» »

LCD zaslon

LCD zaslon

BojlerTM ::

Kje in katerega lahko za sprejemljivo ceno dobim v Lj??
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

OldSkul ::

Conrad v BTC-ju!

BojlerTM ::

mislim na ta prav ekran.. ne displey
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

baghera ::

Philips 150P2, v vsaki boljše založeni računalniški trgovini. Na testih se je odrezu narbolše zato ...
najdeš ga na www.pchand.si

OldSkul ::

Ti pa misliš res dost dnarja za to dat!

baghera ::

sadarj79 cene se ne razlikujejo veliko, se pa gibljejo v tem rangu. tko pač je z vsemi LCD ji. Dragi so

Dexxx ::

bmho, se ti ne splača vzet LCD-ja ampak raj najboljšo 19˝ al pa clo 21˝ (ta nova iiyama sekka)

baghera ::

Ne maram 19 pa 21 colov. Niamm tolk placa, pa pri visokih resolucijah moraš špile nabijat, tko da rabiš pol komad močan pc. Najboljša velikost je 17col.

Dexxx ::

tukaj si oglej slikce pa tehnične lastnosti nove 19˝ iiyame. Ma krajšo cev tko da prostor ne bi smel bit problem. Mal poglej frekvence osveževanja;). aja, u živo ga še nism vidu bi ga pa najbrž kuj nabavu če bi mu 160k SIT preveč (pomoje da tolk pride):D

OwcA ::

lcd-ji so Tooooooooooolk bolsi od navadnih, da spolh ni primerjave. Tisti, ki pravijo da raje kupi tageka s katodno cevjo lcd-ja se niso videli ali pa so pred svojim (katodnim) monitorjem toliko presedeli da se jim je vid ocitno poslabsal!

ABX ::

OVca: pejdi zobat travo


LCD so fantastični, ampak ne za vse.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Dami ::

V zadnjem monitorju so nardil obširen test teh monitorjev. Zmagal je philips briliance (tako med 15" kot tudi med 18").
Sam a je res to, da dela lcd monitor skoz na isti resoluciji (15" na 1024*768, 17 in 18" pa na 1280*pačtistacifra)? Če špilaš igro na 15" v 800*600 ti ne bo vrgl celga zaslona ampak bo črn prostor okol. Je možn da sn napačno prebrau in razumel??
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Dexxx ::

ja LCD-ji so fantastični za šmekat. Lih dons sm bil pri optiku:D. Na eni mizi iMAC na drugi pa PC z LCD zaslonom. Na žalos pa jaz osebno nimam preveč denarja za take štose:'(.
....jebi, jebi,jebi....cenzorja....

asPeteR ::

Tako je Dami.

Zasloni TFT so optimizirani za določeno resolucijo.

baghera ::

Ja dammi približn tko je res. Ampak kdor ma za LCD bo mel tut ua spodobn rač. kjer mu bodo špili lepo tekli tut na 1024xXXX. Glede nižjih resolucij je pa tko, da monitor pomanjša sliko vendar jo nato razvleče čez cel zaslon, tko da je slika popačena oz. kockasta.

Dexxx ::

ka nej rečem

viva la KATODNA CEV:D
....jebi, jebi,jebi....cenzorja....

Dami ::

Ja, sej tist k ma gnar za lcd, pol pa tud gnar za gf3 :D
No, jst bom še vedn pr mojem sonyu trinitron ostau, kr za tak gnar (en 17" lcd =300k+ sit) dobim jst dva 19" philipsa.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Dami ::

Lcd bi nabavu sam če ne bi vedu kam z dnarjem.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Sumo ::

Jst ne vem zakaj so vam LCDji tok vsec... Staticna slika je res zlo lepa, ampak cim se pa zacne kej premikat se pojavi kot nekaksen "blur" efekt, ce me razumete kaj mislim. Zdej ne vem, a je to samo na notebookih (ker samo tam sem do zdej vidu lcd), al je to na vseh lcdjih :\

Dexxx ::

bo kar na vseh kolkor jaz vem
....jebi, jebi,jebi....cenzorja....

Hubby ::

Pri meni na mizi trenutno visi 1500M Nec. Moram rečt, da so me LCDji full presenetl, saj če vsi delajo tok ql kakor tale. Žal ga bom mogu čez en mesec vrnt. Glede kockaste slike pri nižjih resolucijah pa: če se res potrudiš jo vidiš, če jo ne iščeš je ni. Tud pri špilih se da zelo dobr zdržat. Če pa delaš s kakimi programi (slika na miru) pa je ... tok lepo da bi kr kako solzico potoču. Edin stvar bi bla lahko še mal večja (npr. za photoshopa al pa kej). Sam sej veste: s polno ritjo ni problema srat!

Btw a kdo ve kje je kakšn obsežen test lcdjev (v monitorju sem že vidu), pa v čem se 15" sony za 1500dem razlikuje od 15" sonyja za 3000 dem??

baghera ::

Ja sony se razlikujeta mnogo. SDM je dražji ker je tanek, novejši, privlačen izgled, mnogo enih (neuporabnih) senzorjev, ki pa ima SLABŠO sliko. Starejši model je boljši in cenejši, ampak očitno je Philips P2 res dober model, sej sm tut na internetu gledu tst in je povsod zmagu. Tolk da veš kaj nabavt :)
Jst sm se odloču da namest LCD ja nabavm athlona 1200 pa DDR use. Ker mi Celeron 400 Škripa v 3D streljačinah.

Fella ::

Sem ponosen lastnik LCD monitorja Philips 150P. Prej sem imel Sony Trinitron 15". Kvaliteta slike je neprimerno boljša kot pri mojem prejšnem monitorju. Tisto kar pravi Dami, da se naredi črni rob, jaz še nisem doživel. Res pa da nekateri igre ne boš mogel poganjati v drugih resolucijah kot so predpisane za LCD. Najbolj vesel pa se zaradi mojih oči, namreč le te ne trpijo niti približno toliko, kot so trpele z mojim Sony-jem.

P.S. 15" LCD = 17" CRT

andrej ::

SUmo: blur efekt je bil zlo iciten pri starejsih pasivni zalosnih. Pri danasnjih modernih aktivnih tega efekta ni za opazit.

LCD-ji so prihodnost. Kdo pa zeli se met velike gorili z 40 kg, ce mas lahko bolj kavaliteten monitor za bistveno manj???

Le cena jim ne dela usluge. Ce bi bla cena na ravni CRT zaslonov, se bi ti pocasi kar poslavljali...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zakaj je LCD bolj zdrav (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
557128 (5812) trs
»

Dejstva o LCD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
503917 (3129) matter
»

LCD monitorji

Oddelek: Zvok in slika
161291 (1068) tha_man
»

LCD ali 19' ?

Oddelek: Kaj kupiti
171447 (1192) Hrček
»

Kaj veste o LCD-jih?

Oddelek: Strojna oprema
171587 (1377) ABX

Več podobnih tem