» »

Kaj za vraga???

Kaj za vraga???

Novita22 ::

jz imam raćunalnik ki je star 1 mesec, ker pa se mi zdi neumno kupovati filme, zato jih vlečem s partisa.
Okili 3x na teden pustim računalnik prižgan čez noč, na začetku je bilo vedu potem pa se je začelo pojavljati da mi je rečunalnik medtem ko je bil čez noč prižgan zaštekal in sedaj se mi to dogaja vse pogosteje npr. včeraj sem se šel vozit z mopedom in sem komp pustiu pržgan ko čez 1 uro pridem domov je računalnik leden in se ne odziva zato ga mormam resetirati, danes pa sem naprej 30min igral cod potlej pa sem pustl računalnik da je downloadu med tem sem še malo pospal in ko se zbudim, k................
spet je šteknu
starejši brt mi je nki omenjal da moj komp nima diska za serverje in da ga je treba ugašati, ker moj brat ima disk za serverje pa ima 1 mesec skp pržgan računalnik pa mu čez noč niti 1x ni zašteku
komentarjev ki bodo dobri bom zelo vesel
p.s. lik od opisa kompa:
http://www.e-misija.si/artikli.php?sifr...
LP

mesoreznica ::

Tista z serverskimi diski je čisto butatsta. Navadni diski čist lepo delujejo 24 ur na dan. Če ima brat SCSI disk ga naj ima. Normalen disk je narejen da dela konstantno.

Za zmrzovanje je lahko veliko razlogov.

Ti izpiše kak error? Če ja katerega.

Krivcev je lahko veliko. Kakšni virusi/spyware v windowsih, ram, plata... Testiraj rame z mem testom. Skeniraj računalnik za viruse/spyware.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Novita22 ::

ko mi zašteka mi nič ne napiše samo zaamrzne in ni druge možnosti kot da ga resetiram
za skeniranje računalnika ali je potreben kšn poseben program ali pa je panda ali pa nod vredu??
Kako oz. s čim memoriram ram???
pa še to prejle mi je spet zamrznu medtem ko sm gledu film kr nč opozorila pa to asm slika se je ustavila in kompse ne odziva pa da mu jebeš vse kar ima

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Novita22 ()

root987 ::

Ne krast filmov pa bo.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

blackbfm ::

Skopiraj si z neta kakšen linux live cd, zapeči na cd in bootaj in ga pusti čez noč. Če bo tudi takrat komp zamrznil potem je verjetno nekaj z ramom ali pa z osnovno ploščo. Če ne zamrzne potem poskusi formatirat in na novo naložit win.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Novita22 ::

Ne krast filmov pa bo.


ne o ni kraja ampak je legalno tako da mislim da je tvoj komentar neumestn

Novita22 ::

hvala za nasvet še kakšnega prosim

Taras_Bulba ::

Ti to dela ko laufaš torrente ali tudi ko računalnik nič pametnega ne počne?

Novita22 ::

aha pa še ugotovil sem nekaj najbrž je riv ram ker zašteka mi večinoma le takrat ko je komp zaposlen
npr.imam wirless internet pa se je čez noč prekinila povezava in komp ni imel nič dela ko pa downlada pa zamrzne najbrž bo to bom preveril ram

p.s. zdele je panda že vse skenirala pa n nobene grožje ali virusa bom probu še z nod-om

Novita22 ::

ja to mi dela le ko laufam torente oz. kadar je računalnik zaposlen
od 15.30 pa do zdej sm pustu komp pržkan brez zaposlitve a ni zašteku v primeru da bi bil zaposlen bi najbrž zašteku, mislm d je skor 100% kriv ram

Lynx ::

ta z diskom je lovska... men lavfa računalnik konstantno od maja ko sem menjal hladilnik na grafični... pustim ga prižganega zato da uploada in če sam kaj downloadam... tko da disk ni vprašanje kot pa si že sam dognal so krivi po vsej vrjetnosti rami.

OZZY ::

ram ali pa napajalnik. Če maš navitega je tud tuki lahko problem.
Sam bi najprej pogledu napajalnik...
Go with the flow.

