» »

AMD XP proci,...

AMD XP proci,...

asPeteR ::

Kot veste je prihod teh procesorjev v kokuš, pred vrati.
Prednosti teh procesorjev so poznane široki množici (extendet SEE, novi materiali, optimizirana toplotna prevodnost).
Zanima me kako množično se boste odločali za nakup teh procerojev?
Npr. če že imate athlona/durona? Jaz se verjetno bom, kajti tak hladilnik, ki ga moram imeti sedaj na procu je katastrofa(7000rpm).(mam athlona 1.4)
Seveda, če bodo cene ustrezne,...
Torej kaj pravite?

chucki ::

Sej proci so že navoljo!!! Poglej na www.mlacom.si!!! Cene so pa kr ugodne!>:D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

tha_man ::

Cene so definitivno ugodne, sm nekako dvomim da se bistveno manj grejejo. Po moje se 1500+ verzija greje cca toliko kot kak ThunderBird 1.0 ali 1.2, kar je še vedno precej.

A ve kdo kdaj naj bi prišli 0.13 mikronski Athloni?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

asPeteR ::

chucki: Da res so na ceniku; toda pojdi tja, pa reci, da bi kupil palomino procesor in če ti ga lahko izročijo, pa se ti bo prodajalec le nasmehnil,...ni še.

Troughbirdi pridejo v 1Q 2002.

:D

[t502] ::

Kaj pa je narobe z Athloni?

Samo dober ventilator je treba kupit in pasto :D

[t502]

tha_man ::

t502, nekateri smo že siti večnega ropotanja računala. Najboljši je bil Commodore 64; ni se grel, ni ropotal, in bil je dovolj hiter za vse programe in igre ki so na njemu delali :\
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

chucki ::

xxxxxxxx ej!!!!!! Kaj vse tak moti zvok!!! Jst mam lahka 100000000ventilatorjevpa me nič ne moti! Fantje=premalo koncentracijo imate!!! ste živčni?potem vzemite persen!>:D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

tha_man ::

chucki, ne delat reklame za persen, to ni komercialen forum ;)

Sicer pa me moti ropotanje predvsem zvečer, ko bi rad potihem poslušal mp3-je medtem ko surfam, pa ne morem ker mi kišta šumi ;((
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

AtaStrumf ::

Ja jaz tudi že težko poslušm ta moj vent in to prekleto ropotajoče ohišje. Če bi vsaj imel eno stabilno ohišje bi bilo dosti bolje, saj ko mojega pravilno postavim je nekaj cajta kar v redu pol pa spet ropot. Včasih skor #%$&/$#%&%. Tako da jaz tudi že komaj čakam kakšne AMD-jčke, ki se bodo manj greli. Zame so bili Palominoti veliko razočaranje glede tega. Sedaj čakam na 0.13 mikronsko in SOI tehnologijo, kar pride ven najbrš v začetku leta 2001 + še kakšen mesec ali dva, da pride to v štacune. Šele pol bom ob ugodnih rezultatih menjal mojega Durona 800, pa nič prej. Ti Ahtloni 1.4 se grejejo k zmešani in jaz več kot 1GHz ne bi kupil dandanes. Se ne splača ne denarno ne temperaturno oz stabilnostno. Počakajte na 0.13 in SOI. XP-ji so že korak naprej saj imajo končno Organsko pakiranje, kar jim bo omogočilo višje frekvence, boljšo stabilnost in z novim jedrom (0.13 + SOI) bojo rulali!!! Samo malo bo pa še treba potrpeti, pa morda tudi malo pogledati v smeri novih P IV, ker ti sedanji imajo tudi noro velike hladilnike in se tudi zgleda kar pridno grejejo, tako da počakajmo na 0.13, pa še več cache-a bojo imeli in morda potem ratajo že konkurenčni Athlonom. Bomo videli,.... sigurno bo zanimivo.

_Mortal_ ::

Treba tok časa čakat
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

[t502] ::

Jaz ne moram vec cakat...moj C400 je odsluzil in treba je kupit kaksen AMD 1.4 ghz :D

[t502]

tha_man ::

t502, kaj naj potem rečem jaz, ki imam še vedno K6/233MHz (oz. 0.233 GHz :\)?

