» »

E-tromboza

E-tromboza

Slashdot - Dolge ure neprekinjenega sedenja za računalnikom so se izkazale kot usodne za zdravega 32-letnega moškega, ki ga je nenadoma zadela kap zaradi krvnega strdka. Podrobna preiskava je pokazala, da je preživel tudi po 18 ur za računalnikom, ne da bi vstal izza stola. Posledica je, da je prihajalo do nastajanja žilnih oblog v nogah. Konsekvenčno se je eden izmed večjih strdkov odlepil in po krvnem obtoku odplaval v srce. Omenjati, da so bile posledice usodne, je bržkone brezpredmetno.

Zdravniki sedaj opozarjajo pred to nevarnostjo in svetujejo, da enkrat na uro vstanete izza računalnika in pretegnete noge, da do neželenega strjevanja krvi ne bo prišlo. Predlagajo, da se bolezen imenuje "e-tromboza". Celoten članek.

11 komentarjev

vasquez ::

Zato je pametno, da se občasno odpraviš do hladilnika po sendvič z zaseko in Coca Colo :)

totimato ::

ja, samo v zaseki morajo biti ocvirki, drugače ne velja
:D

upirna ::

O, sem v smrtni nevarnosti. Moram razmisliti o bolj zdravem načinu življenja.:D

zamzamcola ::

Mogoče je pa naenkrat dubu kakšen tak email, da ga je kap>:D

bodom ::

hmm...po trenutni anketi sodec, bo v roku meseca dni vec kot 2/3 uporabnikov slo-techa sla v vecna lovisca?!:D
LP

Dami ::

Mene res nekam fejst noge bolijo:(
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

flipflop ::

Anketa sprašuje koliko časa na dan je prižgan abak,ne koliko časa njegov lastnik presedi/preleži/prestoji/prečepi/prekleči/ (u get the picture,right?) pred/za/pod/na/ob[:\] njim. Moja cifra se giba okoli 6 ur,ob vikendih pa več.:8)

BigFoot ::

točno. jest mam PC prizgan 24/7 pa ga vcasih tud po par dni ne pogledam. pac laufam FTP in mam PC skoz prizgan.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Mate ::

To zna bit resen problem... drgac pa, a je kdo opazil da ljudje, ki se vec ukvarjajo z racunalniki raje tresejo noge. Zna bit zarad tega ;)

bodom ::

hehe...meni se noge nonstop tresejo ker 'I am playing drums and I love double pedal':D

LP

Ziga Dolhar ::

Kaj sem rekel včeraj v novici? Zombiji ste. :D
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemci imajo o sevanju pomanjkljivo in napačno znanje

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4210252 (7673) jype
»

Naprava, ki meri srčno aritmijo 24/7

Oddelek: Kaj kupiti
163477 (2858) k4vz0024
»

Bolečine za lopaticami, kaj storiti

Oddelek: Loža
4611119 (9946) detroit
»

Heksenšus (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7428282 (25959) antonija
»

V KC "crknil" aparat za odkrivanje/odpravo krvnih strdkov

Oddelek: Loža
201463 (1266) Tomi

Več podobnih tem