» »

Prihajajo Bartoni?

Prihajajo Bartoni?

The inquirer - Kot pravi The Inquirer, so v zadnjem času AMD-jevi najzmogljivejši procesorji AthlonXP 2800+ postali "bolj redki kot leteči prašiči ali kure z zobmi" [:D], kar po naše pomeni, da jih ni moč dobiti v trgovini. Kot še dodajajo, naj bi se kmalu začela proizvodnja AthlonovXP 2800+ z novim jedrom, poimenovanim Barton. Kmalu v tem primeru pomeni le nekaj dni.

Barton je novo jedro AMD-jevih procesorjev, ki bo imelo 512kB predpomnilnika v samem jedru (to je prav toliko, kot ga imajo P4), poleg tega pa računalniška skupnost pričakuje še 200 megaherčni FSB, kar bi lahko kar močno pospešilo delovanje tega kosa silicija.

Poleg procesorja z oznako 2800+ pa lahko kmalu pričakujemo še Bartona 2500+ in pa najmočnejšega 3000+. Upajmo, da bo AMDju uspelo in nas bo presenetil z izdelkom, ki bo ob predstavitvi že v trgovinah, ne pa s ti. "papirnatimi izdajami". Klik!

18 komentarjev

tha_man ::

Mah, jaz Inquirerju ne verjamem kaj preveč... bi blo pa kul če bi res prišli (tud v trgovine seveda :)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zheegec ::

No ja, mogoče pa :) Škoda ker bartoni ne bodo imeli SOI!

P.s. hvala za prevode:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

alien-w ::

ALIEN3001: hja, sej veš kako je to. Na Slo-Techu se v novicah držimo uporabe slovenskega jezika in slovenimo izraze v največji meri. Samo je pa posrečen rek tole, ki se zelo zabavno sliši.

Sicer pa: Ah, ja, ta AMD ...

AtaStrumf ::

Neke Bartone sem videl že kar nekaj časa nazaj (narejeni so bili v 43. tednu - predzadnji teden oktobra), tako da je čist možno, da boje res zunaj v kratkem, samo na testu se niso ravno nevem kako odrezali. Zanimivo, kako AMD hitro pošilja proce ven (v roku 2-3 tednov) in kako nenadoma so se nizkohitrostni Tbredi B pojavili povsod, tudi pri nas!

Tarzan ::

Mogoče ne veste ampak AMD proda precej procesorjev. Zato tudi take količine kar naenkrat. Smao ni mi pa jasno, koliko je še ostalo palominov na policah. Te bo trba tudi prodat, pomoje jih bojo uturili v računalnike, ki jih sestavljajo sami. Edino prav in pametno kar se mene tiče>:D
Ne me vprašat od kod vem, ampak sourci pravijo da pride 3000+ Barton na police v USA prve dni marca. Komej čakam!

Buggy ::

Kaj je zdaj s temi Bartoni, ali bojo na 166 ali na 200 Mhz FSB-ja.
Je kaj upanja da bi bili na 166 Mhz in bili kompatibilni z KT333 cipsetom?
Ali se pripravlja kaksen nov cipset, ki bo namenjen predvsem Barton-om?

Jaffa ::

Kdo od lajikov pa ve kaj je Palomino, TBread, Barton... Za njih je al AMD al pa Intel...8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

dr.J ::

Slovenite izraze???

Potem začnite pri svojih nickih! :|

morphling1 ::

Buggy za Bartona ne bo potrebno novega chipseta, saj je jedro enako kot pri palominotu/tbredu samo dodatnih 256 kB predpomnilnika ima. In tudi na kt333 platah bi moral delat saj vecina dela (z dobrimi komponentami) na 200 MHz FSB, tako in tako pa bodo na zacetku vecinoma 166 MHz.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Buggy ::

Morphling: Se pravi, bodo najprej 166 Mhz in sele nato 200 Mhz ali pa bo potekala proizvodnja vzporedno kot je sedaj z Tbread-i . Kaj naj bi Barton nadomestil sedanji AXP ali pa bo AXP sedaj misljen kot neke vrste Duron familija pri AMD-ju.
Kaksni pa naj bi bili prvi Barton Performance Ratingi (PR) (2800+ , 3000+ na 166 Mhz ???) ali pa bo oznacevanje po realni hitrosti?

root ::

Ej Buggy počakaj pa boš vse pravi čas vidal

Tarzan ::

Duron familija gre po gobe. Athloni XP ne bodo nadomestili Duronov, pomoje bodo, ko bodo meli možnost lepo opustili zdajšnje XPje in delali samo še Bartone. Pomoje čez kakšno leto, če ne še kasneje.
Bartoni bodo imeli še vedno PR označevanje hitrost, saj si ja prebral članek. Najprej pridejo ven 2800+ in 3000+, potem pa še 2500+.

morphling1 ::

Tarzan današnji xp-ji nižjih ratingov so po ceni že davnaj ujeli durone :)
Zakaj bi se Amd zezal se z omejenim procesorjem, če pa že s 1700 in 1800+ pokrije najnižji razred po zmogljivostih pa poseka vso konkurenco.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Arthur ::

mene pa zanima, kaj pomeni ta SOI?

Tomaz27 ::

Torej bi ta bartonov mogo brez problema delat na Asus A7N8X z nforce cipovjem??

tnx

blank3_ ::

SOI pomeni Silicon On Insulated. Ce pa hoces se vec pa Google.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

Zheegec ::

Tukaj tudi nekaj piše o SOI, nekje stran 3 ali pa 4.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tarzan ::

Morphling, My words exactly ;)

SOI = Silicon On Insulator
In seveda procesorji na Barton jedru ti bodo lepo delali tudi z nForce2 plato, še več, delali bodo tudi s starejšimi čipovji. Prvi Bartoni bodo še vedno delali pri 333MHz DDR FSB (166MHz).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU speed

Oddelek: Pomoč in nasveti
9977 (833) sofoiks
»

Prosim za pomoč - 2400+ ali 2600+?

Oddelek: Kaj kupiti
261330 (925) PALOMINO
»

Athlon XP 3000+: končno procesor, ki prehiti P4 3,06 GHz?

Oddelek: Novice / Procesorji
372352 (2352) morphling1
»

Kateri procesor AMD + ??TbredB??

Oddelek: Kaj kupiti
71407 (1310) Jebiveter
»

Bartoni

Oddelek: Novice / Procesorji
362588 (2588) Gejmer

Več podobnih tem