» »

Zemljevid piratstva

Zemljevid piratstva

MSNBC - No ja... stvar je zanimiva in jasno pokaže, kakšne so stopnje piratstva po svetu. Najlepše izgleda Rusija, ki je cela rdeča, saj je tam več kot 80% programske opreme piratske. Zanimivo je (ali pa tudi ne ), da je v razvitih državah veliko manj piratske opreme, kot v nerazvitih. Slovenija sodi v Vzhodno evropo in v srednji piratski razred s 70% piratske programske opreme. Če vas zanimajo še ostali podatki, jih najdete tukaj.

16 komentarjev

Freak ::

pirati bojo, dokler se jim to ne bo splačal delat- takrat ko bojo programi dovolj pocen!

element ::

Dokler so cene zasoljene bojo mel pirati biznis, ko bojo pa enkrat špil po ene 3 jurje, pa adijo piratstvo. Ker ni prodaje so zasoljene cene, ker so zasoljene cene služjo pirati..., začaran krog, ni kej. ;(

undefined ::

Cene niso problem, problem so plače. V ZDA so enake cene kot pri nas (brez DDV), pa imajo najmanj piratstva.

whatson ::

huh... piratstvo bo še kar nekaj časa živelo...ne le da so plače prenizke.. tudi cene se mi zdijo previsoke... vzemite OSe za primer;(

undefined ::

OS je ~20k SIT (Win9x/ME/XP home edition). To pa res ni veliko, pa uporabljaš ga najmanj 2 leti.

Mate ::

Hmm.. kaj pa w2k...

Klemenn ::

Kaj pa če si to nekje v podjetju privoščijo? Pa pol lahko cela firma uporablja en os. Ko bodo enkrat cene tko nizke, da se ne bo splačal pr piratih kupvat bo tut več trgovin. Sem iz novga mesta pa mamo eno staro trgovino ki prodaja rabljene cd-je. Kaj čem recimo piratu rečem če ma to pa to irgo pa prec reče, da jo ma. Če rečem enmu trgovcu to je recimo še pozna ne kaj šele da bi jo prodajal. Pa če jo že majo ti je ne zna opisat. Vsak dobr pirat ti jo8-O

prfoks ::

Še en drug problem je. V tujini predvsem v zahodnem svetu ni težnja vsakega posameznika, da bi imel najovejšo opremo kot je recimo pri nas (stvar mentalitete in zakompleksanosti), važno jim je da stvar dela. V tujini ni redek pojav, da je po podjetjih še veliko 486-tk. Poglejte kako pa je pri nas. :((:8)

Tomi ::

Saj pri nas ni problem zakompleksanost, ampak zavist. Enako je z avtomobili, jahtami, bazeni, igranjem golfa.. Saj ni važno, da cela familija nič ne bo jedla, važno je, da imamo novejši model avtomobila, večji bazen, boljšo opremo kot sosed.
Kar pa se samega piratstva tiče, so problem plače. Cene niti ne.. Lahko bi se poslužili evropskega modela nižjih cen za šolajoče se, naprimer.

undefined ::

Win2k NI namenjen za domačo uporabo, temveč za profesionalno rabo po pisarnah, etc.! Za domače računalnike pa je MS lepo izdal WinME!

undefined ::

Prfoks, lepo si zadel bistvo! True, true, as always. :)

TESKAn ::

Heh, Ledeni™ (pa brez zamere:)), z tabo se ne morem strinjat. Win2k so super za doma - se vsaj ne zgodi, da moreš nekaj nujno napisat za šolo (plonke™:)), pa ti lih winsi crknejo...

Huey P ::

Kaj pravte SLOVENCI? Se bomo potrudili, da bomo (spet) na rdečem...

undefined ::

TESKAn, nisem jaz rekel kaj je super pa kaj ne, jaz sem samo povedal namen posameznega OS-a. WinME = za doma, Win2k = za pisarne, če meni ne verjameš, povprašaj Microsoft. Je pa res, da so Win2k MNOGO boljši, tega ne zanikam, zato so pa tudi primerno dražji. Saj je Mercedes tudi boljši od Yugota, pa še vedno veliko ljudi vozi Yugota, ravno zaradi cenovne razlike.

joze ::

problem je v mentaliteti,americani sploh ne pomislijo da bi kupili piratske programe, pri nas pa ce je zastonj je vse dobro.

MaverickT ::

Jah ne, americani majo visje kazni za piratstvo, pa take stavri tko da se bl bojiju. Sej bi bli oni tut taki k mi če bi mel tako zakonodajo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 bo onemogočil piratske igre in neavtorizirano opremo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20068267 (55274) trnvpeti
»

BSA: stopnja piratstva lani zrasla na več kot polovico

Oddelek: Novice / Ostale najave
296261 (3986) Dr_M
»

SOSED d.o.o. v policijski preiskavi. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9521839 (17300) ThinkPad
»

s.p & programska oprema

Oddelek: Loža
8968 (840) Gandalfar
»

Piratsvo : tako po čez (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
534985 (4105) kuzifix

Več podobnih tem