» »

Bo MS kupil Borland?

Bo MS kupil Borland?

Slashdot - Po tem, ko je IBM objavil, da bo kupil podjetje Rational, se sedaj govori, da naj bi Microsoft kupil podjetje Borland. Verjetno bi to prej ali slej pokopalo JBuilder in Kylix, kasneje pa še Delphi in ostal bi le še Visual Basic.

Kar solzica se mi potoči, ko se spomnim na Delphi 1.0 in lepoto programiranja v njegovih knjižnicah. VCL/CLX so zame še vedno edine razumne knjižnice za pisanje okenskih aplikacij. MFC-ji, GTK-ji in QT-ji se pred njimi namreč lahko le skrijejo ... Morda pa nas reši zastonjski klon Delphija z imenom Lazarus Da bi izvedeli več o možnem nakupu Borlanda pa si preberite tole.

5 komentarjev

slawc ::

pozabil si omeniti c++ builder



Anyway, to je pa totaln podn od spekulacije

8-O :O :'( :( :| ;(( ;(
LP, Slawc

minmax ::

slawc .. ja mas prav.. MS je itak kupil vse kar je borland imel dobrega že leta 94... takrat so namreč dobesedo podkupili vse glavne Delphi inžinirje da so šli k MSju in zato si je Visual Basic potem precej opomogel...
obstajajo nore zgodbice o teh podkupovanjih... kaj je res pa verjetno nikoli ne bomo izvedeli

d-mon ::

MFC je pa ja zakon pa preprost.

Drugace sem pa bruhal enkrat, ko sem uporabljal Delphi.

Aja, to se mi je tudi zgodilo z Visual Basicom.



Raje tipkam kot pa klikam in se poimenujem za programerja.

Isto kot ce bi igral orenk strategijo in se sklical za stratega ali pa realnocasno strategijo in se sklical za stratega.

Bolje receno strateg proti 'noro natreniran kazalec, ki klika po miski'.



:)
[D-mon]

andrej ::

res je, MS je ze pred leti dobesedno pokutil najboljse Borlandove programerje. Baje so jih pricakali kar z limuzinami, zdaj pa so ziher ze miljonarji...:D

minmax ::

d-mon... hmmm okusi so razlicni..
ampak ne vidim pointa da ne bi za GUI uporabil RAD... saj point programiranja ni v tem da naredis gui, ampak da naredis tisto kar bi program moral delat...
zato moji programi ze zadnjih 5 let nimajo guiov, sploh... :) ok razn za web
commandline uber alles ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprejet standard C++11

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4010763 (8845) Bistri007
»

kje zaceti z c++ ?

Oddelek: Programiranje
323761 (2069) Monster
»

int to string v c++

Oddelek: Programiranje
272244 (1972) OwcA
»

Delphi VS Visual C++

Oddelek: Programiranje
212176 (1854) webblod
»

Zakaj VB

Oddelek: Programiranje
61263 (1097) webblod

Več podobnih tem