» »

xDSL prehiteva kabel

xDSL prehiteva kabel

The Register - Po vseh vojnah, tako besednih, katerim ste lahko priča tudi v našem forumu, kot ekonomskih, ki jih bijejo ljudje v oblekah s kravatami, se je zgodilo. Število uporabnikov povezav xDSL je preseglo število uporabnikov kabelskega omrežja.

Kot poročajo na Registru, kjer povzemajo rezultate analizne hiše Forrester, je odstotek uporabnikov xDSL tehnologije dosegel 56%, preostalo predstavljajo uporabniki kabla. Anketa je zajela samo ti dve vrsti povezav, torej ne upoštava brezžičnih omrežij in satelitskega interneta.

Kakor kaže, v Sloveniji sledimo trendom. Mogoče pa se bodo le izpolnile želje e-ministra, da bi postali e-država?

5 komentarjev

Bakunin ::

lastniki CATV sistemov so zaspali.

||_^_|| ::

sej nikol niso bli budni..

City ::

Meni se pa zdi da niso zaspali in problem da niso mogli 100% izkoristiti svojih povezav je tudi telekom. Nekdo si mora zaščitit hrbet. ;)

Webmojster ::

Jaz močno upam, da bodo kabelski operaterji predstavili konkurenčno ponudbo ADSL- u (čeprav dvomim). Zamislite si, da 80% uporabnikov interneta v SLO preide na ADSL od Siola (Telekoma). Bo telekom spet poljubno zviševal cene (kot jih sedaj počne pri stacionarni telefoniji .. ).

Beware..

wishmaster ::

ja sigurn bojo podražal al pa omejil prenos v Gb.Zdaj mi bote vsi rekli da to nebo.Pr telekomu se stvcari spreminjajo čez noč.Zdaj čakajo da prvabjo folk za ADSL potem bodo pa delal sranje kot ga pri stacionarni telefoniju.Upajmo da bo telekom kmal dobu konkurenco pri ADSLU


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri modem z routerjem je najbolj kvaliteten od A1?

Oddelek: Strojna oprema
6591 (367) SeMiNeSanja
»

BT in Alcatel demonstrirala 1,4 Tb/s po obstoječi optiki

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
269432 (7793) LuiIII
»

SiOL TV na optiki po novem z 2,3 Mbit MPEG4 streami

Oddelek: Omrežja in internet
72725 (2314) telexdell
»

Internetni dostop brez Telekoma

Oddelek: Omrežja in internet
122386 (1943) jurre
»

ADSL brez ISDNja ???

Oddelek: Omrežja in internet
413039 (1710) shock

Več podobnih tem