» »

virus, ki fizicno unici masino

virus, ki fizicno unici masino

poweroff ::

Eden prvih virusov pred približno 20  leti je povečal napetost v monitorju, zaradi česar je monitor zagorel.
Vsaj tako sem slisal - mogoce kdo ve ime tega virusa?
To je bilo se pred casom PCjev...

Podoben virus se je pojavljal pred nekaj leti, deloval pa je na tak način, da je trdemu disku zabijal glavo od enega konca do drugega. Pri starejših trdih diskih slabše kvalitete se je zato lahko zgodilo da se je pokvaril mehanizem diska.
Kateri je bil pa to? Michelangelo?
Tnx.:P

Loki ::

WOW, I am impressed.

luni ::

Matthai ja za ta virus za unicevanje diskov sem jaz tudi slisal in sicer za vec verzij. Ene naj bi spustile glavo diska in posobale povrsino, spet po drugih govoricah pa naj bi zadeva tako preobreenila disk, da se je stopil oziroma poskodoval (na danasljnjih diskih verjetno nemogoce, ampak kdo ve takrat...). Ne vem nic drugega, kot pa to, da na bi izviral iz Rusije.
Artificial Intelligentia

andrej ::

ena ideja taksnega unicevalnega virusa bi lahko bil virus, ki bi ustavil ventilator za CPU potem pa ga 100% obremenil...

Rott-von-weiler ::

jaz sem enkrat takega faso ki je zacel delovati komaj cez nekaj casa ko sn jaz ze veselo cital in gledal slikice ne vem pa kak se mu rece na sreco pa mi je šou samo stari disk;((

freserovski ::

No možno je, zakaj pa nebi bilo? Lahko dostopa direkt do soft bios menija, kot neki programi z katerimi lahko navijaš kao kar iz windowsov, sam pol je vprašanje, če bi sistem zdržal, pomoje ti bi javlo erorje in se ti bi sistem resetiral, isto kot če preveč overclokaš:D
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

||_^_|| ::

ful zanimive stvarce..

NiggerBob ::

...najbolj nevaren pa je bil tisti, ki je najprej pregriznil kabel od monitorja, nato zgrizel tipkovnico in na koncu nesrečniku zabrisal tipko V naravnost v čelo...:D

No, resno, včasih je bilo disku potrebno dati ukaz, da "parkira glavo" (premakne glavo na rob diska in jo potem spusti direktno na ploščo diska) pred vsakim prenašanjem compa, sicer si tvegal, da glava udari ob površino diska in naredi bad sectorje.

Mimogrede, to so še zadeve iz časov XT, 286 in 386 in dotični virus je pač dal disku ukaz, da naj parkira glavo med delovanjem in hopla, bad sectorji so bili tu. Sicer si potem disk low-level formatiral iz BIOS-a, ampak nekaj bad sectorjev je ostalo, ker je bil disk fizično poškodovan.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Zipper ::

Virusov, ki bi lahko fizicno onesposobil posamezne komponente racunalnikov ni in jih ne bo. Znanstvena fantastika in tudi tehnicno je nomogoce, da bi virus vplival na napetosti napajalnika in tako spremenil vrtljaje ventilatorjev in diskov. Pogon diska( njegovo hitrost) krmili lokalna logika kamor virusi nimajo in ne moreje imeti dostopa, glave pa se giblejo paralelno z ploscami diska in za njihovo distanco skrbi zrak(plavajo na zraku). Fizicna poskodba (povdarjam FIZICNA) lako nastane izkljucno radi mehanskih udarcev in mehanskih poskodb. Vse to so samo govorice in znanstvena fantastika.
---------------------------------------
Type Win to enter Windows ME
---------------------------------------

luni ::

kaj pa tisto v filmih ko kopira kake pomembne podatke na disketo pol pa je ne more vun vzet pa se naprava sama unici? ha, kaj pa to? na to ste pa pozabli, a? :))
Artificial Intelligentia

andro ::

To je pomijem malo Hollywood-sko. Navadne 3.5" diskete potisneš ven med delovanjem(pri drugih formatih ne vem (zip...)):D
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

Tjulenj ::

obstaja en programcek, lahko mu recete tudi "hardwerski virus" za disk... si lahko delal z njim musko. sej vsi veste kako disk praska. no ta programcek je pa to praskanje delal z razlogom - ustvariti musko. sam je blo tezko kej konkretnga zaigrat :)

norvalk ::

transmetin crusoe je programsko/strojni hibrid mikroprocesorja, ki naj bi ga bilo mogoce (po transmetinih zatrditvah) nadgrajevati tudi preko spleta... s tem se najverjetneje, ne glede na vso zascito, odpre tudi kaksno malo okence za ustrezno spisan virus - zato zipper, sam ne bi dajal tako vehementnih izjav... res pa gre pri tem zaenkrat za bolj hipoteticna predvidevanja.