AtaStrumf, ja 0.13 mikronski Athloni bi znali biti zelo kul, ampak bojim se da ne bo takega napredka v smislu temperature kot si ga nekateri želimo. Upoštevati je treba da se bodo frekvence začele malo izpod 2G, kar bo tud pri 0.13 mikronski tehnologiji verjetno precej vroče... Lepo bi blo če bi bli že Palomini na 0.13 mikronov (bi takoj sedaj tekel kupit enega :D
), sm na žalost niso...

(c) 1982 Sinclair Research Ltd

AtaStrumf ::

t502 ne vem če je to glih najboljša ideja zdele zapravit tolk denarja za en proc, ke je navit že skoraj do konca svojih zmožnosti. Kupi si kakega rabljenega Durona 800, (jaz imam takega, pa ga ne prodajam!) za kakih 10.000 SIT, pa počakaj do novih procev pa pol zapravi 50 jurjev za res nov proc, ki ti bo še dolgo služil in si ne boš želel čez en mesec novega kupiti. Razlika med c400 in Duron 800 te be na rit vrgla. Kot dan in noč. Vse boš lahko z njim delal. In v miru počakal na nove tehnologije. Tem sednjim se čas izteka.

the_man jaz računam predvsem na to, da bo predvsem SOI (Silicon On Insulator) tehnologija močno zmanjašalo porabo energije in s tem gretje. Če ne veš kaj je to si najdi kakšen članek na internetu in ti bo takoj jasno zakaj je to tisto pravo. 0.13 mikronska tehnologija je tu bolj postranskega pomena, je pa sigurno dobrodošla.

tha_man ::

AtaStrumf, pa bodo novi Athloni že narejeni v SOI? Mislim na te, ki pridejo v začetku drugega leta.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

asPeteR ::

Da.

|O

Malecky ::

AsPeter:Thoroghbred!!!
Thoroghbred:
1.80GHz
266 (FSB)
1.6V (Vcore)
28.8A (Tok)
46W (poraba)
Organic (pakiranje)

Q1 2002! Pa še to Palomino naj bi šel do 1,73Ghz pri 72W porabe. Pol naprej pa SOI Thoroghbred-i.

tha_man ::

Telebajsek, veš mogoče koliko porabita ThunderBird 1.4G in Palomino 1500+ (1.33G)?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

[t502] ::

AtaStrumf ::: Ce v Avstriji lahko dobim AMD Athlon 1.4 GHZ za 30.000 sit zakaj ga ne bi kupu?

Duron 800 sigurno ni boljsi od Athlona...ce bi bil ne bi stal malo manj kot polovico od Athlona. Navijam pa ne rad. :D

Dolgo sem se odlocal med Duronom in Athlonom. Ne bom vec nekaj sparal na low-cost procih ampak bom vzel boljsi Athlon...bo vsaj dolgo drzal ;)

[t502]

tha_man ::

[t502], AtaStrumf je reku da je Duron boljši od Celerona, ne Athlona.

Sicer pa ni problem v tem da ne bi bil vreden svoje cene (medtem ko Duron, razen najcenejši res ni - Athloni so namreč le malenkost dražji). Problem je v tem da se zadeva (preveč) greje, tud če maš gor najboljši ventilator. Performančno bo res zdržal dolgo, vprašanje je če bo tud fizično.

Navijat ti pa res ne bo treba, so to že pri AMD-ju nardili :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

burekar ::

Kar se gretja tiče, si omislite vodno, če se vam le da. Občutek tišine(samo disk se mi sliši) je nepopisljiv.

||_^_|| ::

burekar: prodaš?

kolk se zdej splača bol uzet XPja kokr TBja? oba 1,4GHz s tem da bi me XP cca. 10K več pršu.

tha_man ::

||_^_||, raje vzemi XP @ 1.33G. Ni skoraj nič dražji od TB1.4, v večini primerov pa je celo hitrejši.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

||_^_|| ::

pa bo delu na KT7 plati?:)

tha_man ::

Po moje bi moral. Mislim da ni nihče omenu da potrebujej novo plato. Sm vseeno bolje da povprašaš prodajalca.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Malecky ::

Xp-ji ne delajo na KT7/KT7A platah vsaj s tastarim biosom ne!

