» »

Popravek AGP 2x problema za VIA čipsete

Popravek AGP 2x problema za VIA čipsete

Slo-Tech - Za to novičko se iskreno zahvaljujem linkerju, saj sem mnenja, da bo pomagala marsikomu. Gre za znan problem z VIA Apollo Pro133/A, KX133, KT133x čipovji in AGPjem. WCPUID programček namreč ne glede na nastavitve v BIOSu javlja, da je vklopljen AGP 2x in zaradi tega je marsikdo že izgubljal živce. Prevladalo je mnenje, da je AGP 4x dejansko vklopljen, le da tega WCPUID ne zna pravilno prebrati. Napaka! WCPUID ima dejansko prav: ne glede na vašo nastavitev v BIOSu bo pri teh čipovjih vedno vklopljen le AGP 2x prenos podatkov. Rešitev leži v preprostih registerskih popravkih. Uporabniki Win9x operacijskih sistemov kliknite sem, za Win2k pa sem. Še opozorilo: zadeve nisem sam preizkusil, tako da previdno!

6 komentarjev

VASkO ::

zadeva deluje, ta popravek uporabljam ze odkar sem kupil nov sistem z geforce kartico in se nikoli nisem mel problemov s stabilnostjo. V bistvu je moj AGP4x.reg fajl enak temu, razpecujem pa ga ze kake 3 mesce nezadovoljnezem z geforci.

luni ::

se kaj opazi v praksi?

JLP ::

Ma razlike med AGP 2x in 4x je nikakva u praksi. Na žalost.

luni ::

jah sej ane... zato pa me zanima ce se folk brezveze sekira al se celo pozna kaksen frejm ali dva

VASkO ::

malo se pozna, pravzaprav kaksen frejm al dva pa v 3dmarku kaksnih 50-100 pik vec.

drugace pa tale zadeva pomaga tudi na stabilnosti sistema.pri meni in kolegu z geforce 2mx kartico in VIA cipsetom (KT133 in KT133A) je treba ta dodatek instalirat, drugace se vcasih lahko pojavi BSOD tudi na AGP2x, ma jaz ga vedno po instalaciji detonatorjev gor ruknem pa ni tezav sploh!!!

linker ::

Ja, poveča se samo stabilnost. V teoriji sicer tudi prepustnost, ki pa se pozna samo v benchmarkih (oziroma v treh fps-jih).

BTW: ste vedeli, da bios ne vklopi niti funkcije 4 bank interleaving?
Oziroma, če jo, jo vklopi samo na enem sdram- busu? Moj popravek je že na poti, ampak ga še razvijam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samodejno Undreclockanje proca AMD (CPU Z) !!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
211930 (1404) njok
»

AGP na plati je 3.3V, grafična pa rabi le 1.5V !!!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543833 (3132) TribesMan
»

Morebitne težave z matično ploščo.

Oddelek: Strojna oprema
221324 (1154) D4rkDoG
»

Ali je to vse kar zmore moj Računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151945 (1599) novi
»

Agp 4x problem!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
271319 (964) VASkO

Več podobnih tem