» »

Čudno hlajenje

Čudno hlajenje

Overclockers.com - Tole je zopet ena stvar, ki mi je vzela sapo. Sicer mi ni niti malo jasno, kako bo človek s tem hladil računalo, toda ideja in izvedba sta res impresivni. Hitro kliknite sem in si oglejte res neverjetne slike. Če boste želeli odkriti skrivnost tega sistema si boste morali prebrati do sedaj 17 stransko forumsko razpravo. Začnite tukaj. Ko kdo od vas ugotovi, kako tole dela, naj pa prosim napiše komentar.

5 komentarjev

MadMax ::

Eh, jaka fora...

Hladilni stolp:
Voda razprsena pada od zgoraj navzdol, od spodaj navzgor pa ventilator piha zrak.

Termodinamika in izparilna toplota vode. (oslini si prst in pihni vanj-je hladno?)

Enostaven nacin ohlajanja vode pod temp. okolice.

1. probljem: vodo je treba od cajta do cajta dotakat.
2. probljem: v sobi imas veliko vlage.

Jasno? Meni je.

Na ta nacin si tudi na morju lahko hladis pivo:
zavijes pixno v mokro krpo in postavis v senco, kjer pihlja. Ce pa je popolno brezvetrje, si adijo...

Brane2 ::

.. Pa akrilna plastika ni bash svetovno znana kot odvajalo toplote. O.K. tip pač dovaja vodo direkt na silicij, pa kaj.

Luka Percic ::

Lih informativno; link na sliko ne dela.0:)

Apek ::

A je kdo sploh prebral cel thred? Namrec jest sem in sem rabu kr eno uro pa pol. :)

Tjulenj ::

hm... tole ni navaden "cooling tower". pol bi voda mogla padat razprseno, tle je pa sam en ogromen vrtinec. brat se mi pa ne da vsega skupej :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Danes Apple-ove tiskovne konference, domnevno predstavljen tablični Mac (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22319862 (14510) Lion29
»

Popolni lunin mrk 3. marca zvečer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11015842 (11234) gzibret
»

UFO nad Kuala Lumpurjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
566553 (4714) Tic
»

Ganljive fotografije

Oddelek: Loža
483644 (1599) nevone
»

llyama 454pro

Oddelek: Kaj kupiti
91049 (958) krho

Več podobnih tem