» »

Dlančnik s specifikacijami PCja

Dlančnik s specifikacijami PCja

CNN - Dokaj neznana firma OQO iz San Francisca je predstavila računalnik v velikosti dlančnika. Napravica je velik
a 5 x 3 palcev, na njej pa teče polno delujoči operacijski sistem Windows XP. Najmočnejša različica ima 1000 megaherčni procesor, 256MB pomnilnika, 10GB disk in dve brezžični povezavi. Lahko pa se tudi priklopi na običajni PC in se uporablja z običajno tipkovnico. Mini računalo naj bi se prodajalo po ceni okoli 1000$ v prodajo pa naj bi prišlo jeseni ali pozimi tega leta. Bomo videli, če se bo prijelo. 0:)
Za več informacij si oglejte stran podjetja OQO.

7 komentarjev

BaRtMaN ::

Lookin' good! :D


Cena je pa druga pesem...

IceIceBaby ::

Ce je cena prava tole sploh ni drago. Sploh nevem ce za tolk $$$ dobis kaksnega prenosnika, ce pa ze je to kak celeron 800 ali podobno.

CaqKa ::

mislim v kolikor je cena prava sem med prvimi kupci... rajši kot pa da imam kakšenaga palma...

tha_man ::

Heh, me prav zanima koliko časa bo zdržala baterija :\

Opkow ::

tha_man


Preberi se kej vec k sam slikce gledat..




--What is the battery life of the OQO ultra-personal computer?


OQO specified the device to maximize battery life for the complete range of PC applications. For office and email applications, the OQO ultra-personal computer has a battery life of 8 hours. For MPEG movies the average battery life is 2 hours. For MP3 music the battery life is 7 hours. The OQO device has a standby battery life of over a week.




--What is the processor in the OQO ultra-personal computer?


OQO chose Transmeta's Crusoe Processor because it has the lowest power consumption of any high performance x86 processor. The Crusoe Processor allows the OQO device to scale its performance (up to a GHz) while maintaining very low power consumption for maximum battery life. No other x86 processor currently available allows for the critical combination of extremely high performance, cool temperatures, and long battery life in the smallest package.

burekar ::

Mene predvsem zanima, kako hiter je disk od te zverince. Če je to kar en velik pomnilniški modul, potem je to lahko 1000-krat hitrejše od naših IDE diskov. Pol bi se pa Winsi in pa Wolf dokaj hitro naloadal...

b4d ::

Mami mami kup mi to... Pismo ej edina stvar, ki je narobe pr dlančnikih je majhen ekran. Ma to je pa omejitev 3 za 5 palcev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Musk ustanovil lastno šolo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10435254 (25946) [D]emon
»

Mini računalnik OQO

Oddelek: Novice / Grafične kartice
144294 (3633) cojss
»

Najmanjši računalnik, na katerem tečejo Windows XP

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
153366 (2602) CaqKa
»

Dlančnik s specifikacijami PCja

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
71910 (1910) BaRtMaN

Več podobnih tem