» »

Dan žalovanja za tragično preminulimi

Dan žalovanja za tragično preminulimi

Slo-Tech - Dva dni po največjem terorističnem napadu, znanem celemu človeštvu, je potrjeno, da je skupno naštetih že štiri tisoč umrlih. V naslednjih tednih, ko bodo reševalci izkopavali ruševine, se oblasti bojijo, da bo tragično število naraslo na ogromnih 25.000. Direktorji, tajnice, referentje, čistilci - brutalno umorjeni. Banke, zavarovalnice, trgovine, odvetniške pisarne - zrušene. Petindvajset tisoč vzetih nedolžnih življenj le zaradi skrajnega islamskega fundamentalizma. Sam sem se, kot tudi veliko ostalih, že vprašal, kakšne posledice bo imelo to dejanje. To lahko samo predvidevamo.

Ampak bistvo novice ni v tem. Odločeno je bilo, da je jutri dan žalovanja za umrlimi v tem brutalnem dejanju teroristov. Od 12:00 do 12:03 izkažite svoje spoštovanje s tremi minutami molka. Izobesite svoje zastave na pol droga ter poklonite tri minute svojega življenja tistim, ki so za prazen nič dali svoje. V ta namen bo tudi Slo-Tech jutri, 14.09.2001, od 12:00 do 12:03, nedosegljiv. V poklon preminulim ter njihovim družinam.

73 komentarjev

«
1
2

AtaStrumf ::

Se strinjam!

Alec999 ::

lepa gesta Slo-tech-a

zetko ::

res lepo dejanje slo-techa

BC3 ::

A drgač je pa dosegljiv?:D

NightHawk ::

to z zastavam pa molk pa to je uredu..samo da bi pa srvr ugasal je pa ze mal cudn...no ja vsak ma svoje mnenje....

billy ::

Pomoje je to cisto pretiravanje, kaj ce bi vsak dan imeli zalovanje za tisoce otrok ki umre v afriki dnevno?

chucki ::

pebi ne se špilat! že tak ste preveč nedosegljivi!,kar mi ni všeč!

dobaluka ::

Meni se pa zdi zelo lepo, da boste izklopili server. Pač pokažete da sočustvujete z žrtvami. 0:)

Tomi ::

Res lepa gesta...
Billy: če bi to počeli vsi serverji za vse, ki umrejo, potem tako ali tako ne bi bilo interneta, ker ne bi delal noben server.

ilanium ::

Ne razumem. Zakaj potem ne žalujemo vsakič, ko Izrael napade Palestino? Ali ko se na Kosovu zgodi kakšen nov incident? Tudi tam so tisoči mrtvih, samo da se za njih ne zmeni nihče. Izvolite, podjarmite se bedastim Američanom. V času prelepega kapitalizma celotna populacija moli taco tja, kjer je kapital. Ave, Amerika.

Justy ::

Sergio kako pa ves da so to dejanje islamski fundamenatlisti (kar je dosti verjetno) zagresili, a so ZDA to ze uradno potrdile, al na slo-techu kaj vec veste....

Hitman- ::

Jst bom vrejtno tut tih, k to je blo res hudo!;( No sam upam da ne bom prespal.....u konci fazi pa ... sj je isto al ne?:8)

Zipper ::

Sergio za lepo gesto iskrena hvala tebi in Slo-Techu!

CaqKa ::

eh ja dajte no.... mislim vedno bolj na ..... mi gre to. na vivi celi dan ni blo muzike pa take fore... em blesavo je vse skup sploh ob dejstvu, da vsaki dan umre tolko ljudi zaradi drugih bolj zalostnih razlogov, taki ki nimajo hrane itd. mislim kaj se te vsi nekaj ameriki v rit štulite? čisto tak zgleda celotna zadeva meni

Tomi ::

Vidim, da vas je veliko, ki dejanje označujete za licemetrstvo..
To, da je jutri dan žalovanja, je svetovna zadeva, in ne ideja Slo-tech teama.
Res je, da veliko ljudi umira zastonj, samo morate vedeti, je pa takšen napad nekaj, kar se ( upam da ) zgodi samo enkrat, in je zaradi tega še boj tragičen.

