» »

Automatsko resetiranje

Automatsko resetiranje

Hux ::

Meni se je danes iznenada racunalink resetiral parkrat brez da bi jaz stisno na knof ali pa softwersko ukazal. Prvic se ej resetira ko sem bil v Nascar 2002 lobbyu in drugic ko sem htel email napisat. Pol se pa je se parkat tak da niti vec ni startal. Ko se je zaganjal se je culo tako piskanje in skripanje da sem ze mislo noja 2 meseca stari disk gre zaj k bogu. Pol sem kr v dosu ostal ker se ni vec mogo startat in formatiral ter nanovo windowse instaliral. Slo je vse vredu dokler nisem Nortona 2002 installiro ter ga updejto z zadnjim patchom kar sem tudi storil vceraj zvecer predno sem racunalnik izklopo. Zelo smesno in spet se je resetiral. Zaj sem zbrisal program dol in dela vse spet normalno tak da zgleda da je bil norton kriv z svojim patchom ker samostojno brez patch je delalo normalno.

Zaj me pa zanima predlagajte mi en program kjer lahko vidim ce je disk poskodovan naprimer slabi sektorji in tak. Kateri program je za to dober?

Thx

Lime ::

Mislim da bi moral kar napajalnik zamenjat.
Preveri če kaj niha voltaža.

Hux ::

hm v Biosu? 250W je. Samo ce pa je vse delalo vredu celi teden potem pa to iz enga dneva v drugega.

Naprimer od 12:00 do zaj je racunalnik nonstop delal nekaj in se ni vec sesu ko sem nortona deinstalliro.

No en program bi se rabo ki bad sektorje pregleda.

migič ::

Mislim, da je Lime prav povedu, tu bo napajalnik! Men je isto delu, sm men se je že vsakih pet sekund, tk da nism mogel niti prdent!;(
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Kriko ::

Oj!
Najprej si v Control Panel/System\Advanced\Startup And Recovery pa tukaj klikni na settings ter poišči in odstrani kljukico pred Automaticly restrat da boš videl kaj je zakrivilo restartanje, pa boš lažje iskal krivca naprej!
Če imaš IBM-ov disk, pojdi na njihovo stran ij si downloadaj DFT orodje za pregled diska!

Hux ::

Ok bom probal vse kaj mi tu predlagate. Ampak moja pamet je na koncu. Marsikaj popravim ampak ce nevem kje napako iskat nimam sans niti priblizno. Pred cca 5 minutah mi je spet slo v pizdo materno. Zdrzalo je do 11 ur brez prekinitve in je bil nonstop vzgan. Pol ko se je to zgodilo je spet zacelo cvilit kot da disk riba in nisem mogo niti vzggati vec. Pol sem pocakal par minut in se je spet vzgal vendar ga je ven fuknilo predno je priso v winse. Zaj sem odpr skatlo odklopo 1 ventilator in en CDrom.

Pickomaterno.

Mam se na sreco stari disk tak da ce me se enrkat ven vrze bom jutri onega preklopo.

Res mislite da je napajalnik? Tam ko bi nej bila 5V napetost v biosu je 4.34 in niha tam ko pa je 12 pa je 12.4 al nekaj takega.

Hux ::

Zaj lih obcudujem to stvar in vidim da mam z enim coolerjem in CDromom odklopleno 4.64 prej pa je blo 4.34. To je zgleda ze kriticno stanje ne?

Sem pognal tisti test zaj zaenkrat le 2 minutni in je ocitno vse vredu.

Kriko ::

Ja zaradi napajalnika se lahko čudeži dogajajo, sem sam vse probal!
Če želiš imam nov MACASE 300W, napajalnik viška, in ti ga dam ugodno.
Če si interesent mi se javi na mail

DJroky ::

4,34 pa je že zelo kritično. tudi 4,64 ni dobro. začni razmišljati da boš zamenjal napajalec.

Hux ::

Zaj lih gledam in napetost niha od 4.34 do 4.64. Zaj trenutno je 4.40 in je se vedno 1 ventilator odkloplen in en CDrom.

||_^_|| ::

kakšno maš pa konfiguracijo?

Kriko ::

To je absolutno premalo, okrog 4.90 se mora vrtet.
Ne bo pomagalo odklapljat ta švohcene ventilatorje ker oni porabijo zelo, zelo malo moči.
Glede napajalnikov, pa je tako, da kvalitetni so dovolj tudi 250, nekvalitetni pa niti 320W.
Pri nas priporočam MACASE ker so preizkušeno eni izmed najboljših!
Sam imam XP1600+, Radeon-a, pa skener (USB), volan (feedback) (USB), pa printer, tuner, zvočno, zunaji USB modem pekač, CD rom in dela odlično brez najmanjšega padca moči!
lp

Hux ::

Eto kiri bo to razumel. Zaj mam napetost 4.70 ampak ko kake programe prevec hitro zaganjam kot recimo IE6.0 in mogoce se email client mi spet pade napetost zelo nisko in se resetira.

