» »

Nameščanje Jaguarja na iMaca

Nameščanje Jaguarja na iMaca

več strani - Verjetno se boste vprašali, kaj dela takšna novica na Slo-techu, glede na to, da so edini jabolčni ogrizki, ki jih poznamo, zrasli na drevesu. Ampak boste videli zakaj.

Pri Cvilečem psu so v podrobnosti opisali nameščanje operacijskega sistema Jaguar (OS X 10.2) na iMaca. Članek niti ni pretirano zanimiv, zato ne boste doživeli razsvetljenja, tudi če ga preberete.

Bolj se mi zdi zanimiv komentar novičarja na Overclockers Cafe, ki bi nameščanje izvedel drugače:

Step 1: Remove OS X from Box

Step 2: Throw in trash along with iMac

Step 3: Get a Real Computer!


3 komentarji

GrizlyBear ::

Recimo, da sta instaliranje Jaguarja in WinXP pribljižno enako enostavna z 2 razlikama:
1) Instalacija WinXP traja manj časa kot instalacija Jaguarja
2) Po inštalaciji jaguraja je računalnik pripravljen za delo, pri Winsih pa rabiš še kar nekaj časa za inštalacijo majkanjočih driverjev, pa nalaganje 30 MB security updatov pa ...
(Govorim iz lastnih izkušenj)

Na koncu je vse stvar okusa, po mojem mišljenju pa je Mac nasplošno nekaj korakov pred PCji, cenovno pa niti ni tako hudo, če primerjaš eMac z P4 + monitor, seveda na drugi strani meje (žal) :(

Kot komentar glede "Get a real computer" pa tole:
Get a Life - Get a MAC:)

Dinko ::

Jst se cist strinjam z grizlijem....
jst ma sicer Mac G4 POWER booka pa sem zelo zadovolen z nim...
ko se ga hotel prepričati da bi zastekat .... in sem mu nalozil veliko dela .... je zadeva vse normalno prenasala .... se ravi vrtenje dvd filma + VRTENJE MP3-JEV + OBLIKOVANJE CAD NACRTOV PA NI MOGEL STEKNIT.... JE PA TUT TA RAZLIKA DA KLJUB TEMU DA NE RABI PREVELIKEGA HLAJENJA KOT PCJEVI PROCESORJI ZADEVA DELA (1024 K cASH MEMORYA)

GrizlyBear ::

Meni pa ga je uspelo zablokirat (vsaj delno). Na Macu obstaja VirtualPC emulator, ki emulira x86 procesor in na katerega lahko naložiš tudi Winse in ti znajo kar pogosto zmrznit (vsaj v mojem primeru) še posebej če ma računalnik premalo RAMa.

Torej če komu MAC dela preveč zaneslijivo, si naj instalira VirtualPC in Winse>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mac ja ali Mac ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6919753 (15964) vostok_1
»

TRIPLE BOOT Mac OsX Xp in VISTA

Oddelek: Pomoč in nasveti
222130 (1629) maxsis

Kako naj emuliram Mac os X?

Oddelek: Operacijski sistemi
81299 (1097) Azrael
»

Mac OS X na Intel x86 platformi

Oddelek: Operacijski sistemi
91941 (1722) TribesMan
»

OS X tudi za PC-je

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
233842 (3842) cekr

Več podobnih tem