vsekakor ze danes obstajajo virusi, ki so sposobni poskovdovati (flash)bios - kar je za povprecnega uporabnika racunalnika brez dvoma fatalna okvara.

lp

poweroff ::

Če sem prav razumel so torej naslednje variante:
- pri starejsih diskih je virus dal ukaz za parkiranje glave, zato je glava lahko fizicno poskodovala disk;
- virus unici flash bios (a mi lahko nekdo malce razloži katere vse zadeve so tam zapisane);
- teoretično obstaja varianta da bi virus ustavil ventilator in "navil" procesor, kar pa bi verjetno povzrocilo "le" reset in warning.
8-O

Za ono varianto s povečanjem napetosti mi je pa pravil en programer, zgodilo se je pa menda še v času prvih računalnikov (mogoče celo pred VAXi)... samo ne vem kje bi našel napisano kaj več o zgodovini virusov...

Ribicija ::

Si pozabil na CIH? Ta zna uničiti bios in moraš fizično zamenjati čip.

Drugače pa je tu še ena ideja. Virus dela isto kot prgramčki za navijanje procesorja in potem preko tega poveča napetost proca ali pa plate.

lp

Senitel ::

Al pa One Half... Jouu... Sem ga enkrat staknu, pa se kar na enkrat žačne pri bootu pojavljat nek napisek "This is one half":|... Si priskrbim en program in pobrišem virus pa nič več ne dela??? Kaj je virus naredu? Zakodiral cel disk, in ker ni blo več virusa tud ni blo več programa, ki bi stvar odkodiral...

Rott-von-weiler ::

jaz sem pa kr mislo da sem spet enega dobu ko je začelo vse skupaj po malem vgašat pa čudno se je smodilo in smrdelo pa sem malo od zadi pogledo pa je mojega bogega hrčka troslo ker se je v kabl zagrizo zdaj je vse vredu z njim samo na eno oko malo čudno škili:O:O:O

McHregec ::

al vhekaš komu v računalnik pa mu flashas bios iz winsi z enim x biosom

MRB0rYS ::

sami nubayi
b0rys

XCT ::

Jaz sem slisal za takega ki ti je tipko vrgel v glavo

Pa takega, ki ti steklo na monitorju razbije.
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info

Mate ::

No neki kar ze ziehr da narest pa tud kej fizicno unict. Kaj navijes graficno. Zarad nje se ti comp ne bo sesu, edino slika na monitorju bo cudna... Samo kasen ram na grafikulji se pa hitro lahko skuri. Poznam enga k mu je to ze ratal...

TESKAn ::

Hehe, za monitor razbit...nč lažjega...nardiš programčk, k na monitorju pokaže sliko tvoje tašče>:D. Posledica - monitor naredi samomor>:D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

luni ::

Mate hehe ja to je Umetnik ResoTM. Jaz drugega slucaja skurjenega rama na graficni se nisem zasledil :). TIp je res umetnik, mu je treba priznato to...
Artificial Intelligentia

Thomas ::

Ne samo da lahko uniči računalnik. Lahko bi ubil človeka ob njem. Samo ne bom razlagal.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

NiggerBob ::

...in pri lažjih simptomih je treba skuhat vroč čaj, dodat malo medu in ga počasi vlivat zgoraj skozi reže na monitorju:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

EASYdoor ::

Ribicija: virus CiH ti je res razturil bios u pm, ampak ni bilo potrebno zamenjati celega cipovja! Ja mogoce so to delal jerovsek pa mlacom. Clovek se mora poglobit. Podjetje iz Novega mesta, ne bom povedal imena, ker boste mislili da sem njihov zastopnik :)) so tole stvarco zrihtal za 2.500 SIT!!! Ostali so pa najbrz menjali kar cele osnovne plosce!>:D

Glede virusov: slisal sem, da obstajajo programi, ki z nastavljanjem voltaze lahko skurijo skorajda vsako komponento v racunalu. To mi je rekel prijatelj, ko je se hackal, potem so pa ga zaprli:'( Mogoce je bil njegov program, ampak se nebi zanasal na to!

He's in jail!
...svet ni eden, svetova sta dva - PA JA :)))...

PaJo ::

Ja CIHa se je dalo resit tudi na bolj prefinjen nacin, tak da nisi mel skoraj nix stroskov tistih 3 jurej pa si lahko dal skoraj v zep:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk se ne izbriše

Oddelek: Programska oprema
111238 (1100) Trololololo1
»

Virus ki uniči trdi disk?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81334 (1045) Trololololo1
»

Vedno nevarnejši črvi

Oddelek: Novice / Varnost
212863 (2863) Thomas
»

Disk killer

Oddelek: Pomoč in nasveti
91060 (916) OmegaBlue
»

Računalnik je zbolel???

Oddelek: Pomoč in nasveti
6865 (703) noogy2noogy

Več podobnih tem