Novita22 ::

ne navit ni ker je računalnik skoraj čisto nov pa nevem če bi napajalnik nagaju

Dami ::

Ne krast filmov pa bo.


ne o ni kraja ampak je legalno tako da mislim da je tvoj komentar neumestn

Haha, tak se pa še nisem nasmejal. Zaj če si tak prepričan da je to čisto legalno, pol ne vem zakaj se eni tak trudijo to preprečit. No, ne se sekirat, itak to vsi delamo in tudi bomo še dalje.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Voip ::

A opravljaš download preko wireless-a?

Da nimaš vklopljen automatic update in ti ga to kaj serje?

Scorpia ::

Poglej za kakšnimi novi gonilniki od matične plošče, kontrolerjev itd. Če bi bili rami bi windowsi vrgli error ali pa reset, če pa ni dober driver za matično in kontrolerjev... pa računalnik zna zaštekat brez opozorila.
////

BaRtMaN ::

Ponavadi je zmrz posledica strojne okvare. Podoben primer je imel bratranec, ki sem jo odpravil z zamenjavo napajalnika. Svetujem, da si sposodiš bratov napajalec in poskusiš z njim en ali dva dni. Če imaš na ohišju garancijsko nalepko, smola... Pošlji nazaj prodajalcu.

Novita22 ::

ok hvala za nasvete povedu bi pa tud d se je to zamrzovanje zdj kr umiril mi je sedaj v 5 dneh samo še 1 zašteku

Mamaplata ::

Kako pa imaš kaj poštimano hlajenje , da se ni zaradi pregretja zašteku .

karafeka ::

Jaz bi čist odklopil internet, onemogočil mrežno in nekaj časa obremenil računalnik (kaka igra ali podobno). Če ti ne bo več zmrzovalo potem je kriva mrežna povezava, če pa še vendno, pa ali ram ali grafična.

OChack ::

flashanje biosa, in pa izklop nepotebnih aplikacij ki se naložijo ob zagonu (msconfig uredi to) ponavad pomaga
Int€l inside, IDIOT Outside

keworkian ::

Na koncu se mu bo pa racunalnik pregreval in bo res ROFLKARTOFL
Obscenities in B-Flat

Leks ::

Men se dostikrat resetira (sploh poleti) in vem da je za to krivo pregretje. Verjetno bom kar en velik ventilator postavil pred mašino ;)

Novita22 ::

ja možno d je lahko krivo pregrevanje ker sm ponavad takrt predn mi je zašteku igrov Cod-a

echo ::

odlimaj nalepko na stranski plošči in jo snem dol.
če se zadeve kej zboljšajo pa nabav kakšn ventilatorček za odvajanje toplega zraka.

men se je pri pregrevanju računalnik preprosto ugasno. prvo sm mislo, da se mi je stakno kabl iz vtičnice, sam je lučka spredaj še vedno gorela.

solatko ::

Ja če že sam veš kdaj ti zmrzne, ubogaj in si pojačaj hlajenje matične in grafike.

Novita22 ::

hvala za vse nasvete, mislim da ste mi 100% pomagali sm že naročil ventilatorje ko pa jih dobim nesem komp na garancijsli servis d mi notr ugadijo

xtrEeme ::

Hja saj če maš zadevo pod garancijo ker si kupil komplet cel računalnik v trgovini nevem zakaj se sploh ubadaš z ugotavljanjem kje je napaka. Preprosto nesi nazaj z garancijskim listom in povej da to pa to ne dela pa imajo da zrihtajo:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
5887 (842) Duhec
»

super pi error

Oddelek: Navijanje
371629 (1146) tiborrr
»

Moj napajalik je raketa (=zakaj je napajalnik crknu)

Oddelek: Strojna oprema
131479 (1122) Azrael
»

A je se kdo danes cez noc (okoli 3:20 zjutraj) imel tezave z racunalnikom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
502807 (2112) frenk
»

Colin 2 in trzanje slike

Oddelek: Zvok in slika
241397 (1062) MaD_Mavr0

Več podobnih tem