Elemen_T ::

Res nevem kako bi komentiral to novico...
Po eni strani se strinjam s tistimi, ki trdite da je pač 3 minutni molk za teroristični pokol absurd, po drugi strani pa se mi zdi da je tako pač prav. Gre za ljudi, ki so res umrli v kriznih okoliščinah in navsezadnje tudi za WTC in Pentagon...
Kakorkol...3 minute molka :|:|:|

CaqKa ::

hja.. zaj pa mi je komentar zbrisalo...
eh no vglavnem nic nimam proti trem minutam molka. samo pravim da je pretiravanje kot ga izvaja slotech z izklopom serverja malo prevec.. sicer v tistih 3 minutah res nebom na server hodo... btw v nemciji in avstriji so ze danes meli te minute.... avstrijci 1 minuto nemci pa 5 minut obojni ob 10h dopoldne. tak da ni glih to neka svetovna zadeva

Tjulenj ::

kje pa lahko registriras .name domeno?

Tjulenj ::

se opravicujem, tole ne spada sem, je server zatajil :(

ABX ::

Juhu, Slot-tech bo nedosegljiv samo 3 minute namesto pol dneva.

ns-miha ::

mater ste prtegnjeni vsi skupaj !!
tipične lutke komerciale !
ko je bila v Sloveniji kaka huda nesreča niste isklopili serverja, ko pa v Amerik nmeki poč pa takoj server dol, zastave na pol droga. Mislem kva je folk postal na tem svetu.Dobr sej ne rečem velik ljudi je umrl, samo vseeno ni treba pretiravat ! Kva pa mamo mi od američanov, razeen tega še Windov$ov ne znajo dobr narest mone ušive ! Ka je bla vojna na Balkanu pa so odprli množična grobišča pa ni fulk neč po svetu žaloval !!!!
Sicer pa kva bojo oni iskal teroriste po svetu, ka so sami največji teroristi

aMERIKA JEBI SE !!!!

OSAMA BIN LADEN YOU ARE MY HERO !!!!!

Boogy ::

ns-miha: prov smils se mi ko zacnes take pisat.

ns-miha ::

zakaj se ti smilim ? Mogoče zato ker si mi dobesedno jebe za američane ? Ali zato ker mi je osama bin laden faca ? Meni je faca ker sedi v tistem svojem šotoru, in se smeje Američanom ka mu neč ne morjo.
Sploh ne vem kaj se sekirate za ene Američane?
Ko bojo Slovenijo razrušil tako kot wtc pol pa lahko žalujete, prej je pa brezveze !

Dami ::

Ne se tukaj bunit. Za to obstaja tema v Loži!

chucki ::

amerika sux! Dobil so kar so izsiljeval! zdej pa še mi nastradamo! Slovenci smo hlapci američanom in Evropejcem!

Tr0n ::

Nobena drzava ali posameznik si ne zasluzi tega. Odlicna gesta Slo-Tech.

chucki ::

cel slo-tech je v kurcu! Včasih ko še ni bil tak znan je blo vse ok! Zdaj pa kr neki.........opravičujemo se zaradi težav.....bl..bla! Vsak dan!!!!!!! TO MUCH!!!

G[e]c ::

Sej tko je zmeri, isto je blo z Jokerjem vcas je bil za prov super, zdej pa resno razmisljam da bi odpovedu narocnino, ker ga berem sam se v sekretu:D

Baja ::

