» »

Zunanji trdi disk

Zunanji trdi disk

Bjorn3D - Prostora na računalu vedno primanjkuje, saj se podatki kopičijo in kopičijo. Seveda lahko dokupimo običajen IDE trdi disk in ga vgradimo v računalnika, a nekaterim je pomembna mobilnost, da lahko svoje informacije nosijo naokoli v malo večji torbi. Prav temu služijo eksterni oz. zunanji trdi diski in enega izmed njih so stestirali na Bjorn3D. A to ni tisti obesek, ki prenaša en gigabajt podatkov, temveč je bila to 80GB zverina. In če jo hočemo priklopiti potrebujemo le USB 2.0 kabel in prav tak priključek v računalu in to je to!

7 komentarjev

mrTwelveTrees ::

kaj pa na navaden usb - to dela ?

freejack ::

Ok, zadeva je sicer boljša od varjante z rackom, sam stane pa verjetno über preveč. :D

IceIceBaby ::

Jaz mam doma 80gb ext. disk samo je na Firewire. Ima eno veliko prednost pred USB, ni ti treba dodatnega kabla za štrom met ker Firewire zna napajat diske. Drugač hitrosti so pa podobne, jaz mam 80gb 5400 disk v škatli pa ne opazim razlike med zunanjim in notranjim.

mrTwelveTrees ::

kaj pa obremenitve procesorja - USB - Fireware... ?
IDE - DMA...

mescaline9 ::

FW najmanj kolikor je meni znano.

snow ::

Wie viel geld? 8-)

CaqKa ::

kst: kolko dnara in kje? pa imaš obični disk noter ali je kaki posebni ki pač manj štroma žere? ker v bistvu je usb tudi sposoben svojega napajanja. pa kakšni so prenosi? na firewire bi morali bit upam da taki kot če je disk prikloplen na udma?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD vs. mehanicni trdi disk

Oddelek: Strojna oprema
201581 (1038) b3D_950
»

Reševanje podatkov fizično poškodovanega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
317251 (6449) MadMax
»

Zunanji trdi disk---nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
212323 (1806) Chessman
»

300 GB holografski CD

Oddelek: Novice / Diski
394510 (2846) driver_x
»

virus, ki fizicno unici masino

Oddelek: Loža
262240 (1840) PaJo

Več podobnih tem