» »

Lahko noč, računalnik

Lahko noč, računalnik

Bcentral - Sam sem bil sicer dolgo časa zagret pristaš tega, da mora biti računalnik prižgan 24/7. Zadnje čase pa sta me začela oba računalnika motiti, predsvem namizni, prenosnik je skoraj tih. Tako sedaj zagovarjam politiko, da je bolje, če čez noč počivata.

Podobno tematiko so obdelali na BCentralu, kjer je avtor primerjal, koliko se lahko prihrani s tem, da računalnik ugasnete čez noč, in kako se izogniti nadležnemu nalaganju operacijskega sistema. Članek verjetno ne bo prepričal nikogar, ki bolj resno ubada s Setijem ali izkorišča hitropasovni dostop, je pa kljub temu lepo branje.

10 komentarjev

usb2.0 ::

Ubistvu mam jest probleme s tem, da mi nalaga winse 2 leti...A je mogoce to vzrok tega, da mam racunalnik przagn po 14 dni skup??Namrec clanka o tem nism nikjer nasel...

Tomi ::

Ne, tu je avtor mislim na hibernacijo ali pa stand by, ki sistem naložita prej kot bi se ob ugašanju.
metrodusa.blogspot.com

slycer ::

Mah, tole ugašanje računalnika je popolna bedarija. Res je, da se boste s tem, ko boste računalnik ugasnili, odkrižali zoprnega hrupa ventilatorjev čez noč, vendar pa konstantno ugašanje in prižiganje računalnikov velikokrat botruje temu, da kakšna komponenta crkne prej, kot bi morala. Lahko poči kristal v procesorju, se pojavijo razpoke v cinih, itd. Segrevanje in prisilno ohlajanje čipov z ugašanjem računalnika pomeni za material nekakšen "temperaturni šok", zato je najbolje, če čipi delujejo na stalni temperaturi.

boogoo ::

Potem pa je še treba upoštevati elektromagnetno sevanje rač. ki ni kar tako.....

Pa glede zdravja, jaz mojega navitega Durončka že dve leti ugašam in prižigam cca. 10-15 krat dnevno (hibernate), pa še dela vse normalno, če pa še računaš prihranjen tok, pa bi lahko počasi že dobil nov comp.

reXor ::

Jst lepo racunalinik enkrat prcgem (recmo k prdm iz sole, ce ga gdo drug seveda za ne prizge) in lavfa do 22,23.00 !

frudi ::

slycer, ugašanje računalnikov bedarija?
a slučajno sam plačuješ elektriko? ignoranca pa taka...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

LojzePek ::

Verjetno majo kr direkt z dalnovoda spelano mimo števca, zato pa mu včasih crkne kakšna zadeva ko ugaša mašino.

slycer ::

Jah folk dajte no, saj ni na svetu samo črno in belo, ter odgovora ja in ne. Če konstanto prižigaš in ugašaš računalnik to še ne pomeni, da bo po nekaj dneh začelo vse skupaj crkovati kot zmešano, je pa malce večja možnost, da kakšna komponenta odpove ali pa začne zafrkavati. Zagovorniki ugašanja računalnika pa kdaj pa kdaj malce povprašajte kakšnega skrbnika, ki ima čez računalnike v kakšni firmi in vam bo lepo povedal isto, kar sem jaz že v prejšnjem postu. Aja, pa še to: res je, ne plačujem sam elektrike, vendar pa je tudi res, da ne posedujem procesorja, ki bi požrl elektrike za kakšno manjšo elektrarno. Nenaviti Celeron 500, se je izkazal za precej varčenga, zato ne trpi družinski proračun. Sicer pa kaj bi govoril ...
Naj za konec priredim slavni citat: vsak je svojega računalnika mesar :D.

fictionel ::

kuko bi hibernatu racunalnik, brez da nastimaš po kolkmu cajtu?

tko mislm: da bi se zdele spomnu, dabi ga hibernetu pa bi ga...

CaqKa ::

alt+f4 pa mu rečeš naj se hibernira IMHO :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Par smartphone vprašanj

Oddelek: Mobilne tehnologije
171742 (1155) Bizkit45
»

Nedelovanje sistema (pomnilnika)

Oddelek: Pomoč in nasveti
7463 (357) s1m0n
»

Je baterija fuč?

Oddelek: Pomoč in nasveti
112025 (1730) GummyBear
»

Namizni računalnik - vklop/izklop

Oddelek: Pomoč in nasveti
5585 (466) solatko
»

Kaj za vraga???

Oddelek: Pomoč in nasveti
271774 (942) xtrEeme

Več podobnih tem