No, pa še moj komentar. Amerika si to kar je dobila čisto zasluži. Ne bom rekel da mi je žal za tiste američane, ki so umrli, ker mi ni. Tu se 100% strinjam z luni -jem ki je v loži rekel da se sekira za umrle američane toliko, kot so se oni za njega. Amerika je po svetu naredila veliko piz****, vedno pa so imeli nek razlog, ki so ga vsilili celemu svetu. Tragedija, ja, po mojem tudi. Ko pa oni bombardirajo po raznih koncih sveta, za boljši svet, za demokracijo, je pa vse vredu. Ja, to amerika, steri jih, si zaslužijo! - KO JIM JEBE MATER (američanom, da ne bo pomote). Drugače pa, žal mi je edino, da noben avion ni padel na Bush -a, oz. belo hišo. To pa zato, ker so glavni krivci za ta napad na Ameriko tam. Bush je itak en velik licemerec in rasist. (We will hunt down....). Kot da bi lovili košute in medvede. Mislim, kaj je preveč, je preveč. Na kurac pa mi gre tudi NATO, kar bo verjetno odobril VOJAŠKE napade na krivce. Kaj te američani mislijo, da teroristi napadajo samo njih. V končni fazi, vso dogajanje, ves medijski pomp okoli teh "napadov" na Ameriko, vse skupaj sem mi GNUSI. Američani, CNN, vsi, ki so se pridružili 3 minutnemu molku, vsi, ki zagovarjajo Ameriko pri vojaških napadih na krivce, NATO, vse skupaj je en smrdeči kup GNOJA.

P.S.: Tistemu, ki podeljuje nazive Gnoj in Zobata Ovca: Če se bom slučajno našel na tej listi, mi podeli naziv, takoj za tem pa mi tudi skenslaj account.

luni ::

Baja nazivi so bili podeljeni osebkom, ki so se drli "POBIJTE AFGANISTANCE" al pa "JAZ SEM AFGANISTANEC, POBIJMO AMERICANE"

v celoti se s teboj ne strinjam, je pa nekaj stalisc v tvojem razmisljanju povsem podobnih mojim

Justy ::

Luni in moderatorji: takile osebki kot je baja si potem takem tud zasluzjo naziv gnoja in ne wem kaj se imate, ker NIHCE si namrec cesar takega sploh ne zasluzi. In kako lahko kdo kaj takega drugem privosci, ker namrec baja s tako izjavo nisi nic boljsi od teroristov. Po tem takem tud tebi vsi drugi to privoscijo in tvojim znancem....
Kako pateticno se je o tem kregat...........bedno.......

chucki ::

justy:gnoj ti je ati!

12345 ::

Tale 3 minute molka je cist brez vezeČ
1. To he samo izraz nasih politikov kako radi bi americanom zlezl nekam kam ne morjo pa tud ce jim nov WTC zgradijo ampak pustmo to
2. Že res da je velik žrev in da je velik ljudi umrlo za brez veze! Sam amerika je pač amerika ki vodi cel svet tisti ki se jim pa upirajo pa po p**** dobijo ane!
To je tko k Američani k snemajo filme o vietnamu, žive face izpadejo Američani ane, ampak to je tko k da bi nemci snemal filme kakšne face so bli k so pobijal partizane zanimivo ane... Glih tko so američani napadal vietnamce kot nemci naš evo isti šit so američani kot hitler sam da tega ne poveo naglas!
3. A mi lohka kdo pove kolk američanov bi sploh vedl če bi pr ns teroristi sesul celo Ljubljano? Vm jest povem da mogoče 30 pa še to unih k majo familijo v SLO! Ni šans da bom žaloval za glupimi američani k so itak tko k ovce kar jim rečš vse verjamejo!!!
Zaključek američani so bedni da do sm njihov vpliv neuporabne vlade sega! držte se

Justy ::

chucki kaj si hotu s tem povedat

*TV* ::

Pisda, ne morm si ne da bi odgovoril. Pol vas je takih primitivcev da kr glava boli. Vsi ki nekomu privoscite tat nacin smrti niste nc bolsi od onih ki so dejanje storili. Sram Vas bodi. Bogi Americani tam umirajo vi se pa vsi norca delate. Se vidi da smo cisti balkan.
Pa da ne boste mislili da so mi ZDA vsec, tud meni se zdijo prevec arogantni, to kar so delali v Srbiji je sramota, sam to je Amerika kot nacija, ne pa nedlozni ljudje ki sploh niso vedli za kaj se gre.
Se pa ne strinjam z ZDA, ki hocejo stvar zdaj vojasko resit. V tem ni odgovor. Ne mors vkorakat v eno drzavo z vojsko, ker so not teroristi. Stvar je zlo napeta in lahko ima usodne posledice, katerih pol od vas tak ne vidi ker ste se premladi. Pa da o recesiji sploh ne bi govoril.

