» »

Duron 850MHz že naslednji teden

Duron 850MHz že naslednji teden

X-Bit Labs - Na X-Bit Labs so dobili nekatere informacije o AMDjevih načrtih za Duron procesorje. Tako naj bi prvi 850MHz Duroni bili na voljo že prihodnji teden. Procesorji bodo še vedno bazirali na starem Spitfire jedru, prvi Duron z novim Morgan jedrom bo 900MHz različica. AMD torej spet pridobiva prednost pred Intelom. Po nekaterih informacijah sodeč bi lahko AMD že zdaj brez večjih problemov predstavil in izdeloval 1GHz Durone, toda zaenkrat še ni potrebe...

Ob tem naj vas še enkrat opozorim, da bodo po vsej verjetnosti vsi novi Duroni hardversko zaklenjeni, torej brez BP_FID nožic. Tega še vedno ne morem trditi z gotovostjo, toda dobil sem dovolj informacij, da sem v to 90% prepričan. Če le lahko, si Durončke nabavite že zdaj in uživajte v navijanju. Čez par tednov bodo zadeve veliko težje!

10 komentarjev

3L33T ::

Po mojem je odstranitev dotičnih nožic VELIKA napaka. Zakaj? Zato, ker bodo overclock kupci raje segli po Celernoih2 (verjetno), ker ne bodo hoteli kupovati procesorja brez možnosti navijanja. Res pa je, da Overclockarjev ni tolk kot navadnega folka. Kakorkol že, po mojem so tolk ustrell v temo, da so sami sebe v rit brcnl

||_^_|| ::

ja sej, a nebo meu pol duron iste zmožnosti oveclockanja k celeron? (oba mata zaklenjen množilnik, seprau ostane sam še FSB)

AndrejX ::

Kako lepo je iz tedna v teden poslušati AMD-jevem napredku! Samo potem gre ponavadi v dramah nenadoma navzdol...

eraserr ::

Res slabo za vse ki mamo plate z KT133 in pol ne bomo mogl preko FSB-ja navijat. Za tiste ki si boste pa KT133A plate kupil, bo pa zadeva še vedno kar uredu ker se pol da preko FSB-ja prav lepo navijat tud preko 133 Mhz vodila.

mojsterpeter ::

ni res da se bodo dal navijat tko kot celeroni ker vodilo EV2 (al karkoli že je) ne prenaša dobro velikih sprememb fsb-ja

Loki ::

Kako pa ti to ves?
A mas Alpho doma?

FSB se pri Duronih/ T-birdih ni dal veliko povecati zaradi tega, ker je AMD dal v chipset zapore za dvigovanje FSB (kar p gotovo ze ves, ce spremljas slo-tech)

mojsterpeter ::

ja upam da mas prav - ker jaz ne zaupam amd-ju glede fsb overclockanja - ne bi dvakrat reku da ne bo tut v novih procih kaka blokada..

BigFoot ::

AMDje se da kamot navijat ce das FSB na 133MHz. vmesne frekvence so pa shit

bluehacker ::

JA skoda da so taksne svinje ne!!;((

Boeing ::

bom reku neki, kar ni najbl za javnost:
u kurac naj grejo z tem zaklepanjem ! pol ko jim bo pa pizdo stisnal ko bojo zgubl trg, jih bojo pa spet odklenal idioti...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere procesorje ste že imeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
727959 (6853) H3ro1n
»

Prihajajo Bartoni?

Oddelek: Novice / Procesorji
182123 (2123) alien-w
»

Resno vprasanje AthlonXP ali P4?

Oddelek: Kaj kupiti
301799 (1327) [t502]
»

AMD XP proci,...

Oddelek: Kaj kupiti
432206 (1362) SlaveMaster
»

celeron 800/900

Oddelek: Navijanje
372055 (1469) Brane2

Več podobnih tem