» »

Raziskovanje zdravil za raka v SETI stilu

Raziskovanje zdravil za raka v SETI stilu

The Register - Univerza v Oxfordu bo začela raziskovalni projekt v SETI stilu za raziskovanje zdravil za raka. Organizatorji upajo, da se bo 6 milijonov ljudi vključilo v ta projekt, ki vključuje dol-povleko programa in uporabo zmogljivosti računalnika za obdelavo podatkov. To bi pohitrilo proces odkrivanja zdravil za 3-5 let.
Več informacij o tem projektu lahko najdete tukaj, kjer lahko tudi dol-povlečete program za ta projekt.

19 komentarjev

NoUse4AName ::

toliko dobrih distributed computing projektov obstaja, vi slo-techovci pa sodelujete pri najbolj idiotskem.[:]

sasox ::

lol

idiotsko? o tem bi se še dalo razpravljat :))

alien-w ::

jest sm tut bl za medicino kot pa za vesolce!

NoUse4AName ::

bos rekel da bo iskanje alienov bol pomagalo clovestvu kot najdenje zdravila za rak??

hominis ::

Po mnenju strokovnjakov zdravilo proti raku obstaja vsaj toliko casa kot clovestvo samo. 70% krivec za raka je prehrana pomanjkanje gibanja in hitri tempo zivljenja ki ga zivimo danes (napetost, zivcnost, psihicni pritiski). Le 30% pa dednost in drugi vplivi ... kdo bi si mislil.

Tomi ::

Vsekakor je, vsaj po moje, bolje sodelovati v iskanju zdravila proti raku kot vesoljcev, čeprav po moje bosta oba "setija" tekla v redu.. Saj bom lahko kmalu upregel še svojo drugo mašino, ko jo bom nabavil, seveda:D

Martesan ::

hhehe, UD-Agent Team?? :))

Webmojster ::

Folk, raziskovanje raka je zelo dobra stvar a ne! Sem mel sam enkrat en problem pa sem mislil da mam raka samo na sreco pol ni blo nic s tega ... tak da bi blo dobro da bi cimprej odkrili neko ucinkovito stvar za boj proti raku.8-)

whatson ::

huh... ce bo pamagalo.. potem ... i'm in..

Thomas ::

Ja ... OneBigComputer kot rezultat interneta... pa razni taski, ki bodo najprej spremenili svet - potem pa še sprožili Singularnost. SETI je pa samo trening.

Loki ::

Internet Distributed Computing Projects.

Najpopolnejsi seznam takih projektov, med drugim SETI, Distributed.net, FightAIDSathome...

Elemen_T ::

Zagotovo sta oba programa zelo zanimiva...meni osebno je bolj zanimiva ona alien scena...sicer pa je verjetno bolj...kako bi se izrazill.....damn...uporabna medicina. Tudi vse kar se tiče alienov je verjetno ali pa bom rekel mogoče larifari...- vsaj glede našega dosega izven naše galaksije,pa o tem drugič...;)

McHregec ::

Dejmo slo-techerji ne sam vesoljcev iskat tud kej za medicino je treba nardit.

lordgreg ::

hja, pa upam, da to ni vaša napaka, da tisti link na originalno stran ni bila vaša napaka, ker trenutno ne dela!

jokeman ::

Damnit. Na pejdzu jim ne dela download. Sicer je pa to zlo dobra ideja in upam da se bo kej izcimlo iz tega. Jest bom to stvar takoj ko jo zdownloadam zalavfov.

AndrejX ::

Vse dela, le malo počasneje - verjetno zaradi navala. Meni je preračunal že kar nekaj molekulc...

whatson ::

huh.. stvar celo dela;)

undefined ::

Moram reč, da je to 100% bolj koristno laufat kot en zblojen SETI. ;)

Witboy ::

Hja, jst sem tut tazga mišljenja!! Tuki nardiš še kaj za človeštvo in še to.... nikdar ne veš kdaj ti bo tut prov pršl.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Folding@Home (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
6210165 (2771) quadrok3100m
»

iGEM (International Genetically Engineered Machine competition) - slovenska skupina (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
6124392 (24392) jype
»

Vabilo k projektu Folding@home

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
392614 (2614) Phoebus
»

Slo-Tech in SETI

Oddelek: Novice / Obvestila
112507 (2507) San
»

SETI zagnanost!!

Oddelek: Loža
121902 (1513) Thomas

Več podobnih tem