Daj zresnite se malo, pa razmislite preden kaj napisete!!

Cosmo ::

Ne razumem kako ste lahko eni taki tepci - tukaj ne gre za am. vlado, politiko, vojsko in se kaj...umrli so povsem nedolzni ljudje in za njimi se zaluje, zato je 3 minute molka lepa gesta Slo-techa.

Aja pa se nekaj - v naslovu je napisano da gre za islamske fundamentaliste. Sej ne da simpatiziram z njimi etc, samo me zanima kje je Slo-tech dobil informacije, da so bili prav oni?

slycer ::

Res je, da je bila smrt zaposlenih v WTC in še nekaj (sto) drugih nesrečnikov, ki so umrli zaradi sesutja treh stavb tega kompleksa kruta in povsem nepotrebna. Prav tako sočustvujem z družinami umrlih, ampak da bi bil dan žalovanja namenjen samo Američanom, se mi zdi povsem nesmiselno. Samo poglejte (kot so omenili že drugi), koliko ljudi umre na dan povsem brez razloga.
Prav tako se mi zdi malce čudno, da so vsi, ki kaj rečejo čez Američane takoj proglašeni za ..., no, saj veste. OK, Američani se sedaj delajo hude žrtve, ampak ne pozabite, da so tudi Američani bili nekoč hudi krvniki. Samo spomnite se bombardiranja nacistične Nemčije, ko so natanko vedeli, kje so postavljene proizvodnje zmogljivosti za izdelovanje orožja, pa so raje z zažigalnimi bombami zbombardirali še cel kup mest in s tem pobili ogromno nedolžnih ljudi. Ali pa bombandiranje Japonske, ko so na Nagasaki in Hirošimo vrgli atomsko bombo, ter s tem spet prizadeli/ubili mnogo več nedolžnih ljudi, kot jih je umrlo v napadu na WTC. Ali pa samo poglejte, koliko ljudi pomre v Afriki, ko Ameriške multinacionalke forsirajo voditelje, da naj jim le-ti zagotavljajo dovolj surovin za proizvodnjo, medtem ko narod pustijo stradati.

Kar pa se samega napada na WTC tiče, so Američani dobili kar dobro lekcijo za njihovo vzvišenost in "vsemogočnost" na celem svetu. Prav tako pa je napad na WTC in Pentagon dobro pokazal, kako občutljiva je Amerika na razne teroristične napade. NATO? Kaj nam bo NATO, če še sebe ne morejo varovati.
Pa še to: Američane bom smatral kot žrtve napada takrat, ko bodo tudi oni priznali svoje zločine, ki so jih storili nad drugimi.

Sergio ::

gledam CNN po 3-4 ure dnevno od napada... majo že dost dokazov da gre za Bin Ladna. Recimo šola v Kaliforniji, kjer so se Arabci učili leteti ter avto pred letališčem v Newarku, kjer so bila arabska navodila za letenje,....

Cosmo ::

Ne vem...a vam ni sumljivo, da bi naj arabci pustili avto (ki je bil mimogrede najet na arabsko ime) pred letaliscem iz katerega so vzleteli.
90% teh samomorilcev ima univerzitetno izobrazbo in odlicno znanje anglescine, tako da mocno dvomim, da bi potrebovali prirocnik za letenje v Arabscini)
IMHO nekdo hoce, da vse izgleda kot da so bili fundamentalisti.

Lahko pa se seveda tudi motim

R0K ::

Američani so butast narod ..... seveda zalujem za ljudmi ki su umrli pod ruševinami oz. še umirajo ....vendra pa so lahko itak pričakovali da bodo enkrat plačali hud davek....in dobili so ga ..... po svoji najslabši strani .... po ljudstvu kjer so najbolj občutljivi ....

BC3 ::

12345 a mogoče hodš na vegovo ?

Goofy ::

3 minute gor ali dol. Se itak že celi dan+ jebe
Vsaj vem da 100% ne bo delal.

