» »

Intel Pentium 4 @ 2,86 GHz

Intel Pentium 4 @ 2,86 GHz

Holicho - Visoka frekvenca, kajne? Pa saj verjetno že veste: zopet so jo dosegli Japnoci, ki doma v svojih delavnicah, ki spominjajo na znanstveno-fantastične laboratorije varijo, razna huda hlajenja na osnovi tekočega dušika in drugih nam sploh nepoznanih hladilnih sredstev. Na strani najdete kopico različnih screenshotov raznih overclockerskih dosežkov pod vplivom različnih hlajenj. Med drugim je tam tudi slika ročnega termometra, ki kaže -175°C in pa dobesedno bazenček tekočega dušika, na čigar dnu je jedro procesorja. Link na to stran mi je poslal mitja34.

13 komentarjev

Thomas ::

Ja ... to me veseli ... to ... pospeševanje Moorovega zakona. :)

PsiHO ::

ko bi jest to mel bi bil moj kompi 10x hitrejsi!!!
zdej mam 266@420!!

sam a ta tekoci dusik nc ne hlapi????:D

Boeing ::

psiho: sej v tem je fora... dušik hlapi pri -196 C...in nproc mora potem ta dušik v tekočem stanju segret (matr se dobr čuje: segret na -196 C :D), da potem vsa stvar izhlapi... in ker pač ima dušik ogromno izparilno toploto, je seveda takšno haljenje zelo učinkovito, prvič zaradi temperature, drugič pa zaradi izparilne toplote... in seveda popolnoma nedostopno >:D

Jeebs ::

Evo, jst zdle letim tole pogledat, ampak se mi pa že iz opisa na Slo-Techu zdi, da so teli Japonci cist podhlajeni...>:D Mislm, ene 150C minusa pa ni kr tko![:] Ampak poraja se mi vprašanje, kako to, da procesor in vse ostale komponente zdržijo tako podhladitev.[:]

Jeebs ::

Zdle sm si navedeno stvar pogledu! Morm rečt, da res rula, priznat pa morm da mi ni čist jasn kva je vse tja gor naliman pa kako stvar v praksi deluje. Drgač so pa tiste slike ful prepričljiv dokaz, kaj se da dons vse narest! Se mi pa zdi žalostno, da kej tazga pri nas ne bo mogoče narest vsaj še nekaj let...

Thomas ::

Tle isto ... jamr ... ma nabav si robo pa navij proc na 3GHz - če ti je tolk do tega. (mogoče boš moral prodati avto ... pa kaj). Mislim tegale refrena "OOOO kdaj bomo pa mi!?" ... mam že čez glavo.

LojzePek ::

Thomas teb se pa ocitno mal kolca, ker nisi tako sposobon oz. premozen kot tile Japonci.

Thomas ::

Pek - preber znova!

element ::

Pa ti japonci so čist podhlajeni... :D Zdej morjo edin še probat hlajenje na tekoč vodik! >:D>:D>:D

Thomas ::

Do superprevodnosti ne smejo pridet - ker bo procesor nehal funkcionirat. Ni stos v nizki temperaturi, pac pa v promptnem odvajanju nastale toplote.

Mate ::

hmm....
mogoce bi blo celo dobr dat (oziroma zvarit) en hladilnik s procem :D pa ga pol dat v tekoc dusik... pomoje da bi slo 3ghz

Thomas ::

TO Mate. Edino bi reku, da je treba nastelat tak plin, ki ima najboljso toplotno prevodnost pri dosegljivem tlaku. Vodik prevaja najbolj - samo ga je tezko tlacit. Pa se vnetljiv je. Helij je naslednji, ni vnetljiv, tlaci se pa se slabse ... dusik ... prmej! :)

Jeebs ::

Naj mi nekdo sporoči, ko se mu ponesreči hlajenje z vodikom... Hehe, tole bo še veselo! Lahk predlagam forum skupino 'Vodikove osmrtnice'?:D No ja, sej drgač je stvar zakon![:\]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EVGA podira rekorde

Oddelek: Novice / Grafične kartice
53665 (3081) IztokBitenc
»

3DMark03, 05, Vantage - Novi SLO rekordi & 32nm šestjedrnik

Oddelek: Navijanje
363995 (3100) Shark-357
»

Phenom II TWKR navit na 7 GHz

Oddelek: Novice / Procesorji
293956 (2215) squngy
»

Ali so te stopinje sploh mozne?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5844 (844) bajker
»

Dusikovo hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131543 (1250) Highlag

Več podobnih tem