo naslednjik XP-jev enako kot so bili 98 po 95?

andrej ::

kot sem ze povedal specifikacije se niso koncane. Zdaj so ravno v fazi nacrtovanje - torej zbirajo podatke kam sploh hoceji it, kaj zelijo met, dosect, kdaj, itd. Zdaj se je tudi nejasno ali bo Longhorn imel nov vmesnik ali sele Blackcomb. Predvidevam, da Blackcomb, ker za Longhorna ne bo dovolj casa. Trenutno se je vse bolj v zraku, ker se MS sam ne ve kako bo zadeva na koncu zgledala. Malo se pocakat treba - nekje do drugega leta - takrat bo ze veliko bolj znanega, po vsej verjetnosti pa bodo na voljo tudi beta verzije...

btw: Ravno danes imamo chat z Jimom Allchinom, ki je zelo visoko na lestvici pri MS. On je Group Vice President, za Platforms grupo, kamor spadajo tudi winsi. Vec info o njem dobite -> http://www.microsoft.com/presspass/exec...
Bomo vidli ce nam bo kaj pametnega razkril...

|ViPeR| ::

"Longhorn is just a release that comes in between Windows XP and Blackcomb. Read my earlier post. Longhorn comes out in 2002, and Blackcomb comes out in 2003. " -> mal za informacijo. Sam ne temu prov preveč verjeti.;)

lp
Time is the best teacher; Unfortunately it kills all its students.

lukaf101 ::

Ja Andrej, na MSjevi uradni strani obstaja cel filmček.

Blackcomb pridejo 2003-4, sm bral intervju z enmu modelom k nej bi delov na tem.

No ja, končno so se spomnl delat drastične spremembe glede UI, ker so ble spremembe na win 9x generaciji od 95 do 2001 res bedne.
Moje mnenje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Longhorn le za 64-bitne CPU-je ?

Oddelek: Operacijski sistemi
151447 (977) Jaffa
»

Longhorn Beta 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
658652 (6134) andrej
»

Je MS izdal nov OS?

Oddelek: Operacijski sistemi
331535 (977) Bug
»

Longhorn Server: Ne objokujte me

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
72089 (2089) andrej
»

Windows Blackcomb

Oddelek: Operacijski sistemi
181129 (838) Witboy

Več podobnih tem