Elemen_T ::

slycer: Ameriški jedrski napad na Hirošimo in Nagasaki je bil izklučno odgovor Japoncem, ki so izvedli zelo smrtonosen zračni napad na Pearl Harbour. O smiselnosti te ameriške poteze bi lahko razpravljali.

V bistvu je zadeva precej podobna terorističenmu napadu na WTC in Pentagon. Le z razliko da Pearl Harbour in Japonska nista bila teroristične vrste.

Če se bo zdajšni predsednik odločil tako kot se je takrat njegov prednik, se po stvar zagotovo obrnila na stran WW III.

[BISI] ::

Justy: Mislim, da si pozabil na eno temeljnih pravic cloveka - pravica do svobodnega misljenja!!!;(

Lp, Ziga

undefined ::

Ja, jaz se strinjam, zelo lepa gesta, Sergio. Tudi meni je žal za te žrtve brezumnega napada.

Tisti pa, ki podpirate ta napad, dajte mi povedati kakšen smisel je imelo napasti WTC in tisoče nedolžnih ljudi? Pentagon je že res vojaško strateška točka, ampak WTC?! To ni imelo nič večji smisel kot čimvečje število poboja nedolžnih civilistov. Niso bili vojaški oficirji, niti navadni vojaki, bili so le navadni ljudje kot ti in jaz, in ti vsekakor niso imeli nobenih vez s političnimi dejanji, kot je bil recimo večkrat omenjan napad na Hiroshimo. Za politične odločitve se krivi politiki, in ne nedolžni prebivalci te države! Dajte začet malo trezno razmišljati, pa ne take nezrele komentarje ven metat (to govorim tistim, ki odobravate ta napad). ;(

DeLonghi ::

Ljudje nekaj pa korenito pozabljate...v WTCju niso delali ali bli le Americani...gor so bili tudi turisti, ki so tudi drugih narodnosti, tako da se tale stvar okoli WTCja tice tudi nas Evropejce in to so ti teroristi tudi vedeli...samo pomislite, kaj bi bilo, ce bi bili gor tudi vasi najblizji! bi malce drugace govorili...
polovica manjsa gonja bi bila, ce bi oni zadeli samo vojaske in politicne cilja (seveda pa spet pozabljam na talce v letalih :((
Povem vam pa naslednje...ce niste opazili, so Americani vsaj nekaj dobrega za njih ven potegnili-imajo opravicilo, da NAPADEJO vsako drzavo, ki je le imela malce teroristicnih prstov zraven!! to pomeni licence to kill!--vse bodo pospravljali pod pretvezo, da cistijo svet pred teroristi...Evropa bo pa zraven stala...;(

Sharac ::

Niso bili vojaški oficirji, niti navadni vojaki, bili so le navadni ljudje kot ti in jaz, in ti vsekakor niso imeli nobenih vez s političnimi dejanji, kot je bil recimo večkrat omenjan napad na Hiroshimo.

Psiho efekt fant, to je bistvo >teror

Kaboom ::

ok, se strinjam, danes sem tri minute "Amazing Grace how great you are..." poslušal ker je vredu muzika in mimogrede za veliko število ljudi ki so umrli... ni problema...

ČE pa takrat ko bo amerika napadla (pakistan npr.) in bo umrl vsaj en civilist ZAHTEVAM tri minute molka in izklopljenega serverja in podobno... če tega NE bojo storili bo pa PROBLEM !!!

ker je na eni strani mrtev človek, enak mrtvemu na drugi strani !!!

Ziga Dolhar ::

"Amazing grace, how sweet the sound".

Jest sem pa raje celotno himno zapel :] Ja, piflarji to delamo na pamet :]
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ura pričetka dela- statistika

Oddelek: Loža
474435 (2530) Raptor F16
»

Facebook phone

Oddelek: Novice / Android
185399 (3586) Hackey
»

Nepismeni, ki tudi štejejo bolj slabo.

Oddelek: Loža
281699 (1120) Thomas
»

Automatsko resetiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
191403 (1109) Kriko
»

Ura je 12 server pa je še vedno gori!

Oddelek: Loža
161143 (872) Sergio

Več podobnih tem