» »

Cene storitve ADSL

Cene storitve ADSL

Jaz - Telekomove cene so znane. Za vzpostavitev ADSL kanala boste morali odšteti 30.000 SIT, mesečna naročnina bo pa znašala 3034,5 tolarja. Ampak, pozor! Za lastništvo ADSLa morate imeti ISDN (kar je, za moje pojme glupo, ampak pustimo to za naslednjič). Ta cena 3034 tolarja na mesec je tako kot nekakšna mesečna naročnina, na katero boste plačevali še dostop ponudniku za internet (v tem primeru trenutno edinemu, ki ima možnost ADSL, SiOlu). Torej, če bo SiOl prizanesel nam, krotam, si lahko celo še kaj obetamo. Če ne - bomo pa videli. Vse, kar mene zanima, je: Koliko bo SiOl odštel od mojega prasca za 128k povezavo v tujino, pavšalno 24h na dan, z neomejenim SLOVENSKIM prometom.

16 komentarjev

Tjulenj ::

samo 128k? je to ze koncno?

MRB0rYS ::

le zakaj morš met isdn ?????

Tjulenj ::

zato da ima telekom vec profita :D

kako pa naj se resijo tistih ISDN kompletov ki jih imajo v skladiscih? da sploh ne omenjamo visje narocnine

Pepo ::

Tole sploh ne zgleda slabo. Zdaj si nas namrec Telemachovce za osnovni paket zaceli ocitno bremzati, vsaj jaz zadnje case dosegam grozno slabe hitrosti (takole 6,5 Kb/s), kart je polovicni ISDN. Osnovni paket pa obljublja 64 Kbs za cca.6,2 KSIT, torej je teoreticno ASDL priklop se enkrat hitrejsi.

Ste videli crkovanje monopola po slovesnko? jasno, Siol je sel v slabo ISDN tehnologijo, zdaj bi pa rad do konca nategnil ljudi s straimi modemskimi sklemfami. Dokler so zice njegove, mu ne bo tezko.

sleby ::

Em Sergio .. nej ti povem .. za teh 30k oz 3k na mesec bos dobil 24/7 1200mbit/s oz 150k/s linijo .. kar pa ne zgleda slabo .. predpogoj je seveda da mas ISDN, ADSL pa bodo zaceli trzit marca, ceprav 1. centrala na Cankarjevi baje ze deluje .. za vec informacij lahko pa kadarkoli poklices na 080 80 80 .

neo ::

Priključnina niti ni velika, samo naročnina,pa to so ti eni prekleti pohlepni prasci-ne morem se izraziti drugače.Pa malo računajmo:
Naročnina za ISDN (ker ga kao moraš meti): 3000 sit
Naročnina za ASDL- 3000 sit
Naročnina za Siol-1000 sit (če si student če ne še več)
Že samo to te pride 7 jurjev,zdaj pa prištejte še stroške brskanja po netu...
ko bo naročnina malo spusti se lahko pogovarjamo,prej pa sploh ne,predrago.Sicer pa,kaj je sploh vse vključeno v priključnino?

asteroidk ::

bebi: vrjetn si mislu 1200kbit/s .. ker 1200mbit/s je absolutno nemogoce :D:D

Mate ::

Mene zanima tole pr narocnini...
A to je pol ISDN + ADSL, al je samo ADSL... k ce je oboje skup se mi splaca samo pod pogojem da ni impulzov...
zdej za net prek Arnesa porabim na mesec 9ksit;((

sleby ::

Asteroidk mogoce no :>
Mate .. ADSL NI dial-up, se pravi da kle NI impulzov ..

PaJo ::

Ja verjetno bo tako da bo 3jurej za ISDN narocnino + 3jurje za ADSL narocnin + seveda neki nomejen paket pri nekem ponudniku interneta, zdaj je pa se samo odvisno kolko bo stal ta naeomejen paket. Drugace pa pri ADSL-lju nimas nobenih dodatnih impulzov, ker je to skoraj isto kod kabel, se pravi da si zemraj on-line, le mogoce zmislijo si lahko da bodo obracunavali prensen promet v MB, pa se to upam da nebo tako.
Drugace pa bo treba poklicat na Telekom in rect naj hitro naso centralo nadgadijo:D

ABX ::

Una omejitev 128kb/s v tujino sploh ni pomembna, samo se povežeš na en naš strežink in od tam v tujino. Še najraje si narediš account na fax-u.

ahac ::

Kaj pa drugi ponudniki?
Telekom pravi, da tiste 3000 sit plačaš ponudniku in on Telekomu. Amis bi tudi rad ADSL, pa jim Telekom ni dal možnosti testiranja. Zdaj bi lahko začeli testirati in čez nekaj mesecev bi lahko ponudili dostop preko ADSLa.
Mene na SiOLu ne bodo videli!>:D

Bakunin ::

Ostali ISP že imajo ADSL (k2.net, moj.net,...). Verjetno, ker ga tudi Telekom "uradno" ni imel....ga tudi oni niso "uradno" imeli. :-/

whatson ::

Fajn... sem mislil, da bo zadeva dražja... :|

Loki ::

A res mislis, da je nemogoce asteroidk?A mislis, da ma AOL (America On-Line, ki drugace sux) 128kbps najete vode??

Mate ::

Folk ne me narobe razumet... nism mislu impulzov kot pr telefonu... ampak recimo promet. Sori...

Ahmm... ja ce je recimo tkole... 30k prikljucnina, pa recimo se ene 5k, casovno neomejen dostop, pa magara samo 64k sm jest cist zadovolen.. se vseen me pride 3k na mesec cenej, tko da bi se mi splacal, pa se pingi so manjsi. No ja ITAK bi pa rad vecji bandwidth... recimo 512k bi blo kul :D:D pol pa en proxy in zabave pa non stop net se zacne....:)...
No zdej sm se pa zbudu ;((;(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL za 4 tolarje! Navali narode! :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
716697 (4253) clemmy
»

ADSL brez ISDN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
567882 (7882) Blue22
»

Novi ADSL paketi - uradni thread

Oddelek: Omrežja in internet
253549 (1870) Gandalfar
»

Volja nic vec zastonj, adsl placati bo treba tudi prenesene podatke

Oddelek: Omrežja in internet
331736 (923) Hux
»

Cenejši dial-up dostop od 1. marca

Oddelek: Novice / Ostale najave
273192 (3192) GaPe

Več podobnih tem