Zaj trenutno delam zelo pocasi da drzi 4.70 ampak tudi se pade na 4.40 ce sem le malo prehiter.

Ves kaj je absurdno da je delalo brez problema 2 dni in cela 2 tenda brez dveh ventilaotrjev.

Moj konfiguracija pa je

XP1800+, Geforce2MX, 512Sdr, MS Sidweinder FF, Interni Asus ISDN, Liveplayer 5.1, IBM 80Gb in Teach32x ter CDRW ki je zaj trenutno odkloplen zaradi tega. (zaj nanovo ampak je delalo 2 tedna brez problema)

Ok zaj se nekah drzi pri 4.70

Sem pa anredo eno modifikacijo na napajalniku ampak tudi pred dvema tedonoma. Namrec mel sem dva ter je oni svohotni mel cool 92mm ventilator ta 250W pa le 80mm ki je bil obrjen nazven. Torej sem onega odcvikno in zamenjal ampak to nebi skodlo tak ne?

Kje dobim ta Macse napajalink in kolk je tarifa? Mi ze spet solze grejo :(. Kolk bi pa stal kaki 400W recimo?
Obvezno mora met ventilator na spodnji strani ki srka zrak ven a ima ta? Kolk ventilatorjev ma not?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

Ja res isto je ce ventilatorje nazaj priklopim. Kaj bi se pa zgodilo ce Vcore zvisam?

Zaj ko sem samo na tej strani ko pises sporocilo mi je padlo iz 4.70 na 4.40 in se tu drzi. Ko bom pa sel ven bo pa slo nazaj na 4.70 pocasi ali pa bo se bolj zgublo in resetiralo.

Han ::

Reskiraj 17k SIT in si privošči 350 W Enermax. Mlacom ga ima zdaj končno na ceniku.

Hux ::

ja sej sem vido. Bom reskiro 27 is si privosco 421W te.

Zaj trenutno sem odklopo Novi disk in sel na starega ter vzel eno ploscico Ramov ven in se drugi CDrom sem odklopo. Ocitno je napitost cist ista edinio resetiralo me se ni. Grem nazaj dat oni disk te zaj.

Kriko ::

ma res ne rabiš pretiravat.
Jaz imam XP1700+, Epox 8K3a, 512 DDR, IBM 60GB. Skener USB, volan force feednabck USB, Joystick force feedback USB, TV tuner, zvočno, printer, ter vsake tolko digitalni aparat, pa še v ohišju ventilator spredaj, zadaj in sistemski ventilator in to vse z 300W, Macase napajalnikom, kateri ne zgubi niti 3% moči z vsemi temi komponentami. Sem pa dal za novega 12.500!
Če želiš ti ga dam samo za 7.500 in boš rešu vse probleme!
Če želiš ti pošljem skenirane karateristike- mail!

AngelOfDeath ::

Fantje majo prav napajalnik je kriv :)


Kriko kaj še maš kak napajalnik ;)
jaz bi ga tud rabo :)

Hux ::

Ja fantje so res meli prav.

Odlkopim napajalnik da ga malo pregledam in ko vzemem konektor iz maticne vidim da sta dve 3deci zicki kompletno zazgani. Toorej je delal se le na 2eh ker so 4 vse skupaj.
Zaj me pa zanima kaj je vzrok zato? mogoce preobremenitev?

No zaj mam ze Enermaxa 350W in nocem da se se enrkat isto zgodi. Torej zakaj ravno 5V napetos in ne kira ostala?

Sem mel zalmana kateri gre originalno priklucit na system fan ftikac vklucenega na disk konektor in sicer na rumenega in crnega menda. Rumeni je 12V ne. Torej bi lahko na rdecega 5V preklopo ali je to vbistvu vseeno?
Mel sem tudi oni silent upor zraven vezan. Ali to lahko skodi napajalniku?

Kriko ::

P.S
imam še vedno istega 300W MACSE!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč nastavitev UTMS modema T-2 Partis

Oddelek: Pomoč in nasveti
71358 (1251) KoMar-
»

Koliko je se varna temperatura za zracno hlajenje?

Oddelek: Navijanje
462927 (2054) schurda
»

Nero serje

Oddelek: Programska oprema
91456 (1106) Berserk
»

Že kdo sprobo VIA 4in1 4.37?

Oddelek: Programska oprema
6942 (748) BlackHole

Več podobnih tem