1,4Ghz t-bird porabi 72W

||_^_|| ::

a pa bojo biosi?

asPeteR ::

Vsako "resno" podjetje bi moglo dati ven nov bios za XP.

Se globoko opravičijem za napačno stolmačeno ime,...se zgodi.

:)

AtaStrumf ::

Valda da se splača vzeti XP-ja, če stane samo 10k SIT več. Pismo tolk so poceni te stvari v avstriji, da me prav matra kaj tja iti pogledat. Kolk pa kaj tam stane ESC K7S5A če mogoče kdo ve, pa 1.33 XP Athlon, pa seveda tudi kakšen dober DDR RAM, me tudi zanima.

Aja pa še komentarček, da Duron ni boljši od Athlona. Čist tako vam bom povedal. Jaz imam Durona 800 in mi dela računalnik hitreje od bejbinga, ki ima Athlona 850. Moja Platka je Abit KT7A, njena pa MSI K7T, tudi KT 133A Chipset. Seveda sem jaz mojega Durona navil na 133 FSB (brez najmanjšega problema) in optimiziral BIOS. Itak pa je edina razlika med Duronom in Athlonom v količini L2 Cache-a in v ničemer drugem. Zato pravim da za tak denar kot se sedaj prodaja Duron 800 ne moreš dobiti boljšega procesorja. In kaj je poanta vsega tega? Če veš kaj delat z račinalnikom lahko pridobiš dosti več, kot če samo kupiš najboljše komponente in jih zmečeš na kup.

BlackHole ::

Daj povejte malo, katere plate so zdaj popularne za AMD-je (266) okrog 1 Ghz?

[t502] ::

AtaStrumf ::: AMD Athlon Thunderbird 1.4 GHZ - 2100 ats
ECS Elite - 1100 ats
DDR ram - 800 ats

MWS je ze vstet. XP je pa 1-1.5x drazji od Athlon thunderbirda :|

Tu pri nas ni taksne razlike med Athlon T-B in XP-jem ker so cene za T-B ze tak zasoljene do onemoglosti.

[t502]

totimato ::

tha_man: "nekateri smo že siti večnega ropotanja računala. Najboljši je bil Commodore 64; ni se grel, ni ropotal, in bil je dovolj hiter za vse programe in igre ki so na njemu delali "

no, ja, grel se je (moji 4je se še vedno), sploh usmernik je bil takšnih temperatur, da si se lahko spekel :P :D

lp

tha_man ::

Hehe, to je res, sm pregrel se ni pa nikoli (vsaj meni ne). Spectrum pa je po nekaj urah dela začl neki brenčati pa slika je začela malo bezljat po ekranu. To je bil znak, da bo treba malo ugasnit :D Po kaki urici je bil pa spet pripravljen na akcijo :P

(c) 1982 Sinclair Research Ltd

slon ::

||_^_||
a pa bojo biosi?

na viahardwer je ta članek upam da je to

ABIT release new BIOS versions for AthlonXP
Well, it's all happening on the ABIT front today. First new Highpoint driver versions and now hot off the press, two new BIOS releases for you to enjoy. Both compiled earlier today. See Paul's KT7 FAQ for new BIOS release 5S that brings AthlonXP support to the KT7A/KT7A-RAID v1.3 motherboards and Paul's KG7 FAQ for the new 5E BIOS that adds AthlonXP support to all flavours of the KG7!


AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

tha_man ::

AtaStrumf, malo sem se razgledal po AMDjevi strani in naletel na njihov Roadmap. Kot kaže, Thoroughbred in Appaloosa serije še ne bodo narejene v SOI tehnologiji (bodo pa 0.13 mikronske). Izidejo v prvi polovici 2002, čeprav po sliki sodeč bolj proti koncu le-te. SOI piše šele poleg Barton, Clawhammer in Sledgehammer procov, ki kao izidejo šele v drugi polovici 2002 ali kasneje.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

AtaStrumf ::

Hja, na internetu se najdejo različni Roadmapi, jaz imam tudi enega, pa res kaže Bartone (0.13 + SOI) šele v drugi polovici 2002. Jaz sem to, da pridejo že na zečetku 2002 nekje prebral in sem si vtisnil v spomin ker me je presenetilo, da že tako zgodaj, ker tudi sam nisem pričakoval teh procesorjev že tako kmalu. problem je, da ne vem kje sem to prebral, samo je bilo sigurno iz dobrega vira, sicer nebi verjel kar tako. Zdaj pa res nisem več siguren,... počakajmo na kakšne nove informacije in bomo videli kje smo.

tha_man ::

Jaz sem še najbolj zainteresiran za novi Celeron 1.2G (Tualatin jedro). Sicer se v večini primerov ne more primerjati z Duronom, je pa zato mnogo bolj hladen, pa tud dosti boljši od tastarih (Coppermine) Celeronov. Sta edino dva problema; zadeve še nisem zasledil v kokoški, pa tud ko bo, bo cena verjetno precej zasoljena...
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

ilanium ::

Palomino tko šopa da glava peče...

AtaStrumf ::

Ja the_man se strinjam, če se gre kaj naučiti iz P III tulatinov, bojo novi celerončki od 1.2 GHz naprej precej zanimiv kos hardware-a. Tudi mene že precej firbec matra kako se bojo odrezali.

tha_man ::

AtaStrumf, na Tom's Hardware je že test Celerona na 1.2G (in hkrati še Durona 1.1G). Duron je v večini testov hitrejši, pa tud cenejši je, a vseeno je Celeron1.2 mnogo boljši od tastarih modelov. Poleg tega pa je stabilno deloval navit na 1.5G s čist standardnim hlajenjem. Takrat je bil hitrejši od Durona navitega na 1.25G.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

omejc ::

Nevem, zakaj se vam AMD-ji tako grejejo. Sam imam AMD TB 1400 in brez kakšnega extremnega hlajenja procesorjeva temperatura ne preseže 50 stopinj. Trenutno se mi zdi neumestno kupovati AMD XP, saj so "navadni" TB-ji čisto dobri, ko pa ga navijem lahko celo prehitim te XP-je ( Procesor se segreje na 55 stopinj, a z malo srebrne termalne paste se temperatura zniža na kake 4 stopinje.

Res je AMD prenovil svojega paradnega konja a mu je le prebarval rep in glavo - pac, ni bistvenih sprememb.

AtaStrumf ::

No evo vam najnovejši Roadmap kar sem jih našel oz link do tja.

Kaj pravite?

tha_man ::

Zanimivo. Noter sem opazu eno napako: v tabeli piše da bodo Thoroughbredi 0.18 mikronski. Pa tud čudno se mi zdi da piše da so Morgani še vedno keramični. Sem milsu da so že v organskem pakiranju. Tud nič manj energije ne porabijo kot Spitfireji |O

Palomino je kar kul, čeprav še vedno kuri minimalno 60W (1500+). Kaj pa vem...

Drugače bodo Thoroughbredi zgleda kar ul zadeva, sm vprašanje kakšna bo cena...
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Paramedic ::

A se splača kupit Artic Silver za 3500? Glede na to, da je v Megahitu samo 500, ampak neka Titan zobna pasta.
End transmission.

SlaveMaster ::

Ej, kaj so tisti "Bartoni", ki bodo prišli šele v drugi polovici leta 2002?

Pa, a kdo ve priblizno njihovo ceno?8-O
If ain't broken, don't fix it!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ABIT KT7A + Duron 1800 = unknown CPU

Oddelek: Strojna oprema
161225 (1091) Dr_M
»

Katero grafiko

Oddelek: Kaj kupiti
381725 (1077) (sic)
»

Intel Pentium 4 NorthWood (2.2GHz)

Oddelek: Strojna oprema
221382 (1021) Loki
»

celeron 800/900

Oddelek: Navijanje
372028 (1442) Brane2
»

Cestni načrt

Oddelek: Novice / Procesorji
52209 (2209) OZZY

Več podobnih tem