» »

CDR + DVD

CDR + DVD

Mercier ::

Nameravam nabaviti tole: RICOH MP9200 ATAPI interni, COMBO 12x DVDROM 20x10x40x

Ker nisem ravno neki manični pek, se mi zdi, da bi bila zadeva pravšnja zame.

Razen, če ima kakšen Slo-Techar kakšen dober ugovor. Torej, je z zadevo kaj generalno narobe?

Han ::

Če se le da, se izogibaj kombiniranih enot.

Za enako ceno dobiš boljši samostojen DVD-ROM (Pioneer, Toshiba, Lite-On, Asus...) in CDRW pogon.

Ricohovi pogoni so bolj povprečni in vprašanje je, če za dotičnega obstaja "region free" firmware...

Mercier ::

Dobil bi ga za 34.400 + DDV.

No, ravno region free me je zanimal in dejstvo, da na njihovi strani zadeve ni več, le MP9200A je gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Mercier ::

Bolj ko guglam, bolj se mi zdi, da sta Ricoh MP9200A in Ricoh MP9200 ena in ista stvar in je napaka v ceniku, ki ga imam?

region free - no problem

Ricohi so bili na Slo-Techu dobro ocenjeni. Han, zakaj misliš, da niso OK?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Han ::

Region free = problem, če boš dobil OEM model (RW9200A).

34k + DDV res ni veliko, sem pa vseeno mnenja, da se bolj splača vzet recimo Toshibo SD-M1612 za 22k (z DDV) in eno dobro 16x pečko, ki ne bi smela biti več kot 25k.

Kolikor spremljam dogajanje, folk nad Ricohi ni pretirano navdušen. Glavni razlog je občutljivost na medije.

Han ::

Še dva tuja testa: CDR-Info in CD-RW Central.

Mercier ::

Tnx za teste, prvega se prebral že prej, pa se mi je zdel OK, drugi baš i ni tolk OK.

Je razlika med verzijami, razen v kakem programčku +? Jaz bi seveda vzel bulk (cena je za to verzijo).

region free firware se zbrskal tle. Sprobal ga seveda nisem. :D

Han ::

Glede programov ne bi vedel. Bulk je skoraj enako OEM, kar pomeni, da verjetno zraven ne boš dobil nobenega programa... Še enkrat poglej firmware stran, ker za OEM ni RPC1 firmwara!

Mercier ::

Čaki, a OEM se razlikuje od recimo retail tudi strojno, ne le po embalaži in priloženih programih?

Han ::

Tako kaže. Razlika med MP9200 in MP9200A je verjetno v tem, da so pri 9200 našli kakšno zoprno napako in zato izdali 9200A. Potem je pa tu še RW9200A, ki naj bi bil namenjen OEM vgradnji. Če se prav spomnim, naj bi OEM izdelovali drugje. Zato tudi malo spremenjen firmware.

Mercier ::

Dobro da imamo Slo-Tech, drugače bi zadevo že kupil. :D

retail je pa 37.900 + DDV. Hm...

V glavnem je štos v tem, da bi mi en drajv bolj ustrezal. Vem sicer, da so taki krajšega veka, ampak moj Mitsumi 4x je že leta edina optika v mojem računalniku, prazaprav je že zamenjal dva, pa mi ni nikoli odpovedal poslušnosti.

Da pa imajo Ricohi probleme z nekaterimi mediji, mi pa ni všeč.

Han ::

Preberi si tole na CDRLabs forumu... Lahko tudi vneseš besedo Ricoh v iskanje, pa boš videl, da folk s to firmo ni pretirano zadovoljen.

Če hočeš kvaliteten, zanesljiv, robusten itd. pogon, razmisli recimo o Toshibi in Teacu. Mislim, da ti dve firmi nudita največ za vloženi denar.

Mercier ::

Tnx! Bom še malo premislil, itak zadeve ne rabim takoj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEC 2500 in regijska zaščita

Oddelek: Strojna oprema
201659 (1185) e-marko
»

nov PC do 150 čukou

Oddelek: Kaj kupiti
72234 (2155) Myth
»

Še en nakup grafične

Oddelek: Kaj kupiti
161400 (1167) Grey
»

r9100

Oddelek: Strojna oprema
7920 (660) Jaxx
»

DVD-ROM pogon

Oddelek: Kaj kupiti
81023 (914) azeed

Več podobnih tem